University of Göttingen

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Georg-August-Universität Göttingen

1737 yılında kurulan, Georg-August-Universität Göttingen araştırma temelli öğretim güçlü odak uluslararası üne sahip bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, özellikle beşeri kendi konu spektrumun zengin çeşitliliği, bilimsel araştırma peşinde için mükemmel tesisler ve onun tercihini tanımlamak alanlarda üstün kalitesi ile ayırt edilir. "- İnovasyon - Özerklik Göttingen.Tradition" 2007 yılından itibaren 2012 yılına kadar Georg-August-Universität Göttingen başlıklı geleceğe yönelik kurumsal stratejisi ile Alman Federal ve Eyalet Hükümetleri Mükemmellik Girişimi fon ödüllendirildi. Üniversite kavramının tüm önlemleri gerçekleştirmek mümkün oldu. Şimdi Göttingen Üniversitesi sürekli araştırma ve öğretim yılında Üniversitenin olumlu gelişmeleri ilerletmek için daha başarıyla kuruldu önlemleri geliştirir.

Gelenek ile Bir Üniversite

Üniversite kurucusu Georg August, İngiltere, Elector ve Brunswick-Lüneburg Dükü, (Hannover) Kral George II adını taşımaktadır. Aydınlanma ruhu ile afinite, Göttingen teoloji üstünlüğü terk ve eşit düzeyde olan fakülte ayarlayın. akademik konum Göttingen uzun matematiksel dünyanın merkezi olarak kabul edildi olarak - bir pozisyon Nazi altında 50'den fazla profesör kural ve öğretim olan 44 Nobel ödüllü birkaç aralarında Üniversitesi terk etmek zorunda kaldılar zaman 1933 yılında, ancak, kayıp isimleri şehir ile ilişkilidir. İkinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonra, Göttingen Üniversitesi, öğretim faaliyetlerini sürdürmek için Almanya'da ilk ve o ülkenin bir büyük yüksek öğretim kurumları haline geldi.

Vakıf olarak Üniversite

Bu adımlar son zamanlarda Üniversitesi'nde gerçekleştirilen reformları karakterize: Lisans ve Yüksek Lisans derecesi yapılarını benimseyerek, araştırma ve öğretim mükemmelliği teşvik kaynak tahsisini optimize Üniversite daha geniş bir otonomi ve kendini sorumluluk tüm seviyelerini veren, uluslararasılaşma sürecinin yoğunlaştırılması. 2003 yılının başında, Georg-August-Universität kamu hukuku altında bir vakıf hukuki statüsünü üstlenme disiplinlerden kapsamlı bir dizi ile ilk Alman üniversite oldu. Üniversite, sonra araştırma profili gelişmiş gibi Courant Araştırma Merkezleri ve Lichtenberg-Kolleg olarak yeni araştırma varlıklar yarattı, Göttingen Kampüste işbirliği yoğunlaştı çekti ve seçkin akademisyenleri muhafaza ve mükemmel öğrenci ve yurt dışından genç akademisyenlerin işe desteklenen zamandan beri .

Göttingen Kampüsü

Göttingen Üniversitesi özel güçlerini oluşturan olarak onun büyük araştırma geleneği ve konu çeşitliliği açısından. tıp da dahil olmak üzere hemen hemen tüm akademik disiplinlerin istisna mühendislik bilimleri olmak üzere 13 fakültelerde temsil edilmektedir. Georg-August Universität da yakından en belirgin içeren birinci sınıf üniversite dışı araştırma kuruluşları ağı içine entegre edilerek ayırt edilir, Fen Bilimleri Göttingen Akademisi, Alman primat Merkezi, Alman Havacılık ve Uzay Merkezi ve beş Max Planck Enstitüsü. Birlikte, bu yerel ortakların kendi derinlik ve genişlik bakımından Üniversitesi ile araştırma ve Federal Cumhuriyeti'nde tartışmasız benzersiz öğretimde işbirliği için bir ittifak oluşturmak. Başarılı elemanlar ortak araştırma merkezleri, genç araştırma grupları ve altyapı tesisleri, yanı sıra kombine profesörlük randevu ortaklaşa dahil çalıştırın. Bu işbirliği geçtiğimiz günlerde Alman Araştırma Vakfı (DFG) ve Eğitim ve Araştırma Federal Bakanlığı fon kazandı üstün araştırma merkezleri doğurdu. Mükemmellik Girişimi, Mükemmellik Kümesi "Nano Mikroskopi ve Beyin Moleküler Fizyoloji (CNMPB)" ve Nörobilim için Göttingen Enstitüsü tanıtım kapsamında; Biyofizik ve Moleküler Biosciences (GGNB) ikinci programm aşamasında devam edilecektir. Nedeniyle öğrenci talimatı üzerine olumlu etkisi ve Göttingen nöro- ve yaşam bilimlerinin kaynaklanan genç araştırmacıların teşvik için, Göttingen kampüsünde Üniversitesi'nin kurumsal ortakları ile birlikte ekili bu araştırma odak alanları, kendi profil şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. uluslararası düzeyde araştırma mükemmelliği aynı zamanda kimya görüntülenir, yoğun madde ve optik, biyolojik çeşitlilik ve ekoloji, Jeobiyoloji ve saf matematik, yanı sıra Alman Dili ve Edebiyatı çalışmaları, oryantal ve antik dünyanın çalışmalar ve teoloji fiziği. yerel araştırma topluluğunun entegrasyon sürecinin bir sonucu olarak, Göttingen özgü olanakları başlatılan ve geliştirilen çeken ve mükemmel ve Almanya dışındaki hem de araştırmacılar, ve en kaliteli araştırma faaliyetlerinin tutma için ortaya çıkmıştır. Aynı şekilde, son derece yetenekli genç bilim adamları ve bilim adamlarının gelişme Georg-August-Universität merkezi bir stratejik bir amaçtır.

Mükemmellik ile incelenmesi

Göttingen Georg-August-Universität, yenilikçi lisans programları, lisans ve yüksek lisans derecesi yapıların geliştirilmesi onun çalışma programları sistematik bir uluslararasılaşma yürüten ve kalite güvence önlemleri uygulayarak yükseltiyor üniversite çalışmaları için bir konum olarak birçok avantajı vardır. Yaklaşık 30 000 gençlerin şu anda burada eğitim, yaklaşık yüzde onbir yurtdışından vardır - Üniversite uzun uluslararası sarf ettiği çekme net bir gösteri. Sunulan derece kursları aralığı doğal ve yaşam bilimleri olağanüstü iyi çalışma olanakları ve beşeri ve sosyal bilimler konu çeşitliliğinin genişliği, Almanya'daki üniversitelerin sadece az sayıda bulunan bir seçim hem de göze çarpıyor. Bu tür konularda bir spektrum bile lisans düzeyinde, disiplinlerarası bir bakış açısı ile ele alınması kapsayıcı konular sağlar. Seçim için 80 konular, bazı 1,000 kombinasyonları lisans derecesi ile mezun yolda mümkündür. Yüksek Lisans ve Doktora onun sürekli genişleyen aralığında programlar Üniversitesi mükemmellik yetiştirerek ve araştırma yakınlığı sunuyor. İngilizce çalışacak çalışma programları, iki uluslu derece ve zorunlu süreler yurt dışında harcanan uluslararası iş piyasası için mezun hazırlamak. Göttingen uluslararası konumunun Üniversitesi ayrıca ortaklıkların genişletilmesi ile güçlendirilmektedir. Erasmus Programı çerçevesinde Avrupa üniversitelerinin yakın kompleksine ilave olarak, Üniversite, fakülte ve enstitü düzeyinde çok sayıda işbirlikleri de burs kullanılabilir hale bazı durumlarda, dünyada çalışma ziyaretleri kolaylaştırmak. onun önerileri daha Alman federal ve eyalet hükümetlerinin "Öğretim Paktı Kalite" çerçevesinde çalışmaların kalitesini ve öğretimi geliştirmek için 2011 yılında Göttingen Üniversitesi başarılı oldu. O zamandan beri, Göttingen Üniversitesi sunduğu akademik programlar genişletilmesi ve daha fazla çalışma koşullarının kalitesini optimize edilmiştir. Bu önlemler öğrencilerle işbirliği içinde geliştirilecektir.

Bilim adamları ve Yarının Âlimler'e Teşvik

Göttingen Doktora eğitimi dört Enstitü dayanıyordu yapılandırılmış programlar yoğunlaşmıştır: Bilim Georg August Üniversitesi (GAUSS) - Göttinger Graduiertenschule Gesellschaftswissenschaften (GGG) - Graduiertenschule für Geisteswissenschaften Göttingen (GSGG) - Enstitü Orman ve Tarım Bilimleri (GFA) ( bkz: www.graduiertenschulen.uni-goettingen.de). Dört enstitü araştırma eğitim gruplarına, doktora programları ve Uluslararası Max-Planck Araştırma Okullar için örgütsel üstyapıyı sağlar. Bu okulların amacı, yoğun denetim ve birinci sınıf bilim adamları ve bilim adamlarının eğitimini ilerletmek için tasarlanmış bir dizi seminere sunan Araştırma- ve doktora adayları için öğrenme koşulları optimize etmektir. Bilim Georg August Üniversitesi (GAUSS) çatısı altında faaliyet Neuroscience, Biyofizik ve Moleküler Yaşam Bilimlerinde Göttingen Enstitüsü, 2007 yılından bu yana Mükemmellik Girişimi kapsamında fon alır. Alman Araştırma Vakfı tarafından finanse edilen, Araştırma Eğitim Grupları (GRK) genç araştırmacıları teşvik etmek ve onların doktora için onları hazırlamak amacıyla sınırlı bir süre için kurulur. Uluslararası Max Planck Araştırma Okulları, Max-Planck-Gesellschaft Üniversitesi'nde ortakları ile işbirliği içinde genç bilim teşvik yapan ve özel ayrımın doktora elde etmek için fırsat yurtdışında özellikle yetenekli Almanya'dan öğrenci ve sunmaktadır.

A World-Class Üniversitesi Kütüphanesi

1734 yılında Göttingen Üniversitesi Kütüphane kurucu bir dönüm noktası oldu: kütüphane tarihinde ilk kez bir modern araştırma kütüphanesinin kavramının uygulamaya konulmuştur ve kurum Avrupa ayakta ilk kapsamlı akademik kütüphane oldu. Bugün, Aşağı Saksonya Göttingen Devlet ve Üniversite Kütüphanesi (Niedersächsische Staats- und Universitatsbibliothek Göttingen, ALT) bir pol pozisyonunu tutmaya devam ediyor. milyon 7.8 üzerinde medial birimler ile, şu anda Almanya'nın en büyük kütüphanelerinden biridir. holdingler 5,8 milyon hacimleri, 1,5 milyon mikroformlar, lisans altında 31.000 elektronik dergi, 316.000 haritalar, baskı şeklinde 14,000 süreli, 14.000 el yazması, fazla 3.100 Incunabula, 395 vasiyetler ve diğer dijital öğelerin bir dizi içerir. Buna ek olarak, enstitü ve bölümler başka 138 bağımsız şube kütüphaneleri vardır. Dünya çapında üne sahip bir dijital kütüphane yetkinlik merkezi, ALT yönlendirir veya bu alanda çok sayıda araştırma ve geliştirme projelerine katılmaktadır.

Konumlar

Göttingen

University of Göttingen

Address
University of Göttingen
Wilhelmsplatz 1

37073 Göttingen, Aşağı Saksonya, Almanya
Telefon
+49 551 390

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin