University of Southern Queensland (USQ)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

USQ,% 25'e kadar uluslararası öğrenci bursu sunmaktadır.
Aşağıda sunulan burslar hakkında daha fazla bilgi edinin:

Uluslararası Konaklama Bursu
Uluslararası Öğrenci Destek Bursu
Uluslararası Öğrenci Destek Hemşireliği Bursu

University of Southern Queensland (USQ) Avustralya, 110'dan fazla ülkeden tüm eğitim seviyelerindeki öğrenciler için kaliteli kampüste ve çevrimiçi eğitim programları sağlamaya adanmış dinamik bir üniversitedir. USQ lisansüstü maaş için Avustralya'nın bir numaralı üniversitesidir [1] ve uluslararasılaşma ve istihdam edilebilirlik için [2] beş yıldıza sahiptir.

Hakkımızda

50 yıldan fazla bir süredir USQ, çevrimiçi ve güvenilir eğitim ortakları aracılığıyla üç kampüsten ( Toowoomba , Springfield ve Ipswich ), bir sosyal yardım merkezi ( Stanthorpe ), eğitim veren ve araştırma yapan bir kurum haline gelmiştir.

Bugün USQ, toplumun olağanüstü desteğini sürdürmekte ve öğrencilerin kariyerlerini mevcut rekabetçi küresel ortamda başarılı olacak şekilde geliştirmek için mevcut ve ilgili eğitim programları sunmaktadır.

USQ, tarım, mühendislik ve yapılı çevre, astrofizik ve sağlık gibi seçtiği araştırma alanlarında önemli bir liderdir ve Avustralya Araştırma Konseyi'nin Avustralya Araştırma Araştırma 2018 (ERA) sıralaması ile elde ettiği başarılar için kabul edilmiştir. USQ, “dünya standartlarının çok üzerinde” olarak 18 araştırma alanı ve “yukarıda ya da dünya standartlarında” olarak 12 araştırma alanı için ERA derecelerine ulaştı [3] .

Programlar ve Kurslar

USQ kampüsleri öğrencilere toplum odaklı ve kariyer merkezli bir deneyim sunar. Daha küçük sınıf boyutları, daha fazla öğretim görevlisi-öğrenci katılımı ve daha yüksek akran bağlantıları sağlar. Avustralya ve dünyanın dört bir yanından 25.000'den fazla öğrenci USQ'da eğitim almayı tercih ediyor:

 • Tarım ve Çevre
 • Sanat ve Beşeri Bilimler
 • Havacılık
 • Şirket yönetimi
 • Medya iletişimi
 • Eğitim ve Öğretim
 • Bilgi Teknolojisi
 • Hukuk ve Kriminoloji
 • Hemşirelik ve Yardımcı Sağlık
 • Psikoloji ve İnsan Hizmetleri
 • Bilim ve Mühendislik
 • Ölçme ve Yapılı Çevre
 • Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları
 • Araştırma
 • İngiliz Dili ve Pathway Programları

USQ Toowoomba, öğrenci ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli tesisler ve destek hizmetleriyle donatılmış bölgesel bir üniversite kampüsüdür. ve akademik programı tamamlayan çok çeşitli öğrenci yaşam aktiviteleri ile kampüste eksiksiz bir deneyim sunar.

Toowoomba'nın rahat yaşam tarzı ve aile dostu atmosferi, büyük şehir yaşamından rahatlamak isteyen ve kariyer hedeflerini devam ettiren öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Toowoomba, Brisbane'den sadece 1 saat 45 dakika ve Altın Sahil'den 2 saat uzaklıktadır.

122951_campus.jpg

USQ Springfield, en son program sunumu ve teknolojisi ile öğrenci odaklı bir eğitim ortamı sağlar. Dijital üretim ve performans merkezi gibi yüksek kaliteli tesisler ve birinci sınıf bir uçuş simülatörü ile öğrencileri iş deneyimi fırsatlarıyla ilişkilendirmek için yakın endüstri bağlarına sahiptir. Brisbane şehirden yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır.

122952_two.jpg

USQ Ipswich, özel olarak inşa edilmiş sağlık görevlisi eğitim tesisleri ve yeni klinik hemşirelik laboratuvarları, ebelik simülasyon merkezi, spor alanları, kafe ve spor salonu sunmaktadır. USQ, 2006'dan beri Ipswich topluluğunun bir parçası ve şu anda bu kampüste eğitim gören 1000'den fazla öğrencisi var ve canlı yağmur ormanlarına sahip çarpıcı bir kütüphaneye sahip. USQ Ipswich, Brisbane şehrine arabayla 55 dakikalık mesafededir ve toplu taşıma araçlarıyla erişilebilir.

122954_purple.jpg

İnternet üzerinden

Çevrimiçi eğitim yoluyla kariyer hedeflerine ulaşmayı seçen USQ öğrencilerinin yüzde 70'inden fazlasına katılın. 100'den fazla kursu olan öğrenciler, nerede, ne zaman ve nasıl çalışacaklarını seçmek için esnek çevrimiçi sınıflara sahiptir.

122956_online.jpg

Burslar

USQ, her kökenden gelen öğrencilere hitap eden bir dizi burs ve burs sunmaktadır. Bunlar düzenli olarak güncellenmektedir.

Uluslararası öğrenci desteği

USQ, destekleyici bir ortamda esnek çalışma seçenekleri sunarak öğrencilerin öğrenme deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Öğrenciler kampüste ya da çevrimiçi ders çalışsalar, kayıt yaptırmadan, mezuniyete kadar her aşamada destek sağlamak için özel Öğrenci İlişkileri Görevlilerine erişebilirler.

Avustralya'da USQ ile çalışmaya uluslararası bir öğrenci olarak , öğrencilere aşağıdakiler sunulur:

 • Ücretsiz havaalanı toplama ve konaklama transferleri (yeni gelen öğrenciler için)
 • Ücretsiz günlük interkampus otobüs servisi
 • Yurtiçi yüksekokullar ve kampüs dışı konaklama önerileri
 • Uluslararası öğrenci kariyer danışmanlığı
 • Öğrenci refahı, sağlık, danışmanlık ve refah
 • Çok dilli destek ve hizmetler
 • Düzenli öğrenci etkinlikleri ve etkinlikleri
 • Özürlülük kaynakları
 • Kariyer gelişimi
 • Çalışma desteği dahil kütüphane kaynakları.

122957_fair.jpg

Nerede kalınır?

USQ üç kampüs lokasyonunda konaklama imkânını kolaylaştırıyor. Toowoomba ve Springfield'de kampüste konaklama, öğrencilere samimi, konutsal bir topluluk ortamı sağlamak için mevcuttur. Ipswich kampüsüne yakın bir yerde, bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen kampüs dışı konaklama yerleri mevcuttur.

Araştırma

USQ, akademik açıdan önemli olan ve topluluklarımıza, milletimize ve dünyaya fayda sağlayacak yeniliklere katkıda bulunan araştırmalar yapmaya kararlıdır.

USQ'nun araştırma kültürü bir fark yaratacak ve araştırmacıları dünyayı değiştiren çözümler sunmak için paydaşları ve sektörü ilgilendirecek, işbirliği yapacak ve anlayacaklardır.

USQ, araştırma enstitüleri, merkezleri, fakülteleri ve okulları içinde birçok disiplinde çok çeşitli araştırma programlarını kolaylaştırmaktadır. Üç enstitüsü ve dokuz merkezi, canlı ve destekleyici araştırma ortamını temsil eder ve Avustralya Hükümeti'nin Araştırma Avustralya Mükemmeliyeti (ERA) derecelendirmeleriyle ölçülen araştırma mükemmelliği alanlarında başarıya katkıda bulunur.

Araştırma mükemmellik

USQ, küresel erişim ve etki ile öncü araştırmalar üretme çabasındadır. Bir dizi temel araştırma alanında açıkça görülen çeşitli araştırma güçlü yönlerine sahiptir.

Araştırma çabalarının birinci sınıf kalitesi 2018-2019 Avustralya Araştırma Konseyi'nin Avustralya Araştırmalarında Mükemmeliyet (ERA) raporundan alınan sonuçlarla doğrulanmıştır [4] .

Aşağıdaki araştırma alanları derecelendirildi:

122958_Capture1.JPG 122960_Capture2.JPG

[1] İyi Üniversiteler Rehberi, 2020
Quacquarelli Symonds, QS Yıldızlar 2019
Avustralya Araştırma Konseyi'nin 2018 Avustralya Araştırmalarında Mükemmeliyet (ERA) sıralaması.
Avustralya Araştırma Konseyi'nin 2018 Avustralya Araştırmalarında Mükemmellik (ERA) sıralaması.

Konumlar

Toowoomba

University of Southern Queensland

Address
USQ Toowoomba
West St

4350 Toowoomba, Queensland, Avustralya
Telefon
+61 74631 5543

Springfield

Address
USQ Springfield
Sinnathamby Boulevard


4300 Springfield, Queensland, Avustralya

Brisbane

Address
USQ Ipswich
11 Salisbury Road

4305 Brisbane, Queensland, Avustralya

Avustralya Çevrimiçi

Address
Avustralya Çevrimiçi, Avustralya