Steinbeis University Berlin Institute Corporate Responsibility Management

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Almanya Tam zamanlı ve uzaktan eğitim KSS ve Liderlik, Sürdürülebilirlik Master programları.

Sorumlu Yönetim of Arts (MA) (MRM) Master üniversite eğitimi 15 aydır. Program mevcut ve gelecekteki liderleri sonuçları odaklanarak kuruluşların farklı sürdürülebilirlik ve KSS projeleri yürütmek için gerekli bilgi ve araçları vermek, uluslararası bir yönetici lisans programlarıdır. Program BM ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri PRME takip ve eğitimciler birkaç BM Küresel İlkeler Sözleşmesi girişimi ile ilgili çalışma gruplarının üyeleri olan.

Sürdürülebilirlik ve KSS alanında liderlerinin büyük bir ihtiyaç vardır. Program CSR bir araçtır şirket ve kuruluşların ileri sürdürülebilir kalkınmayı sürücü olan kavramı altında geldi. Eğitim merkezi sürdürülebilirlik için stratejik liderlik. Öğrenciler planlama ve stratejik sürdürülebilir kalkınma için karar verme destekleyen kavramlar, yöntem ve araçları yapılanma için metodolojinin bilgimizin alırsınız. Bu KSS olmadan bir iş engel olmalıdır.

Ayrıca karmaşıklığı liderlik teorisi ile metodoloji tamamlanmaktadır. Odak çalışanları ve örgütleri hızla çevrelerini analiz etmek ve sürdürülebilir kalkınma için proaktif ve stratejik hareket edebilir, esnek, uyarlanabilir kuruluşlar haline nasıl değiştirmek için dahil edilebilir nasıl olduğunu. Sürdürülebilirlik alanında birçok tamamlayıcı teoriler programına dahil edilir ve merkezi alanlarda ilgili yapılandırılmıştır. Programı kapsamında, iş ahlakı, KSS ve Sürdürülebilirlik bir liderin bakış açısıyla bağlantılı nasıl bir bütünsel bir anlayış ile öğrenciler.

Öğrenciler hem online ve offline multidisipliner eğitim sınıfları erişebilirsiniz. Öğrenciler çeşitli seminerler uğrarlar. Biz e-öğrenme, web seminerleri ve MOOCs üzerinden online çalışmaları uygulanır. Öğrenciler Kurumsal Sosyal Sorumluluk onların bilgi ve becerilerini geliştirmek için hedeftir, İş Etiği, Sürdürülebilirlik, Sosyal Girişimcilik ve Sosyal İnovasyon. Yukarıdaki alanlarda çalışmalar öğrencilerin Sürdürülebilirlik ve CSR projeleri pratik uygulama için kavramlar ve araçlar ayıklamak farklı araştırma alanlarında, kendi bilgilerini bredar sağlayacaktır. Buna ek olarak, öğrencilerin uluslararası bir deneyim ve Avrupa genelinde daha iyi kariyer fırsatları.

Berlin'de, sen hareket ve birçok opsiyonel etkinlikler bir sürü var bir canlı şehir içinde çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz • Almanya'nın en büyük üniversitelerinden birinde • Çalışması: Sanat Çalışma programı Master size fırsat verir. • Sürdürülebilirlik ve İş Ahlakı • Uluslararası Usta programlarına katılan bilginizi kullanabilir ve diğer birçok ülkeden gelen öğrenciler ile temas kurmak için yeteneği. • Online eğitim fırsatı. • Sen sertifikalı program kapsamında seminerlere katılabilir. • Opsiyon derecesi çift ve Almanya'daki partner üniversiteler aracılığıyla bir MBA eğitimi ile üzerine inşa. • yüksek eğitimlerini sürdürebilmek için kendinize ECTS kredi kredi yeteneği. • Almanca ve İngilizce hem de geniş bilginizi.

Kabul hakkında daha fazla bilgi için şartlar sizinle irtibata geçecektir çalışmamız ve kariyer danışmanlarından birinin yanındaki formu doldurunuz.

Konumlar

Berlin

Address
Institute Corporate Responsibility Management
Guertelstr. 29a/30

10247 Berlin, Berlin, Almanya
Telefon
+4930293309291

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin