The Abbe School of Photonics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Misyonumuz: dünya standartlarında fotonik eğitimi

Abbe Fotonik Okulu'nun misyonu, en iddialı ve motive öğrencilere en yüksek uluslararası standartlarda fotonik alanında bir eğitim programı sunmaktır. Okulumuz, akademik kariyerleri destekleyerek ve fotonik endüstrisinde iş deneyimi kazanma fırsatları sunarak bir kariyer sıçrama tahtası olarak hizmet vermektedir.

Her şeyin başladığı şehirde fotonik çalışmak

Okulun kavramı ve felsefesi, Jena, Almanya'da optik ve fotonik konusunda dünyanın önde gelen eğitim merkezlerinden birinin kurulmasının temel amacıdır. ASP, Üniversitemizdeki ışık bilimleri alanındaki gelenek ve geniş öğretim ve araştırma etkinliği yelpazesi ile şekillenmiştir. Okul, optik ve fotonik alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde olağanüstü derece yeterlilik fırsatları sunmaktadır. Okulun yeterlilik stratejisi tamamen araştırmaya yöneliktir ve tüm eğitim ve araştırma düzeylerinde akademik özgürlük, rekabetçi araştırma koşulları ve uluslararasılaşma ilkelerine dayanmaktadır.

Okul, mezunlarının çoğunun araştırma-yoğun şirketlerde kariyer yapmaya devam edeceğinin sorumluluğunu kabul eder. Bu nedenle ASP'nin eğitim programları, genç bilim insanlarının akademik kariyer aşamalarını araştırma-yoğun şirketlerde iş tecrübesi ile teşvik etmeyi ve en iyi şekilde ilişkilendirmeyi amaçlamaktadır. Rekabetçi kariyer geliştirme önlemlerimizin tümü, bu nedenle hem akademik hem de endüstride başarılı kariyerlere temel oluşturmak için tasarlanmıştır.

ASP, 2008 yılında Alman federal ve Thüringen eyalet hükümetleri, Jena Üniversitesi ve Alman fotonik endüstrisi tarafından halka açık bir ortaklıkla kuruldu. Programın kilit bir faktörü ASP'nin endüstriyel ortaklarla yakın işbirliği içinde olmasıdır. Ortaklarımızın gelecekte olağanüstü ekonomik gelişimini sürdürmek için, çok sayıda yüksek nitelikli çalışanın mevcudiyeti gerekli olacaktır. ASP mezunları, Alman fotonik endüstrisi için iyi hazırlanmış potansiyel adaylardır.

Jena: Tarih ve gelenek dolu üst düzey bir Alman üniversitesi

Eski Latince adı "alma mater jenensis" olan Friedrich Schiller Üniversitesi Jena , 1558 yılında kurulmuş en eski Alman üniversitelerinden biridir. O zamanlar felsefe, teoloji, hukuk ve tıp alanındaki klasik akademik alanlar araştırma ve öğretme konuları. Geçtiğimiz yüzyıllarda, birçok ünlü alim bu üniversitede profesör olmuştur. 18. yüzyılın sonunda ve 19. yüzyılın başında Jena, Goethe, Schiller, Hegel ve Fichte gibi dünyaca ünlü şair ve filozofların entelektüel atmosferini işaret ettiği klasik-romantik "mucizevi dönem" sırasında ünlüydü.

Şangay sıralaması olarak adlandırılan Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasında Friedrich Schiller Üniversitesi Jena , dünya çapında en iyi 400 Üniversite arasında yer alıyor . 2019 sıralamasında, Jena Üniversitesi en iyi 22 Alman üniversitesine aittir . Şangay sıralaması Şangay Sıralama Danışmanlığı tarafından verilir ve bilimsel ticaret dergilerindeki yayın ve alıntıların sayısını, özellikle de araştırmacılara ve mezunlara verilen üst düzey Doğa ve Bilim, Nobel Ödülleri ve Alan Madalyaları ile araştırma performansını dikkate alır. ölçülür. 1200'den fazla üniversite sıralamaya giriyor, en iyi 500'ü 2003'ten beri düzenli olarak yayınlanıyor.

Konumlar

Jena

ABBE SCHOOL OF PHOTONICS

Address
Abbe Center of Photonics
Albert-Einstein-Str. 6
07745 Jena, Germany

07745 Jena, Thüringen, Almanya
Telefon
+49 3641-9-47963

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin