Institute for Cultural Diplomacy (ICD) - The Center for Cultural Diplomacy Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kültürel Diplomasi Araştırmaları Merkezi (CCDS), Kültürel Diplomasi Enstitüsü'nün ( ICD ), dünyanın önde gelen eğitim merkezi ve akademik eğitim, kariyer ve akademik yaşam, kariyer ve kariyer arayışları ile ilgilenen bireyler için eğitim ve mesleki gelişim olanakları sunan Kültürel Diplomasi çalışması , tamamen veya kısmen Kültürel Diplomasi alanıyla ilgili hükümet ve / veya özel sektör.

CCDS, özellikle sert ve yumuşak güç arasındaki dengeyi araştırmaya, birbirine bağlı bir dünyada küreselleşme sürecine, uluslararası ekonomiye odaklanıyor

CCDS programları, yüksek düzeyde liderlik sunar ve bugün dünyaya meydan okuyan kritik sorunları ele alırken öğrencilere gelecekteki liderlik rollerini şekillendirme becerileri sağlar. Programlar, kültürel diplomasinin incelenmesi ve uygulanması için ve uluslararası politika ve küresel stratejileri şekillendirme potansiyeline sahip gelişmiş bilgi ve analitik araçlar sunar. CCDS programları aşağıdaki kategorilere ayrılır: Uzaktan Eğitim Kursları, Mesleki Gelişim Sertifika Programları ve Derecesi Kültürel Diplomasi Programları. CCDS Fakültesi profesörler, yüksek profilli politikacılar ve kamu ve özel sektörden deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır. CCDS'nin fakülte ve danışman üyeleri, uluslararası ilişkiler, küresel ekonomi, kültürlerarası ilişkiler, sanat alanlarının çalışmasına benzersiz bir yaklaşım sağlayan yenilikçi derece programları tasarlamak için yoğun ve kolektif olarak çalıştı.

CCDS Diploma Programları, Kültür Diplomasi Akademisi ve önde gelen Avrupa üniversiteleri arasında ortak bir ortaklık altında çalışmaktadır. Derecelerin tümü, üniversite derecelerini almaya hak kazanmış, tam akredite yükseköğretim kurumları olarak kabul edilen Üniversiteler tarafından verilir, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen Bologna Süreci'nin bir parçası olup Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemini kullanır. (AKTS) dereceleri vermek. Programlar, öğrencilere çeşitli büyük Avrupa kentlerinde öğrenme avantajı sağlar ve böylece farklı kültürlerde yaşamaktan akademik, profesyonel ve kişisel deneyim kazanma fırsatı sunar.

Kültürel Diplomasi Araştırmaları Merkezinin Ortak Üniversiteleri

Furtwangen Üniversitesi (HFU)

Furtwangen Üniversitesi (HFU), Almanya'nın önde gelen üniversitelerinden biridir ve aşağıdaki alanlarda mükemmellik ile tanınmaktadır:

  • Öğretimde yüksek kalite ve yenilik
  • Endüstri ile işbirliği yaparak güçlü pratik odak
  • Uluslararası odaklanma
  • Uygulamalı araştırma
  • Sürekli eğitim ve yaşam boyu öğrenme
  • İşbirliği ve motivasyon
  • Sosyal sorumluluk ve geleceğin korunması

Furtwangen Üniversitesi'nin ana odağı fen temelli, pratik eğitim ve öğretimdir. Disiplinlerarası projelerde konu alanları arasındaki geleneksel sınırlar kaldırılmıştır. HFU, mühendislik, bilgisayar bilimi, bilgi sistemleri ve yönetimi, mühendislik yönetimi, medya, uluslararası işletme ve sağlık alanlarında uzmandır. Yenilikçi gelişmeleri hesaba katan kurs ve program yelpazesi sürekli iyileştirilmektedir. Amacımız, yetenekli gençlere ileri derece lisans programları sunmak, olağanüstü kariyer fırsatları sunan üst düzey, akredite dereceler vermek. Aynı zamanda, problemleri bağımsız olarak belirleme ve çözme becerisi ile öğrencilerimizin sorumluluk sahibi ve yetkin bireyler olma yolundaki yolculuğunu destekliyoruz. Ek olarak, uygulamaya yönelik araştırma ve akademik mesleki gelişim sayesinde üniversitemiz, iş dünyasında ve toplumda yenilikçiliğe ve gelişmiş becerilere katkıda bulunan yeni nesil bilim insanlarını desteklemektedir.

Bükreş Üniversitesi

Bükreş Üniversitesi lider bir akademik merkezdir ve toplumda önemli bir referans noktasıdır ve akademik bütünlük ve eleştirel düşünme ilkelerine bağlı kalmaktadır. Üniversite, bilginin geliştirilmesi ve kullanılmasına araştırma ve öğretim yoluyla aktif olarak katkıda bulunarak Romanya ve Güneydoğu Avrupa'da önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biridir. Üniversitenin temel amacı, yüksek kaliteli akademik programlar ve araştırma olanakları sunmak ve araştırma ve öğretimin ön saflarında yer almaktır.

Uluslararası işbirliğini geliştiren Üniversite, 40 farklı ülkeden 100'den fazla prestijli üniversite ile ortaklıklar ve stratejik işbirlikleri tanımlamıştır.

Bükreş Üniversitesi, Avrupa Birliği'nin eğitim ilkelerine bağlı kalmaktadır ve tüm müfredat yapısı, Fakülteler boyunca Bologna çerçevesi ile uyumlu hale getirilmiştir.

Konumlar

Berlin

Address
Institute for Cultural Diplomacy
Gemthinerstr. 20

D-10785 Berlin, Berlin, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin