Philipps University Marburg, Faculty of Business Administration and Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Philipps-Universität yalnızca geleneğe dayanan bir Alman üniversitesi değil, aynı zamanda Protestan bir kurum olarak 1527'de kurulan dünyanın en eski üniversitesidir. Yaklaşık beş yüzyıl boyunca araştırma ve öğretim yeri olmuştur.

Günümüzde Marburg'da okuyan yaklaşık 20.000 öğrenci var - tüm dünyadan yüzde 12 -. Mühendislik bilimleri haricindeki neredeyse tüm bilim dalları, Philipps-Universität Marburg'da temsil edilmektedir. Farklı disiplinler, Fakültelerde bulunan farklı fakültelere verilir.

Birçok organizasyon üniversitenin hizmet yelpazesini tamamlar ve zenginleştirir. Örneğin, bu tür organizasyonlar özel araştırma faaliyetleri yürütebilir veya iletişim, BT ve yabancı diller alanında Philipps-Universität Marburg'u destekleyebilir.

İktisat Bölümü altı profesör artı yaklaşık bir düzine kıdemli ve genç öğretim görevlisi içerir. Profesörler, hakemli uluslararası yayınlar, hükümetlere veya uluslararası kuruluşlara danışmanlık ve İngilizce eğitim konularında kapsamlı tecrübeye sahiptir. Ekonomi Bölümü, Almanya'daki profesör başına uluslararası yayınlar açısından ilk on bölüm arasında yer almaktadır (CHE Sıralaması 2005). Ekonomik araştırma ve eğitim, tüm akademik personel Avrupa, ABD ve dünyanın diğer yerlerinde Üniversitelerle güçlü, sürdürülebilir ortaklık programları ve ortak araştırma projeleri oluşturduğu için Marburg'ta son derece uluslararası bir yapıya sahiptir. Fakültenin kurumsal ekonomi üzerine odaklanması, geçtiğimiz günlerde 50. yıldönümünü kutlayan MACIE, Marburg Kurumsal Ekonomi Merkezi tarafından vurgulanmaktadır. Ekonomi ekibi, samimi ve açık öğretim ortamının önemini vurgular. Öğrenciler, profesörlere yaklaşabilir ve ilgili ekonomik konularda tartışmalara katılabilirler.

Konumlar

Marburg

Address
Fb.02- Wirtschaftswissenschaften Universitätsstraße 24,
D-35037 Marburg, Hesse, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin