International Medical College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IMC Hakkında

International Medical College (IMC®), lisansüstü uluslararası yüksek lisans dersleri ve oral tıp ve tıp alanında sürekli eğitim programlarını karma öğrenme kavramları olarak gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Westfallian Wilhelms Üniversitesi Münster'in bir Spin-Off kurumu olarak kuruldu. Kurumun sahibi Münster, Almanya'da bulunan MIB GmbH'dir.

Sözlü tıp alanında lisansüstü eğitim programları 2003 yılından beri gerçekleştirilmiş ve 4 Haziran 2004'te başarıyla akredite edilmiş ve Ağustos 2009'da Almanya Akreditasyon Konseyi tarafından onaylanan Akreditasyon Kurumu AQAS tarafından Bologna Deklarasyonu uyarınca yeniden akredite edilmiştir.

2013'ten beri IMC®, Ortak Derece Programı olarak Master Kursları sunmaktadır. Bu, prestijli Dresden, Saarland, Essen, Leipzig, Szeged ve Bangkok üniversitelerinin IMC® gözetiminde birlikte teorik içeriği ve seminer ve stajların uygulanmasını ortaklaşa koordine ettiği ve eşleştirdiği anlamına gelir. Böylece genişletilmiş işbirliği Budapeşte (Macaristan), Bangkok (Tayland), İstanbul (Türkiye) ve Tayvan, Hong Kong ve Makao'dan oluşmaktadır.

2018 eğitim yılından itibaren, IMC® Master Programları Duisburg-Essen Üniversitesi'ne bağlıdır. IMC® Yüksek Lisans Programları, Duisburg-Essen Üniversitesi'nin çalışma programının bir parçasıdır. Akademik derece Yüksek Lisans, Duisburg-Essen Üniversitesi dekanı ve IMC®'nin bilimsel direktörü tarafından Duisburg-Essen Üniversitesi tıp fakültesi sınav kurulunun düzenlemelerine göre resmi bir törenle verilecektir. .

Bizim Kavramı

Modern harmanlanmış öğrenme konseptleri, yarı zamanlı ileri lisansüstü eğitim ve öğretim programlarını, halihazırda bir günlük klinikte veya uygulama rutininde yer alan kişiler için bile erişilebilir hale getirir. IMC® konsepti, E-öğrenme modüllerini, canlı çevrimiçi dersleri ve uygulamalı pratik eğitim bloklarını birleştiren özel olarak tasarlanmış bir didaktik yaklaşımdır.

Bu eğitim programları, hem en son araştırma bulgularının ve sonuçlarının aktarılmasına hem de katılımcıların ilgili uzmanlık alanlarındaki bilgi alışverişine odaklanır. Üniversiteler ve ilgili uluslararası eğitim ve öğretim kurumları arasındaki işbirliği ve özel olarak tasarlanmış bir müfredat ve entegre program bu yaklaşımı sağlar.

Ulusal, siyasi, kültürel ve dini farklılıklardan bağımsız olarak, çeşitli ülkelerden katılımcılar çevrimiçi uzman ve bilimsel konuları tartışabilir.

Bu gelişme, Alman Federal Hükümeti'nin Bilim ve İnsani Bilimler Konseyi [Wissenschaftsrat] tarafından diş hekimliği alanındaki araştırma ve yüksek öğrenimi desteklemek için talep ve takdir edilmektedir. (Wissenschaftsrat, 2005)

Öğretim Olanakları

MIB GmbH, kursların, konferansların, seminerlerin ve uygulamalı egzersizlerin halihazırda yapıldığı şu anki konumunda 1.000 m²'nin üzerinde eğitim ve öğretim tesisine sahiptir. Üniversiteler ve işbirliği yapan klinikler ve enstitülerle yapılan işbirliği anlaşmaları sayesinde, klinik stajlar ve çalıştaylar yapabiliyoruz (7 üniversite hastanesi, 5 eğitim hastanesi).

İşbirlikleri

 • DCS - Deutsche Chirurgiestiftung
 • CfC Münster - Craniofacial Merkezi Münster
 • Deutsche Gesellschaft für Zahnärztliche Implantologie - DGZI eV / GBOI
 • Zahnärztekammer Westfalen-Lippe
 • Küresel Eğitim Merkezi (GEC), Tayvan
 • Progresif Ortodonti Programı (POS)
 • Üniversite Hastanesi Dusseldorf
 • Essen-Mitte Klinikler
 • Üniversite Hastanesi Dresden
 • Saarland Üniversitesi Hastanesi (Homburg Kampüsü)
 • Civic Clinic Karlsruhe
 • Marienhospital Stuttgart
 • Özel Diş Kliniği Schloss Schellenstein
 • Semmelweis Üniversitesi Budapeşte, Macaristan
 • Szeged Üniversite Hastanesi (Szegedi Tudományegyetem), Macaristan

OREC Kitaplığı

OREC-Library, üniversite profesörlerinden oluşan bilimsel bir danışma kurulunun gözetiminde çevrimiçi bir üniversite ansiklopedisidir. Kütüphane, özellikle diş hekimleri / hekimler ve diş hekimliği / tıp asistanı mesleklerine yönelik kalıcı bir bilgi kaynağı olarak tasarlanmıştır. Kütüphane, genel diş hekimliği ve tıbba ek olarak, uzmanlık alanları için ek kitaplar ve literatüre genel bir bakışla birlikte seçilmiş güncel araştırma sonuçlarının özetlerini içerir.

Konumlar

Münster

Address
MIB GmbH
Gartenstraße 21
48147 Münster

Münster, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin