Magdeburg-Stendal University of Applied Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1991 yılında kurulan üniversitenin adı uzun sağlam akademik eğitim bir klasiği olan, uygulamalı araştırma ve kararlı bir öğrenci vücut için.

Pratik çalışma ve mükemmel tesisler azalmadan öğrencileri çekmek. Magdeburg ve Stendal kentlerini okurken Onlar sadece zenginleştirmek değil - çoğunluk bile bölgedeki tamamlanmasından sonra kalan ve iş ve toplum yararına yenilikler sağlamaktadır.

Neden Magdeburg-Stendal Üniversitesi'nde eğitim?

Magdeburg-Stendal Üniversitesi'nde bir araştırma veya değişim dönem sizin için doğru bir seçimdir neden okuyun.

genç üniversite

Onlar ortak Magdeburg-Stendal sürü Üniversitesi ile var. Örneğin, üniversite 1991 yılında kurulmuş ve bu yaşta yaklaşık böylece olduğunu.

Yenilikçi kursları

Yurtdışında eğitim hakkında düşünmek olarak, muhtemelen yeni şeyleri heyecanlıyız. Mükemmel! Üniversite böyle Uygulamalı Çocukluk Çalışmaları, emniyet ve güvenlik ve işaret dili yorumlama olarak yenilikçi kurslar sunmaktadır.

Dil ve kültür

Bunu okuyabilir olduğundan, yani Alman en az bir yabancı dili, öğrendik. Büyük! üniversite dil eğitimi yoluyla dil becerilerini geliştirmek ve kültürel etkinlikler yoluyla ufkunuzu genişletmek için bol bol fırsat sunmaktadır.

Almanya'nın kalbinde

İki sitelerin merkezi konumu Berlin, Hannover veya Leipzig hızlı bağlantı sağlar.

Pratik Çalışma

Okul süresi boyunca bir çok teorik dersler olsaydı, tamamen teorik önce muhtemel etkileşimli öğrenimi çıkarın. Super! Magdeburg-Stendal Üniversitesi pratik deneyime sahip teorik müfredatını bağlayan bir pratik çalışma, güvenir.

düşük maliyetler

yakında öğrenci hayatını başlamak için, muhtemelen öğrenci bütçesini düşünüyorum. Sorun! Magdeburg-Stendal Üniversitesi'nde dönem ücreti Magdeburg, toplu taşıma araçları kullanmak serbest düşüktür ve örneğin izin verir. Buna ek olarak, Magdeburg ve Stendal konut seçenekleri oldukça makul fiyatlı ve kaliteli edilir.

yeşil Campi

yakında öğrenci hayatını başlayacak olarak, muhtemelen eğlenceli biraz bekliyoruz. Gidelim! Magdeburg ve Stendal öğrenciler için bir çok teklif şehirler şunlardır: Öğrenci Konseyi partileri düzenlemektedir üniversite spor teklif büyük ve yeşil kampüs gevşemeye dersten sonra davet ediyoruz.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Almanca

Görmek MA\'ler » Görmek MSc\'ler » Yüksek lisans programlarını görüntüle » Görmek Health BAs » Görmek Health MA » Görmek Sosyal Bilimler Lisans Eğitimleri » Görmek Fen Bilimleri Lisans Eğitimleri » Görmek Lisanslar »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Mühendis tasarımı mühendisliği

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Mühendislik Tasarımı programındaki Master of Arts, teknik becerileri olan tasarımcılar ve tasarım becerilerine sahip teknisyenler için tasarlanmıştır. Yüksek Lisans programı, tasarımın temelleri ve teknolojinin temelleri için tamamlayıcı dersler sunmaktadır. Öğrenciler, entegre ürün tasarımı, biyonik ve sistem tasarımı konusunda özel yeterlilikler kazanırlar. Bu beceriler, mezunların ekip ortamlarında sürdürülebilir endüstriyel ürünleri başarıyla geliştirmelerini sağlar. Otto-von-Guericke-Üniversite Magdeburg'la bir öğretim işbirliği ve şirketlerle işbirliği projeleri pratik odaklı programı tamamlamaya yardımcı olur.

Lisans ders içeriği ... [-]

MA in Interaction Design

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Yabancı sertifikalı başvuranlar, lütfen 30 Nisan (kış dönemi) veya 15 Ekim (yaz dönemi) kadar uni-assist eV ile başvurun. Program hedefleri

Etkileşim Tasarımı Yüksek Lisans programı, aktif olarak yeni bilgi ve iletişim teknolojilerinin insan tarafından yapılan çevreye tasarımı ve entegrasyonu üzerinde çalışmak isteyen çeşitli meslek öğrencilerine yöneliktir.

Etkileşim Tasarımı, kullanıcı ve kullanıcı senaryolarını kavramsal gelişmenin merkezine yerleştirir.

Lisans ders içeriği

Yüksek lisans programı disiplinler arası çalışmaya odaklanır ve bu nedenle hem lisans hem de tasarım diplomasına sahip mezunlara ve etkileşim tasarımında ilgi ve yeteneklerini ikna edici şekilde kanıtlamış diğer fakültelerden mezun olanlara erişebilir. Uygun lisans dereceleri, sanatsal ve tasarım yönlerini temel alan programlar, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimleri veya bilgisayar görselleştirme gibi mühendislik programları ve psikoloji, eğitim veya medya çalışmaları gibi beşeri beşeri programları içerir.... [-]


Elektrik mühendisliği yüksek lisansı

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem April 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Öğrenciler, enerji mühendisliği, otomasyon teknolojisi ve iletişim teknolojisi alanlarında beceriler kazanırlar.

Güncel içerik ve eğilimleri paylaşmanın yanı sıra derinlemesine bilgiye dayalı temel kavram, yöntem ve yaklaşımların öğretilmesine odaklanılmıştır. Öğrencilerin sonraki mesleklerinde yüksek seviyede zorlayıcı görevleri başarıyla ele almaları gerekecek. Bu nedenle, mezunların yeni alanları hızlı, bağımsız ve sistematik olarak tanımalarını, görevleri organize etmelerini, çözüm bulmalarını ve sonuçlarını ikna edici ve yetkin bir şekilde sunmalarını sağlayan beceriler geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Lisans ders içeriği ... [-]

Yüksek Lisans of Engineering in Civil Engineering

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Çelik, katı, kereste ve inşaat mühendisliği ile modern hesaplama teknikleri ve yöntemleri alanındaki uzmanlık bilgisinden edinilen uzmanlık yoğun bir şekilde iletilmektedir.

Lisans ders içeriği Katı binalar Proje çalışmaları köprü yapımı Uzman yeraltı inşaatı Yol takviyelerinin boyutlandırılması Altyapı sistemlerinin bakımı Mühendislik araştırması Yol yapımında ekoloji ve güvenlik Hidrolik mühendisliği [-]

MSc in Mechanical Engineering

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem April 2019 Almanya Magdeburg

Yüksek Lisans programı, öğrencileri, bu bilgiyi uygulamaya, araştırmaya veya öğretime uygulamak ve sürekli genişletmek için mezunlarını yerleştiren kapsamlı temel bilgilere sahip olmayı hedeflemektedir. [+]

Çalışmaların başlangıcı Program her yaz döneminde başlar. Yabancı sertifikalı başvuranlar, lütfen 31 Ocak'a kadar uni-assist eV ile başvurun. Program hedefleri

Yüksek Lisans programı, öğrencileri, bu bilgiyi uygulamaya, araştırmaya veya öğretime uygulamak ve sürekli genişletmek için mezunlarını yerleştiren kapsamlı temel bilgilere sahip olmayı hedeflemektedir. Bu, konuya özgü ve sosyal yeterliliklerin öğretimi, bilimsel çalışma yöntemleri ve özellikle öğrencileri liderlik görevleri için donatma yöntemleri etrafında döner.

Makine mühendisliği alanında hızla gelişen bilgi birikiminden dolayı, bunun bir kısmı da farklı alanlardaki çalışma ve uzmanlık alanlarında uzun süreli uzmanlığın kazanılmasıdır. Yüksek lisans programında, bu alanlar üzerine yoğunlaşan faaliyetlerle ilgilidir.... [-]


MSc in Ecological Engineering

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

jeo-enformasyon Modeller ve operasyonel yöntemler

ekoloji

Restorasyon ekolojisi eko-teknoloji

biyoteknoloji

Su kimyası Çevresel biyoteknoloji

Su beden geliştirme

hidroloji Doğalgazlara yakın hidrolik mühendisliği

Planlama

Ekolojiye yönelik planlama [-]

Yüksek Lisans of Engineering in Water Management

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Mezunlar, hidroloji, biyoteknoloji, su temini, hidrolik mühendisliği, atıksu mühendisliği ve atık yönetimi gibi akademik bilgilerin diğer komşu alanlarında uzmanlık kazanırlar.

Hidrolik mühendisliği ve taşkın koruma su tedarik etmek Atıksu teknolojisi Kapalı döngü yönetimi ve artık arıtma

Zorunlu seçmeli modüller

Hukuk ve siyaset Hidroloji ve kaynak yönetimi Endüstriyel su yönetimi Ekonomi ve su yönetimi [-]

Yüksek Lisans of Engineering in Energy-efficient Building Construction and Reconstruction

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Enerji Tasarruflu Yüksek Lisans programının amacı, enerji tasarrufu, inşaat için ısı yalıtımı, rejeneratif termal arz ve maliyet etkinliği için potansiyel alanları kapsayan temel bilgileri aktarmaktır. Öğrenciler, enerji verimli ve pasif binaları planlama ve inşa etme becerileri ile mevcut yapıların en üst düzeyde enerji verimliliği için yenilenmesini gerçekleştirir.

Bu Yüksek Lisans programının bir diğer amacı, bilimsel yöntemleri uygulamak ve uygulamalı uygulama, araştırma veya öğretimde geniş bir profesyonel rollerin taleplerini bağımsız olarak idare etmek üzere donatılmış olmaktır.

Lisans ders içeriği Enerji verimli bina inşaatı ve ayrıntılı delil Gürültünün uzatılması ve yangın güvenliği Yapı hasarı ve bina tadilatı Pratik projeler Bina analizinde ölçüm teknolojisinin kullanımı [-]

MA in Entrepreneurial Risk Management

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

Girişimcilik Risk Yönetimi Yüksek Lisans programı, işletme ile ilgili lisans derecesi olan öğrencilere, bilgilerini risk yönetimi alanında birleştirerek ve genişleterek çalışmalarına devam etmesini sağlar. Bu dersin amacı, risk yönetimi ile ilgili olarak ortaya çıkan, risk önleme, analiz ve kontrol gibi işlevleri ele almaktır. [+]

Çalışmaların başlangıcı Program her kış döneminde başlar. Yabancı sertifikalı başvuranlar, 31 Temmuz'a kadar uni-assist eV ile başvururlar. Program hedefleri [-]

MA in European Yüksek Lisans in Sign Language Interpreting

Kampüs Tam zamanlı 5 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

2.5 yıllık bir süre boyunca, öğrenciler ortak üniversitelerde engelleme seminerlerine katılmak ve çevrimiçi etkinliklere katılmak ve kendi kendine çalışma yapmak için yolculuk yapmaktadırlar. 90 ECTS kredisi (yani 2,700 öğrenci çalışma saatinin eşdeğeri) alınacağından, iş yükü önemli derecede fazladır.

Eğitim programı AB / ETA öğrencileri için ücretsizdir.

Ücretlerin yanı sıra, öğrencilerin blok seminerleri ve diğer etkinlikler sırasında kendileri için seyahat ve konaklama masrafları da karşılaması bekleniyor. Sağır olan katılımcıların kullandığı çeşitli işaret dillerine ne yazık ki çeviri hizmetleri sağlayamayacağımızı lütfen unutmayın. Bununla birlikte, gerektiğinde İngilizce ve Uluslararası İşaretler arasında yorumlamayı amaçlıyoruz.... [-]


MA in Social and Health Journalism

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

Lisans programı, öğrencileri sosyal ve sağlık konularına odaklanarak gazetecilik yapmaya yönlendirir. Bu disiplinler arası program, gazeteciler ve özellikle de uzman olmayan kişiler için anlamak ve anlaşılabilir bir şekilde raporlamak için giderek daha karmaşıklaşan toplumsal ve sağlıklı sosyal gelişmeleri ele almaktadır. [+]

Çalışmaların başlangıcı Program her kış döneminde başlar. Yabancı sertifikalı başvuranlar, 31 Temmuz'a kadar uni-assist eV ile başvururlar. Program hedefleri

Lisans programı, öğrencileri sosyal ve sağlık konularına odaklanarak gazetecilik yapmaya yönlendirir. Bu disiplinler arası program, gazeteciler ve özellikle de uzman olmayan kişiler için anlamak ve anlaşılabilir bir şekilde raporlamak için giderek daha karmaşıklaşan toplumsal ve sağlıklı sosyal gelişmeleri ele almaktadır. Bu gelişme, sosyal ve sağlık sektöründeki uzmanların medya iletişim becerileri için artan bir zorluk oluşturmaktadır ve bu nedenle uygun nitelikli medya profesyonellerini çağırmaktadır.... [-]


MA in Social Work in an Ageing Society

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem April 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Çalışmaların amacı, demografik olarak hassas sosyal hizmetlerin profesyonelleştirilmesidir; özellikle yaşlı insanlarla ve kuşak arası nesiller boyunca çalışmak için sağlam kavramlar hazırlamak ve geliştirmek, bu kavramları etkin organizasyon tasarımı ile uygulamaya koyma becerileri, Sosyal alan ve yaşam dünyalarının daha yararlı tasarımı için diğer meslekler, kurumlar ve sosyal hizmetler ile disiplinler arası işbirliği becerileri ve uygulama ile ilgili araştırmaları tasarlama, uygulama ve değerlendirme becerileri.

Lisans ders içeriği

Birinci yarıyılda öğrenciler, yaşlılık, yaşlanma süreci, yaşam süreci ve nesiller arası ilişkiler hakkında temel bilgiler edinir ve nicel ve nitel araştırma yöntemleri konusunda daha ileri bilgi kazanarak tamamlanır.... [-]


MSc in Safety and Hazard Defence

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

Emniyet ve Tehlike Savunması Yüksek Lisans programı aynı adı taşıyan Lisans programından mezun olmaya devam eder ve genişletir: Öğrenciler, güvenlik ve tehlike önleme konularında çeşitli roller üstlenmeye hak kazanırlar. [+]

Yabancı sertifikalı başvuranlar, 31 Ocak (kış dönemi) veya 31 Ocak (yaz dönemi) kadar uni-assist eV ile başvururlar. Program hedefleri

Emniyet ve Tehlike Savunması Yüksek Lisans programı aynı adı taşıyan Lisans programından mezun olmaya devam eder ve genişletir: Öğrenciler, güvenlik ve tehlike önleme konularında çeşitli roller üstlenmeye hak kazanırlar.

Endüstride yangın ve patlama koruması

Endüstriyel amaçlı uzaysal güvenlik

Daha fazla matematik ve olasılık Güvenlik araştırması ve uygulaması Akışkan ve ısıtma teknolojisi Endüstriyel güvenlik Bitki koruma kanunu Serbest seçimli uzantı konuları [-]

Rehabilitasyon psikolojisinde msc

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

Klinik psikoloji alanında sağlam bir eğitim temelinde, Rehabilitasyon Psikolojisi Yüksek Lisans Programı, karşılıklı etkileşimde günlük yaşamda katılımı etkileyen işlevsizliklerin mesleki, sosyal, tıbbi ve psikolojik yönleri ile ilgili bilgi ve uzmanlığı aktarır (katılım bozuklukları ). [+]

Klinik psikoloji ve psikoterapi

metodoloji

Rehabilitasyon psikolojisinde araştırma metodolojisine giriş ve temel istatistiksel prosedürlerle çalışma (bilgisayar tabanlı uygulamaların kullanımı dahil) Psikolojik teşhis: test ve karar verme, test teorisi ve test tasarımı, ideografik teşhis esasları Bilimsel sonuçların iletişimi: güncel ve öğrencilerin kendi araştırma bulgularını sunma, psikolojik raporların hazırlanması ve sunumu Stajlar

Lisans programı, 12 haftalık bir stajyerlik yerleştirmesi içerir.

[-]

Yüksek Lisans of Engineering in Water Engineering

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

[+]

Çalışmaların başlangıcı Program kış ve yaz dönemlerinde başlar. Yabancı sertifikalı başvuru sahipleri, 31 Mayıs (kış dönemi) veya 30 Kasım (yaz dönemi) kadar uni-assist eV ile başvururlar.

Yüksek lisans programı, Magdeburg-Stendal Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Universitesi, La Coruña / İspanya Üniversitesi ile birlikte ortak bir lisans programı olarak yürütülmektedir. İlk dönem, La Coruña Üniversitesi'nde ve ikinci yarıyılda Uygulamalı Bilimler Magdeburg-Stendal Üniversitesi'nde öğretilmektedir. Üçüncü dönem, iki adı verilen üniversitelerden birinde veya diğer katılımcı üniversitelerde veya şirket / kurumlarda bir staj dönemidir. ... [-]


Çocukluk çalışmalarında ve çocuk haklarında ma

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem October 2019 Almanya Magdeburg

Bu yenilikçi program, Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'ye (UNCRC) ve kapsadığı çocuk haklarının uygulanmasına dayanmaktadır. Çocuklar, kendilerini etkileyen tüm karar ve süreçlere, toplumsal kaynaklara (örneğin, sağlık, eğitim) adil erişime ve şiddet ve sömürüye karşı etkili koruma için hakları vardır. [+]

Çalışmaların başlangıcı Program her kış döneminde başlar. Yabancı sertifikalı başvuranlar, 31 Temmuz'a kadar uni-assist eV ile başvururlar. Program hedefleri

Bu yenilikçi program, Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'ye (UNCRC) ve kapsadığı çocuk haklarının uygulanmasına dayanmaktadır. Çocuklar, kendilerini etkileyen tüm karar ve süreçlere, toplumsal kaynaklara (örneğin, sağlık, eğitim) adil erişime ve şiddet ve sömürüye karşı etkili koruma için hakları vardır. Ulusal, eyalet / bölgesel ve yerel düzeyde çocuklara yönelik tüm kurumlar, süreçler ve tedbirler bu hususlara göre tasarlanmalı ve değerlendirilmelidir.... [-]


İletişim

Hochschule Magdeburg-Stendal

Adres Breitscheidstraße 2
39114 Magdeburg, Saxony-Anhalt, Almanya
web sitesi http://bit.ly/h2_17
Telefon +49 (0391) 886 - 4106

Adres Osterburger Str. 25
39576 Magdeburg, Saxony-Anhalt, Almanya
Telefon false