University of Southern Queensland (USQ)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Southern Queensland (USQ) Avustralya, 110'dan fazla ülkeden gelen tüm çalışma seviyelerine sahip öğrencilere kampüste kaliteli ve çevrimiçi çalışma programları sağlamaya adanmış dinamik bir üniversitedir. USQ, Avustralya'nın yüksek lisans maaşı [1] için bir numaralı üniversitesidir ve uluslararasılaşma ve istihdam edilebilirlik [2] için beş yıldızlı bir dereceye sahiptir.

Hakkımızda

50 yıldan fazla bir süredir USQ, çevrimiçi ve güvenilir eğitim ortakları aracılığıyla üç kampüsten ( Toowoomba , Springfield ve Ipswich ), bir sosyal yardım merkezi ( Stanthorpe ), eğitim veren ve araştırma yapan bir kurum haline gelmiştir.

Bugün, USQ olağanüstü topluluk desteği sağlar ve öğrencilerin kariyerlerini mevcut rekabetçi küresel ortamda başarılı olmaları için inşa etmek için mevcut ve ilgili çalışma programları sunar.

USQ, tarım, mühendislik ve yapılı çevre, astrofizik ve sağlık gibi seçtiği araştırma alanlarında önemli bir liderdir ve Avustralya Araştırma Konseyi'nin Avustralya Araştırma Araştırma 2018 (ERA) sıralaması ile elde ettiği başarılar için kabul edilmiştir. USQ, “dünya standartlarının çok üzerinde” olarak 18 araştırma alanı ve “yukarıda ya da dünya standartlarında” olarak 12 araştırma alanı için ERA derecelerine ulaştı [3] .

Programlar ve Kurslar

USQ kampüsleri, öğrencilere toplum odaklı ve kariyer odaklı bir deneyim sunar. Daha küçük sınıf boyutları daha iyi öğrenciden öğrenciye katılım ve daha yüksek eş bağlantıları için izin verir. Avustralya’dan ve dünyadan 25.000’den fazla öğrenci USQ’da eğitim görmeyi tercih ediyor:

 • Tarım
 • Sanat
 • Havacılık
 • medya
 • Eğitim
 • Bilgi Teknolojisi
 • Hukuk ve Kriminoloji
 • hemşirelik
 • Psikoloji
 • Bilim
 • Yer Ölçümü
 • Görsel
 • Araştırma
 • İngilizce dili

Toowoomba'nın rahat yaşam tarzı ve aile dostu atmosferi, büyük şehir yaşamından rahatlamak isteyen ve kariyer hedeflerini devam ettiren öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Toowoomba, Brisbane'den sadece 1 saat 45 dakika ve Altın Sahil'den 2 saat uzaklıktadır.

USQ Springfield, program sunumu ve teknolojisindeki en son ile öğrenci odaklı bir eğitim ortamı sağlar. Dijital bir üretim ve performans merkezi ve birinci sınıf bir uçuş simülatörü gibi yüksek kaliteli tesislerle, öğrencileri iş deneyimi fırsatlarıyla ilişkilendirmek için yakın endüstri bağlarına sahiptir. Brisbane şehrine yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır.

USQ Ipswich özel yapım paramedikal eğitim tesisleri ve yeni klinik hemşirelik laboratuarları, ebelik simülasyon merkezi, spor alanları, kafe ve spor salonu sunmaktadır. USQ, 2006'dan beri Ipswich topluluğunun bir parçası olmuştur ve şimdi kampüste okuyan 1000'den fazla öğrencisi vardır. USQ Ipswich, Brisbane şehrine 55 dakikalık sürüş mesafesindedir ve toplu taşıma araçları ile erişilebilir.

İnternet üzerinden

Çevrimiçi çalışma yoluyla kariyer hedeflerine ulaşmayı seçen USQ öğrencilerinin yüzde 70'inden fazlasına katılın. 100'den fazla kursla öğrencilerin nerede, ne zaman ve nasıl çalışacaklarını seçmek için esnek çevrimiçi sınıfları vardır.

Burslar

USQ, her kökenden gelen öğrencilere hitap eden bir dizi burs ve burs sunmaktadır. Bunlar düzenli olarak güncellenmektedir.

Uluslararası öğrenci desteği

USQ, destekleyici bir ortamda esnek çalışma seçenekleri sunarak öğrencilerin öğrenme deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Öğrenciler kampüste ya da çevrimiçi ders çalışsalar, kayıt yaptırmadan, mezuniyete kadar her aşamada destek sağlamak için özel Öğrenci İlişkileri Görevlilerine erişebilirler.

Avustralya'da USQ ile çalışmaya uluslararası bir öğrenci olarak , öğrencilere aşağıdakiler sunulur:

 • Ücretsiz havaalanı toplama ve konaklama transferleri (yeni gelen öğrenciler için)
 • Ücretsiz günlük interkampus otobüs servisi
 • Yurtiçi yüksekokullar ve kampüs dışı konaklama önerileri
 • Uluslararası öğrenci kariyer danışmanlığı
 • Öğrenci refahı, sağlık, danışma ve refah
 • Çok dilli destek ve hizmetler
 • Düzenli öğrenci etkinlikleri ve etkinlikleri
 • Özürlülük kaynakları
 • Kariyer gelişimi
 • Çalışma desteği dahil kütüphane kaynakları.

Nerede kalınır?

USQ üç kampüs lokasyonunda konaklama imkânını kolaylaştırıyor. Toowoomba ve Springfield'de kampüste konaklama, öğrencilere samimi, konutsal bir topluluk ortamı sağlamak için mevcuttur. Ipswich kampüsüne yakın bir yerde, bağımsız olarak sahip olunan ve işletilen kampüs dışı konaklama yerleri mevcuttur.

Araştırma

USQ, akademik açıdan önemli olan ve topluluklarımıza, milletimize ve dünyaya fayda sağlayacak yeniliklere katkıda bulunan araştırmalar yapmaya kararlıdır.

USQ'nun araştırma kültürü bir fark yaratacak ve araştırmacıları dünyayı değiştiren çözümler sunmak için paydaşları ve sektörü ilgilendirecek, işbirliği yapacak ve anlayacaklardır.

USQ, araştırma enstitüleri, merkezleri, fakülteleri ve okullarındaki birden fazla disiplinde çok çeşitli araştırma programlarını kolaylaştırır. Üç kurumu ve dokuz merkezi, Avustralya Hükümeti'nin Avustralya Araştırmaları Mükemmelliği (ERA) derecelendirmeleri ile ölçülen, araştırma mükemmelliği alanındaki kilit başarısına katkıda bulunan canlı ve destekleyici araştırma ortamını temsil ediyor.

Araştırma mükemmellik

USQ, küresel erişim ve etki ile öncü araştırmalar üretme çabasındadır. Bir dizi temel araştırma alanında açıkça görülen çeşitli araştırma güçlü yönlerine sahiptir.

Araştırma çabalarının birinci sınıf kalitesi, 2018-2019 Avustralya Araştırma Konseyi'nin Avustralya'da Araştırma İçin Mükemmelliği (ERA) raporunun [4] sonuçları ile doğrulanmıştır.

Aşağıdaki araştırma alanları derecelendirildi:

Konumlar

Toowoomba

University of Southern Queensland

Address
USQ Toowoomba West St
4350 Toowoomba, Queensland, Avustralya
Telefon
+61 74631 5543

Springfield

Address
USQ Springfield Sinnathamby Boulevard
4300 Springfield, Queensland, Avustralya

Brisbane

Address
USQ Ipswich 11 Salisbury Road
4305 Brisbane, Queensland, Avustralya

Avustralya Çevrimiçi

Address
Avustralya Çevrimiçi, Avustralya
Telefon
undefined