Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Berlin Teknik Üniversiteleri (TU Berlin), Almanya'nın başkentinin merkezinde yer alan, uluslararası üne sahip bir üniversitedir. 1879'da kurulmuş olan, ülkenin en büyük ve prestijli araştırma ve eğitim kurumlarından biridir.

Üniversite mezunları ve profesörler

Üniversite mezunları ve profesör listesi Ulusal Akademiler seçimleri, iki Ulusal Bilim Madalyası ödülü ve on Nobel Ödülü sahibi oldu.

Almanya'daki en büyük teknoloji üniversitelerinden biri

Günümüzde 30.000'den fazla öğrencisi bulunan TU Berlin, Almanya'nın en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir ve geniş bir yelpazede konular sunmaktadır.

TU Berlin öğrencilerinin% 18'inden fazlası yurtdışından geliyor.

TU Berlin'in belirgin kozmopolit bir havası var; Bir dizi uluslararası işbirliği projesini sürdürür ve son derece yüksek uluslararası öğrenci oranına sahiptir. 130 ülkeden 5000'den fazla öğrenci TU Berlin'de eğitim görüyor. Dahası, diğer ülkelerden birçok bilim adamı burada araştırma yapıyor ve burada araştırma yapıyor.

Üniversitenin Kampüsü

Üniversitenin ana kampüsü Berlin'in merkezinde olup şehrin her yerine kolayca erişilebilir.

Uzay Teknolojisi Başkanı

MSE çalışma programı, Technische Universität Berlin Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü'nin altı başkanından biri olan Uzay Teknolojisi Başkanı tarafından sunulmaktadır.

1963 yılında Prof. Dr. Eugen Sänger tarafından kurulan ve Almanya'nın ilk Havacılık ve Uzay Dairesi'dir. O günden bu yana, öğrencileri ile birlikte küçük uydu görevlerinin (TUBSAT ve BEESAT ailesinin) tasarımı, pratik gerçekleştirilmesi ve işletilmesi üzerine odaklanarak, havacılık endüstrisi için sistem mühendisleri başarıyla araştırma yapıyor ve eğitiyor.

Uzay Teknolojisi Başkanı kendi roketlerini (Kova Grubu ve DECAN) kurar ve başlatır ve sondaj roketleri üzerine deneyler yapar.

2007'den bu yana, gezegen rotalarının ve ilgili misyon operasyonlarının geliştirilmesi ve test edilmesine yönelik projeler de yürütüyoruz.

Uzay Teknolojisi Başkanı'nın mezunları, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR), Arianespace, Airbus Savunma ve Uzay, OHB AG vb. Havacılık endüstrisi için anahtar pozisyonlarda çalışmaktadırlar.

Konumlar

Berlin

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Address
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology
Marchstraße 12-14

10587 Berlin, Berlin, Almanya
Telefon
+49 30 314 25 922

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin