University of Hamburg - School of Integrated Earth and Climate System Sciences (SICSS)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bütünleşik İklim ve Yer Sistem Bilimleri Fakültesi

SICSS, 2008-2018 yılları arasında, 2008 yılında, “Entegre İklim Sistemi Analizi ve Tahmini (CliSAP)” Mükemmellik Kümesi'nin yüksek lisans okulu olarak kurulmuştur. İlk doktora adaylarımız projelerine 2008 yılında SICSS üyesi olarak başlamış ve ilk yüksek lisans öğrencilerimiz Ekim 2009'da kaydolmuşlardır. O zamandan beri SICSS çok hızlı büyüdü!

Bugün yaklaşık 75 doktora adayı ve yaklaşık 45 yüksek lisans öğrencisine kalıcı olarak ev sahipliği yapıyoruz. 2019 yazından bu yana, SICSS tüm erken kariyer aşamalarına özen gösterir. Yüksek Lisans ve doktora programlarının yanı sıra, doktora sonrası programdan ve erken kariyer desteği ile ilgili tüm toplumsal cinsiyet sorunlarından da sorumluyuz.

SICSS'de Disiplinlerarası Eğitim ve Araştırma

SICSS, Dünya ve İklim Sistemi Biliminde disiplinlerarası ve araştırmaya yönelik eğitim anlamına gelir. SICSS öğrencileri ve farklı bilimsel geçmiş ve uzmanlığa sahip adayları birbirine bağlar ve entegre, yenilikçi bir eğitim sağlar. SICSS sizi iklim değişikliğinin çeşitli alanlarında uzman olarak çalışmaya hazırlar: doğal, sosyal ve ekonomik bilimler alanlarında araştırmacı, ulusal ve uluslararası kuruluşlarda danışman veya uzman olarak. Disiplin içi ve disiplinler arası araştırma, bireysel destek ve denetim ve SICSS'deki uluslararası atmosfer, programımızın ilham verici arka planıdır.

120262_MScprogramcoursesTitelbildGottschalk.JPGUHH / SICSS / Gottschalk

Tüm programlarımız iklim bilimleriyle ilgilenen disiplinlere uzman temelli bir genel bakış sunan bir giriş kursuyla başlar. Tezli derslerde kazanılan disiplinler arası bilgi, Dünya ve İklim Sistemi bilimlerinde bir kariyer için gerekli olan özel araştırma becerileri ile ilgili kurslarla tamamlanmaktadır. Bu, bilimsel yazma, sunum veya liderlik becerilerini kapsar. Diğer araştırma becerileri kursları programlama, bilgisayar dilleri, modelleme araçları veya görselleştirmeye adanmıştır. Araştırma becerileri kursları, iyi bilimsel uygulama ve kültürlerarası eğitim ile ilgili kurslarla tamamlanmaktadır.

MSc students during our annual Orientation Week for new studentsUHH / SICSS

Konumlar

Hamburg

Address
School of Integrated Climate System Sciences
Universität Hamburg
Grindelberg 5
20144 Hamburg
Germany

Hamburg, Hamburg, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin