Trier University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Trier University 1473 yılında kurulmuş ve 1970 yılında modern bir kampüs üniversitesi olarak yeniden açılmıştır. Moselle Nehri'ne bakan ve tatlı yeşil doğa ile çevrili yüksek bir plato üzerine inşa edilmiş, Almanya'nın en güzel kampüslerinden biri olduğu söyleniyor. Fakülte ve bölüm binaları köprülerle birbirine bağlanmış ve Forum ve Merkez Kütüphanesi etrafında gruplanmıştır.

Trier University beşeri bilimler, sosyal bilimler ve ekonomi üzerine güçlü bir odaklanmaya sahiptir, ancak aynı zamanda çevre bilimleri programlarını da sürekli olarak güçlendirmektedir. Birlikte 30'dan fazla konu alanını kapsayan altı fakülte bulunmaktadır. Birçok araştırma projesi doğada disiplinlerarası ve küresel ağlara gömülüdür.

Yaklaşık 1.200 çalışanı ve 13.000 öğrencisi (% 11'den fazla uluslararası öğrenci dahil) ile Trier University , kontrastı benimsiyor: genç, ancak geleneklere sadık; uluslararası odaklı ve bölgesel kökenli; Almanya'nın coğrafi kenarında, ancak Avrupa'nın tam kalbinde.

  • 13.000 Toplam öğrenci sayısı
  • 11 Uluslararası öğrenci yüzdesi

Üniversitenin Konumu

Trier, Moselle vadisinde bulunan Rheinland-Pfalz eyaletinin batı kesiminde yer almaktadır. 2000 yıl önce kurulan Almanya'nın en eski şehri olan Trier, Roma İmparatorları'nın ikametgahı oldu, Napolyon Bonapart'ın yükselişini ve düşüşünü gördü ve filozof Karl Marx'ın doğum yeri. Tarihi yerleri, Porta Nigra, Trier Katedrali ve diğer önemli mimari anıtları sayesinde, Almanya'nın en eski şehri UNESCO Dünya Kültür Mirası alanıdır.

Bugün, Trier eskiden başka bir şey değil, cityscape tarihin ve modern yaşam tarzının bir birleşimi, sadece canlı öğrenci hayatı ile karakterize değil. Barlar, kafeler ve çok çeşitli kültürel teklifler ve festivaller ile Trier, uluslararası çekiciliği ve şehrin 110.000 sakinlerinin yaşayabileceği güzel bir yer olan turistik bir cazibe merkezidir. Spor ve açık hava etkinlikleri, çevredeki nehirlerin, doğa koruma alanlarının ve milli parkların şaşırtıcı güzelliği ve çok sayıda spor kulübü ve spor salonu nedeniyle yaygın olarak yayılmaktadır.

Trier Almanya'nın batısında yer alırken, Fransa, Belçika ve Lüksemburg'a çok yakındır ve bu yüzden hiç de uzak değildir. Bölgede beş uluslararası havalimanı ve tren ve otobüslerle yüksek frekans bağlantıları bulunuyor. Trier University ve dörtlü noktadaki diğer yedi üniversite Büyükşehir Üniversitesi'ni oluşturur ve öğrencilerin yurtdışındaki kursları garantili kabulle ziyaret etmelerini sağlar.

Büyük işletmeler ve birçok orta ölçekli işletme, Lüksemburg ve Frankfurt'un finans merkezleri ve çeşitli AB kurumları, hepsi Trier University ile bağları olan bölge ekonomisini karakterize ediyor.

Konumlar

Trier

Address
Universitätsring,15
54296 Trier, Rheinland-Pfalz, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin