Queensland University of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

hakkında

Bugün yarına hazırlanmak

Yeni teknoloji yeni fırsatlar yaratıyor ve yaşama ve çalışma şeklimizi değiştiriyor. Teknoloji geliştikçe, sizin de gelişmenize yardımcı olacağız.

Bizim üniversite

Modern kampüsler

Kampüslerimiz öğrencilerin, akademisyenlerin ve araştırmacıların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için yüksek kaliteli öğrenme, öğretme ve araştırma alanları sunar.

QUT, dünya görüşü ve gerçek dünyaya odaklanan büyük bir Avustralya üniversitesidir. Ülkenin en hızlı büyüyen araştırma üniversitelerinden birisiyiz ve kurslarımız yoğun talep görüyor. Mezunlarımız, son altı yılda bunlardan beşi verilen sekiz Rodos Bilgini içermektedir.

Öğrencilerimizi daha fazla bozan ve dünyaya meydan okuyan, ihtiyaç duyabilecekleri becerilere sahip olan öğrencilerimizi donatmayı amaçlayan iddialı ve işbirlikçi bir kurumuz. 50.000 öğrencimize sunduğumuz öğrenci deneyimini dönüştürüyoruz ve çeşitli mesleki derecelerimizin uluslararası ve ulusal akreditasyonuna prim veriyoruz.

Uluslararası ödüllü Bilim ve Mühendislik Merkezimiz, dünyanın en büyük dijital interaktif öğrenme ve gösterim alanlarından biri olarak kabul edilen The Cube'a ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın ilk Yaratıcı Endüstri Fakültesini kurduk ve işbirlikçi öğrenme ve disiplinlerarası araştırma ortamlarına yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz.

Gerçek Dünya Öğrenimi 2020 Vizyonu

Real World Learning 2020 Vizyonumuz, gerçek dünyaya yönelik bir üniversite olarak ayırt edici kimliğimize uygun olarak, mezunlarımız ve öğrenen deneyimlerimiz için açık beklentilerimizi ortaya koymaktadır.

Gelecek yıllarda bu vizyonu hayata geçirmek için kendimizi bir işbirliği kültürüne adamaya devam edeceğiz, öğrencilerimizle ve öğrencilerimizle ve öğrencilerimizin gelişen ihtiyaçlarını desteklemek için endüstri ve toplum ortaklarıyla yakın çalışacağız.

Mevcut güçlü yönleri ve iyi uygulamaları teşvik ederken, teşvik ederken, paylaşırken ve yeni fikirleri deneyimlerken, test ederken, değerlendirirken ve uygularken ilerlememizi göstereceğiz.

Vizyonumuz

Mezunlar

QUT mezunları uzun vadede değişken ortamlarda büyüyecek, bireyler ve ekipler olarak üretkenliğe katkıda bulunacak ve mesleki fikirlerde derinliği yeni fikirlere ve farklı kültürlere maruz kalmaya dayanan geniş bakış açılarıyla birleştirecektir.

Mezunlarımız:

 • meraklı, çevik ve esnek öğrenenler olmak
 • Uygulamayı bilgilendirmek ve değişimi hayal etmek ve gerçekleştirmek için farklı düşünme, geniş bakış açıları ve kanıta dayalı karar verme yöntemlerini kullanır.
 • Etnik ve sürdürülebilir yollarla çevrelerindeki dünyaya bir etkiye katkıda bulunmak
 • Disiplin içi ve disiplinler arası bağlamda etkin işbirlikçi ve iletişimci olmak
 • dijital okuryazarlıklar kullanmak ve bilgileri kullanmak ve işbirliği yapmak için teknolojiyi stratejik olarak kullanmak
 • Yerel ve küresel kültürel bağlamlarda farklı kültürel bakış açılarını bilme ve bunlara saygı gösterme.

Öğrenen deneyimi

QUT'un gerçek dünyadaki öğrenme deneyimi, içinde yaşadığımız ve çalıştığımız dünyanın fiziksel ve dijital doğasını yansıtacaktır. Müfredat ve müfredat etkinliklerini kapsayan QUT öğrenen deneyimi:

 • Tüm birimlerde otantik öğrenme ve değerlendirme sağlamak
 • Bütün derslerde işle bütünleşik öğrenime (WIL) sahip olmak
 • Öğrencilerimize ve onların getirdiği bilgi ve deneyime değer verin
 • Diğer disiplinlere maruz kalma ve düşünme biçimleri dahil olmak üzere öğrencilerin geniş kapsamlı bakış açılarıyla mesleki bilgi derinliği geliştirmelerini sağlamak
 • Aborijin ve Torres Boğazı Adalı bilgisinin özel katılımıyla çeşitli kültürel perspektiflere sahip öğrencileri bilinçli bir şekilde meşgul etmek
 • anlamlı işler bulmak ve oluşturmak ve kariyerlerini kendileri yönetmek için profesyonel profillerini, ağlarını ve istihdam edilebilirliklerini geliştirmeleri için öğrencilerin desteklenmesi
 • öğrenicinin bağlantısını ve desteğini etkinleştir
 • Öğrencilerin devam eden öğrenme ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için kişiselleştirilmiş, esnek ve uyarlanabilir olmak
 • çevrimiçi ve karma öğrenme teknolojileri ve araçlarıyla geliştirilebilir.

Vizyonumuza ulaşmak için stratejiler

Müfredat ve öğrenme dönüşümü

Müfredata ve öğrenim dönüşümüne şu şekilde yatırım yapacağız:

 • QUT öğrenen deneyimini güçlendirmek ve güvence altına almak için beş yıllık kurs dönüşüm ve yeniden akreditasyon döngüsünü kullanmak
 • Müfredat liderlerine ve ekiplerine kurslarda yüksek etkili dönüşüm sağlamak için stratejik destek ve kaynaklar sağlamak
 • Pazar odaklı, kaliteli ve sürekli mesleki öğrenme teklifleri geliştirmek
 • karar vermemizi bilgilendirmek için geniş bir kanıt temeli ve çoklu bakış açıları kullanmak.

Personel geliştirme

Personelimize yatırım yapacağız:

 • Yetenek oluşturmaya, çevrimiçi, karma ve yüz yüze bağlamlarda ilgi çekici, ilgili, gerçek dünya deneyimlerini hayal etmek, oluşturmak ve kolaylaştırmak için ekip temelli, yerleşik yaklaşımlar
 • QUT işgücünde işe alım stratejileri ve mesleki gelişim izniyle (PDL) gerçek dünya para birimlerinin ve bağlantıların oluşturulması ve sürdürülmesi
 • 2020 vizyonumuzla işgücü planlaması, ödüllendirilmesi ve mükemmelliğin tanınması ile uyum sağlamak.

Yeni düşünme ve çalışma yolları

Yeni düşünce ve çalışma yöntemlerini teşvik edeceğiz ve sağlayacağız:

 • QUT içindeki ve dışındaki “sınır ötesi” işbirliğini desteklemek ve ödüllendirmek
 • Değişim ve dönüşüm süreci boyunca öğrenciler, endüstri ve toplumla işbirliğine dayalı ortaklıklar sağlamak
 • yeniliğe yatırım yapmak ve ödüllendirmek ve yeniliğin gerekli bir parçası olarak başarısızlığa tolerans oluşturmak
 • Gerçek dünyadaki öğrenme önceliklerini desteklemek için yalın, esnek ve modern politikalar, süreçler ve teknoloji çözümleri oluşturmak.

Bir bakışta

Endüstri ve ilgili öğretim ve uygulamalı araştırmalarımızla olan yakın ilişkilerimizden dolayı 'gerçek dünya için bir üniversite' olarak tanınıyoruz. Sektör temsilcileri ve profesyoneller, kurs gelişimimize katkıda bulunmakta ve teorik eğitime pratik bir bakış açısı getirmektedir.

Akademik kadromuz endüstriye danışmakta ve sıklıkla öğrencileri içeren endüstri projeleri üzerinde çalışmaktadır. Personel ve öğrenciler en son öğretim teknolojisine erişebilir.

2018 istatistik

Öğrenci kayıtları

Konumlar

Brisbane

Address
George Street,2
4000 Brisbane, Queensland, Avustralya

Kelvin Korusu

Address
Cnr Musk and Victoria Park Rd
4059 Kelvin Korusu, Queensland, Avustralya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin