Saarland University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sınırların aşılması Saarland University bir işaretidir - bunlar coğrafi sınırlar mı, kültürel sınırlar mı, akademik disiplinler arasındaki engeller mi yoksa akademi ile ekonomik ve kültürel hayat arasındaki modası geçmiş ayrılıklar mıdır.

Elit ve yüksek performanslı sporların arkasındaki bilimi birçok farklı biçimde anlamak ve bu alanda hem teorik uzmanlık hem de pratik beceriler edinmek isteyen herkes için, Saarland University İngilizce Yüksek Lisans Programı “Yüksek Performanslı Spor” olabilir. senin için program ol. Araştırma metodolojisi ve istatistiklerinde ileri modüller sunmanın yanı sıra, program müfredatı ayrıca spor hekimliği, spor psikolojisi, eğitim bilimi ve yüksek performanslı sporların sosyoekonomi alt disiplinlerini de kapsamaktadır.

M.Sc.'nin odağı Program, uluslararası elit düzey sporlarda güncel ilgi alanlarına giriyor: Hangi eğitim yöntemleri kullanılıyor? Anlamlı performans teşhislerini nasıl gerçekleştiririz? Spor hekimliği ve spor psikolojisinin hangi yönleri dikkate alınmalıdır? Uluslararası elit spor alanında hangi yapılar var? Yetenek tanımlama ve yetenek geliştirme programları nasıl çalışır? Etkili bir anti-doping stratejisi nasıl görünür?

Programdaki öğrenciler ayrıca performans fizyolojisi, yaralanma önleme ve spor beslenme hakkında daha derin bir anlayış kazanırlar. Uluslararası tanınmış elit eğitim ve teşhis programlarıyla tanışırlar ve seçkin düzeydeki eğitim oturumlarını bağımsız olarak planlamayı öğrenirler. Kapsanan diğer konular arasında stres yönetimi, dayanıklılık eğitimi, performans iyileştirme ve anti-doping önlemleri bulunmaktadır. Programdan mezun olanlar, profesyonel ve yüksek performanslı sporlar için küresel pazarda kariyer fırsatları veya yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde, ulusal veya uluslararası spor dernekleri ve federasyonlarda ve profesyonel spor kulüplerinde kariyer fırsatları bulurlar.

Saarbrücken, bu geniş kapsamlı Master programını incelemek için ideal bir yerdir. Saarland / Rheinland-Pfalz Olimpik Eğitim Üssü, Saarland Spor Federasyonu ve Saarland University Spor Bilimleri Enstitüsü'nün yüksek performanslı ve elit sporlarla ilgilenen bölümleri arasında yakın işbirliği ilişkileri bulunmaktadır.

Konumlar

Mitte

Address
Institute of Sports and Preventive Medicine
Saarland University
Campus, Geb. B8 2
Saarbrücken

66123 Mitte, Saarland, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin