Willy Brandt School of Public Policy at the University of Erfurt

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Almanya'nın en eski kamu politikası okulu olan Willy Brandt Kamu Politikası Okulu, en yeni kamu üniversitesi olan Erfurt Üniversitesi'nde bulunmaktadır . 2002 yılında Hukuk, Sosyal ve Ekonomik Bilimler Fakültesi'nin bir parçası olarak oluşturulan okul, günümüzün karmaşık siyasi dünyasının talepleri ve zorlukları için öğrencileri hazırlayan disiplinlerarası, uygulamaya yönelik ve uluslararası bir yüksek öğretim enstitüsü olarak faaliyet göstermektedir.

Neredeyse kırk yıl önce, Willy Brandt , Kuzey-Güney Komisyonu başkanlığı sıfatıyla, o dünyanın oluşumunu öngördü ve 'yeni bir medeniyetin yükselişine' benzetti. Büyüklük ve karmaşıklıkta eşi görülmemiş zorlukları beraberinde getirecek, ancak küresel birbirine bağlılık konusundaki artan farkındalığa ve kollektif siyasi eylem olasılığına olan açık güvene dayalı olarak bunları ele almanın yeni yollarını da sağlayacaktır.

Brandt School'un misyonu, bu tesisler boyunca dünyanın dört bir yanından gelecek politika belirleyicileri kapasitelendirmektir . Bunu, büyük Kuzey Amerika kamu politikası okullarının zamana göre test edilmiş müfredatlarını, Avrupa'nın tam merkezinde ve Batı ile Doğu arasındaki, 'eski' ve 'yeni' arasında geçen noktadaki konumunun belirleyici bakış açısıyla birleştirerek yaptı. .

Ortaya çıkan Brandt School yaklaşımı, sistematik disiplinlerarasılığı, kapsamlı küresel odağını ve teori ve pratiğin metodik bağları ile dikkat çekiyor.

Gelecekteki politika yapıcılar için gerekli olan yansıtıcı alan türünün gelişmesi gereken bir ortamdır. Olmak için bir yer!126484_126382_P08_cut.jpg

Konumlar

Erfurt

Address
Universität Erfurt
Willy Brandt School of Public Policy
Postfach / P.O. Box 90 02 21

99105 Erfurt, Thüringen, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin