Johannes Gutenberg University Mainz (JGU)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz Hakkında

120'den fazla ülkeden yaklaşık 31.500 öğrenciyle Johannes Gutenberg University Mainz (JGU) , Almanya'daki en büyük ve en çeşitli üniversitelerden biridir. JGU, neredeyse bütün akademik disiplinleri, Üniversite Tıp Merkezi, Mainz Güzel Sanatlar Akademisi, Mainz Müzik Okulu ve Germersheim'daki Çeviri Çalışmaları, Dilbilim ve Kültürel Çalışmalar Fakültesi ile birleştiriyor. 150'den fazla enstitü ve klinikte, 560'ı profesör olan 4.400 akademisyen araştırma yapmayı öğretiyor ve yürütüyor. 75 çalışma alanı ve 260 dereceden fazla kursla JGU, olağanüstü geniş bir kurs yelpazesi sunar.

Büyüklüğündeki tek Alman üniversitesi olarak, JGU kurumlarının neredeyse tamamı, üniversite dışı araştırmalara katılan dört ortak enstitüye ev sahipliği yapan şehir merkezinin yakınındaki tek bir kampüste yer almaktadır: Max Planck Enstitüsü Kimya (MPI-C), Max Planck Polimer Araştırma Enstitüsü (MPI-P), Helmholtz Enstitüsü Mainz (HIM) ve Moleküler Biyoloji Enstitüsü (IMB). Üniversite Tıp Merkezi kampüsü sadece bir kilometre uzaklıktadır ve hem Mainz Leibniz Derneği kurumları - Avrupa Tarihi Enstitüsü (IEG) hem de Roma-Cermen Merkez Müzesi (RGZM) - şehir içinde biraz daha uzakta bulunmaktadır. Buna ek olarak, birçok yerel işletme de Mainz'i benzersiz bir dinamik araştırma merkezi yapan araştırmalar yürütmektedir.

109795_pexels-photo-1438072.jpeg

Araştırma Odaklı Bir Üniversite Olarak Dünya Çapında Tanınma

JGU, araştırma odaklı bir üniversite olarak küresel bir üstünlüğe sahiptir. Başlıca temel araştırma alanları parçacık ve hadron fiziği, malzeme bilimleri ve çeviri tıbbıdır. Beşeri bilimlerde en üstün araştırma başarısı Amerikan çalışmaları ve tarihi kültürel çalışmalar alanlarında elde edilmiştir. Mükemmellik'teki Başarılar Alman federal ve eyalet hükümetlerinin girişimi JGU’nun akademik durumunu doğruladı. 2012 yılında, araştırma ağı Hassas Fizik, Temel Etkileşimler ve Maddenin Yapısı (PRISMA) bir mükemmellik kümesi olarak kabul edildi ve Mainz (MAINZ) Mükemmellik Enstitüsü'ndeki Malzeme Biliminin finansmanı genişletildi. Ayrıca, ulusal ve uluslararası sıralamada mükemmel yerleştirmelerin yanı sıra sayısız diğer onur ve ödüller, Mainz merkezli araştırmacı ve akademisyenlerin ne kadar başarılı olduklarını göstermektedir.

JGU'nun bir diğer özelliği de, müfredatta erken dönemde araştırma temelli konuları içeren araştırma odaklı öğretimidir. Benzer bir vurgu, genç araştırma yeteneklerinin desteklenmesi ve mentorluğuna da veriliyor. JGU ayrıca bilgi alışverişini toplumla birlikte kilit görevlerden biri olarak görüyor. Açık bir üniversite olarak, JGU popülasyona standart popüler akademik formatların kapsamının çok ötesine uzanan benzersiz bir bilgi yayma kavramları portföyü sunmaktadır. Üniversite yönetim sistemi sayesinde, JGU üyelerinin stratejik planlamaya katılmasını ve seçkin akademisyenlerin yer almasını sağlar.

Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz aslen 1477'de kuruldu ve bugün hala atasözünün yenilikçi ruhunu taklit etmeye çalışıyor. Yeni fikirlerin tanıtılması ve tanıtılması, insanların yaşamlarını iyileştirmek için bilginin kullanılması ve günlük olarak karşılaştıkları sınırların üstesinden gelmeleri için onları teşvik etmeleri - bunlar Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz'ın temel hedefleridir.

109796_pexels-photo-1595391.jpeg

Konumlar

Mainz

Address
Johannes Gutenberg University Mainz
Saarstr. 21
55122 Mainz, GERMANY

Mainz, Rheinland-Pfalz, Almanya

Germersheim

Address
Faculty 06 of
Johannes Gutenberg University Mainz
An der Hochschule 2
76726 Germersheim, GERMANY

Germersheim, Rheinland-Pfalz, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin