Australian National University - College Of Asia & The Pacific

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Asya yüzyılda hangi biz, yaşıyoruz Asya ANU College ve Pasifik bölgesinde öğretim ve araştırma için dünyanın önde gelen merkezlerinden biri - biz yüzyıl öncesinden beri üzerinde çalıştığım bir pozisyon.

Kolej Üniversitesi Araştırma Pasifik Çalışmaları Okulu ve sırasıyla 1946 ve 1952 yılında kurulan Doğu Dilleri Okulu, kökleri vardır. Araştırma Okulu Avustralya'nın nişan ve mahalle anlayışını sürücü yanı sıra Asya ve Pasifik araştırma, öğretim ve nüfuz mükemmellik küresel bir merkez olarak Üniversitesi'ni kurmak için kurulan ANU kurucu kurum oldu. Doğu Diller Yüksekokulu diplomatlar ve Çince kamu görevlileri, daha sonra Japonca, Türkçe Endonezya ve Malay yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. On yıl sonra, Okul çığır açan Asya Araştırmaları Fakültesi, Avustralyalı üniversitede ilk ve tek fakülte bölgesel uzmanlaşma adanmış oldu.

ANU 1968 Asya ve Pasifik çalışmalar ile patlama oldu; Endonezce kayıtlar Fransızca olanlar kaptırması vardı ve Üniversite Kütüphanesi, dünyanın en iyi Asya koleksiyonlarından birine kurmuş. O 1200 uluslararası uzmanların katıldığı Oryantalistlerin Uluslararası Kongre, barındırılan küresel beğeni, 1971 yılında Fakültesi için güvenlik altına alınmıştır.

Öğretim uzmanlığı ve akademik mükemmellik bu ilk günlerinden beri ANU Asya ve Pasifik çalışmaların taşları olmuştur. Üniversite eski öğretim kadrosu Sir John Crawford, Asya Pasifik ekonomik ve politik toplum binasında bir öncü arasında dahil gurur duyar; AL Basham, bugün Hint medeniyetinin en yaygın kullanılan giriş kalır ne yazar; Stephen Wurm, Yeni Gine gibi dillerde dünyanın önde gelen uzman; ve Hedley Bull, uluslararası ilişkiler üzerinde önemli bir bilgin.

Bu vizyon ve güçlü temeller itibaren, Üniversite İngilizce konuşulan dünyada bölgesel uzmanların büyük montajını barındırmak için bugün büyüdü. Biz Asya ve Avustralya'da Pasifik derslerin geniş bir yelpazesi var ve Asya-Pasifik dil programları en çok sayıda sunuyoruz. Bölge ve dünyaya ulaşan, Üniversite toplumlar, kültürler, ekonomiler ve Asya ve Pasifik düşünce dünyaları ile Avustralya'nın merkezi ve entelektüel nişan olduğunu.

Üniversite'nin akademik kolejler arasında Asya ANU College ve Pasifik bölgesel odaklanma için benzersiz kalır. Ama, dünyadaki diğer coğrafi adanmış fakültelerin büyük çoğunluğu aksine, Kolej tamamında kıskanılacak bir uluslararası ayakta, disiplin, özellikle siyaset bilimi gücü, ekonomi, tarih, antropoloji, hukuk, arkeoloji ve dilbilim için bir taahhüt korumuştur Bu disiplinler.

Bizim etkileyici tarihinin Bina, bugün öğretim elemanlarının hala kendi alanında lider olarak uluslararası kabul görmüş seçkin akademisyenler var - Profesör Hugh White, strateji ve zeka Avustralya'nın önde gelen analist de dahil olmak üzere; Profesör Hilary Charlesworth, uluslararası hukuk ve insan hakları dünyaca ünlü uzman; Profesör Nicholas Evans, dünya genelinde nesli tükenmekte olan dilleri kurtarmak yorulmadan çalışan bir lider dilbilim uzmanı.

Daha alakalı şu anda her zamankinden daha Asya ve Pasifik Koleji'nin odaklanarak, ANU tartışmasız en iyi bu yüzyılın zorluklarına bölgesel uzmanlar nesil hazırlamak için yer ve bu Avustralya'nın yerdir.

Konumlar

Canberra

The Australian National University

Address
The Australian National University
ACT 0200 Canberra, Avustralya Başkent Bölgesi, Avustralya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin