Leipzig School of Media

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Akademik ileri eğitim için kar amacı gütmeyen kuruluş

2008 yılında kurulan Leipzig School of Media (LSoM) , hizmet içi medya arası sürekli eğitim için kar amacı gütmeyen bir toplumdur. Sparkasse Leipzig'in Medya Vakfı'nın bir yan kuruluşudur.

LSoM'nin hizmet içi eğitim kursları, medya sektöründeki şirketlerde, diğer sektörlerdeki şirketlerde, STK'larda ve kamu kurumlarında çalışan işçileri hedeflemektedir. LSoM'nin ana hedefi, şirketlerin ve kuruluşların dijital dönüşüm ve sonuçları ile başa çıkmalarına yardım etmektir.

LSoM'nin teklifi dört yüksek lisans programını ve çok çeşitli kurs ve seminerleri içermektedir. Yüksek lisans programları, Leipzig Üniversitesi, HTWK Leipzig (Uygulamalı Bilimler, Sanat ve Kültür Üniversitesi) ve Fresenius onlineplus ile işbirliği içinde yürütülür ve bir Master of Arts (MA) ile lisans programına bağlı olarak uluslararası kabul görmüş bir Yüksek Lisans derecesi ile sonuçlandırılır. veya bir Yüksek Lisans (Yüksek Lisans). Kurslara ve seminerlere katılım, LSoM sertifikaları tarafından onaylanır ve kısmen katılımcılara iletişim endüstrisindeki kuruluşlardan sınavlar alma hakkı verebilir.

Temel değerlerimiz

Sosyal sorumluluk ve değer odaklı iletişim ile özgür medya

LSoM için, bağımsız, özgür medya, demokrasinin işleyişinin ön şartıdır, ancak kapsamlı, nesnel ve eleştirel raporlama yoluyla, bir toplumun vatandaşları ilgili konularda bir görüş oluşturabilir ve demokratik haklarını kullanabilirler. Demokratik bir iyilik olarak gazetecilik, bu nedenle tanımlanan anlamda LSoM'un merkezi bir değeridir.

Günümüzde halkla ilişkiler, pazarlama ve kurumsal iletişim alanlarında demokratik söylemler giderek artmaktadır. Buna göre, bu aktörler ayrıca sosyal sorumluluk taşıyor. Bu nedenle LSoM, bu aktörleri de içeren toplam değer bazlı iletişim anlamına gelir. PR, pazarlama ve diğer herhangi bir organize iletişim, örneğin, Alman Halkla İlişkiler Konseyi'nin İletişim Yasasında açıklandığı gibi şeffaf, dürüst, adil, doğru ve profesyonel olmalıdır.

Bugün tüm iletişim, hızla meydana gelen dijital dönüşüm koşullarında gerçekleşir. Bu süreç, bir bütün olarak toplumdaki dijital devrim olarak da anılır, sadece tüm teknik süreçleri değil, aynı zamanda kamusal ve sosyal katılım kavramlarımızı da değiştirir. Gazeteciler ve diğer iletişimciler değişen beklentilerle karşı karşıya. Okuyucular, kullanıcılar ve müşteriler dijital dünyada diyalog ortakları olarak ciddiye alınmak istiyor, şeffaflık talep ediyor ve kararlarında söz sahibi olmak istiyorlar.

Medya profesyonelleri için değişiklikler bazen çok zorlayıcıdır, örneğin daha önce güvenilir iş modellerinin artık çalışmadığı veya tüm iş profillerinin ortadan kalktığı durumlarda. Ancak, LSoM değişime eşlik eden fırsatlara odaklanıyor. Gazeteciler çapraz medya teklifleri aracılığıyla izleyicilerini daha iyi bilgilendirebilir ve eğlendirebilir, pazarlamacılar müşterilerini daha iyi hedefleyebilir ve Halkla İlişkiler profesyonelleri paydaşlarla doğrudan etkileşim kurma olanağına sahip olur. Kısacası: dijital medya değişimi sürekli yeni ilginç olanaklar sunuyor. Bunu şekillendirmek LSoM'nin temel bir meselesidir.

Benzersiz satış noktalarımız

Çapraz medya, pratik ve akademik olarak sağlam.

LSoM'nin benzersiz satış noktası, her zaman, hem pratik hem de akademik standartlara dayanan yüksek öğretme ve eğitim kalitesidir. Sadece ünlü profesörler ve deneyimli pratisyenler LSoM'de öğretmenlik yapmaktadır. Öğrenciler ve öğrenciler küçük öğrenme gruplarında LSoM'da öğrenirler. Medya kampüsü Villa Ida'nun modern altyapısı, iyi bir öğrenme ortamı sağlar. Destek yoğun, LSoM'nin tüm müşterileri akla gelebilecek her türlü desteği alıyor.

Misyonumuz

Dijital medya değişimini şekillendirmek

Leipzig School of Media , akademik bilgi ve becerilerin akademik olarak sağlam ve pratik eğitim ve öğretim yoluyla sağlanmasıyla şirketlerin ve kuruluşların dijital dönüşüm ve sonuçları ile başa çıkmalarına yardımcı olur.

Konumlar

Leipzig

Address
Leipzig, Saksonya, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin