Leuphana University Luneburg

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

2006 yılında yeniden yapılanma sürecinde Leuphana, Alman akademik ortamına özgü bir üniversite modeli tanıttı. 2009 ilkbaharında aşağıdaki yeni akademik okullar kuruldu:

Üniversite: Çeşitli bakış açıları sağlayan ödüllü lisans programı

Öğrencilerin ilk akademik derecelerini alabilecekleri bir üniversite: 2007'den beri Leuphana Lisans programı, homojen olarak yapılandırılmış ve disiplinler arası odaklı bir eğitim programı sunmaktadır. Uzmanlık bilgisinden daha fazla ilgilenen ve bağımsız ve sorumlu bir şekilde çalışmaktan hoşlanan öğrencileri hedeflemektedir.

Graduate School: Disiplinlerarası yüksek lisans derecelerini doktora çalışmaları ile birleştirmek

2008 yılından bu yana, Enstitü şu üç tematik alanda uzmanlık yüksek lisans programları sunmaktadır: Yönetim ve Hukuk, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Yönetim ve Girişimcilik ve Eğitim. Enstitünün çalışma modeli, lisansüstü öğrencilerine yüksek lisans çalışmalarını doktora çalışmaları ile iç içe geçirme fırsatı sunmaktadır. Ayrıca dünyanın her yerinden doktora adaylarına canlı, disiplinler arası bir ortamda çalışma ve araştırma fırsatı sunuyoruz.

Meslek Yüksekokulu: Profesyoneller ve şirketler için sürekli eğitim ve iş erişimi

Okul, sürekli eğitim programları ve yaşam boyu öğrenme için en uygun koşulları sunmaktadır (2009'dan beri). Meslek Okulu, iş piyasasına yeni katılmış olanlardan üst düzey yöneticilere kadar eğitim hedeflerini ilerletmek isteyen yetişkinlerle çalışmaya yöneliktir.

Konumlar

Lüneburg

Address
Leuphana University of Lüneburg
Universitätsallee 1

D-21335 Lüneburg, Aşağı Saksonya, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin