Carinthia University of Applied Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kuruluşundan bu yana FH Kärnten, Karintiya'da benzersiz bir eğitim kurumu haline geldi. Due to the constant further development of the study programs of Carinthia University of Applied Sciences and intensive cooperation with industry and science, FH students are sure to have a future-oriented education.

FH Kärnten acil pratik alaka modelini yaşıyor. Principal and part-time employees, as well as guest lecturers from industry, ensure interdisciplinary, internationally oriented university education. Currently, around 30-degree programs are offered in the fields of technology, health, and social affairs, as well as economics.

FH Kärnten'de Çalışmak İçin 7 Neden

Yüz yüze

Açık ve aile atmosferimizle tanınırız. Üniversitemizde, öğrencilerin, çalışanların ve profesörlerin kişisel birlikteliğine büyük önem verilmektedir. Küçük çalışma grupları bireysel destek sağlar.

Uluslararasılık

Biz uluslararası oryantasyonlu bir üniversitedeyiz. Carinthia University of Applied Sciences dünya çapında 160'tan fazla üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Alpler-Adriyatik bölgesindeki üç kültürün kesiştiği bir noktada, İtalya ve Slovenya'ya çok yakın olan, sonsuz kozmopolit, yerel ve uluslararası öğrencilere çok dilli çalışmalar için mükemmel koşullar sunuyor.

Pratik yönelim

Çalışma ve uygulama kombinasyonu, öğretme ve araştırma kalitesini garanti eder. Bu, birçok uluslararası misafirimiz ve endüstriden ve işten yarı zamanlı öğretmenler tarafından sağlanmaktadır. Bölgesel ve yabancı şirketlerle olan işbirlikleri sadece uygulamaya yönelik kurslar sunmakla kalmamakta, aynı zamanda bilimsel bilgileri de garanti etmektedir.

Gelecek oryantasyon ve sürdürülebilirlik

Yenilikçi eğitim kursları, Carinthia University of Applied Sciences sürdürülebilir araştırma ve geliştirme için bir vitrin yapıyor. Tüm çalışma alanlarında ümit vaat eden konular önemli bir rol oynamaktadır.

Eşsiz doğa, kültür ve yaşam tarzı

Karintiya'da okumak eğlencelidir! Üniversite pastoral dağlara, vadilere ve göllere daldırılmıştır. Yılın herhangi bir zamanında çok çeşitli spor ve boş zaman olanakları bulunmaktadır. Pitoresk Carinthian manzarası, çalışmalarınız etrafında benzersiz bir yaşam kalitesi sağlar.

Yaratıcı, genç ve dinamik bir atmosfer

Çalışmalarına ek olarak, genç ve dinamik ağlar, başlangıç sektöründe bir yer kazanmak için mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Düşünce merkezleri, inkübatörler, çekici inovasyon atölyeleri ve birçok etkinlik, FH Kärnten'den öğrencileri ve bölgedeki girişimcileri bir araya getirmekte ve gelecekteki ortak projeler için birbirlerini erken bir aşamada tanımalarını sağlamaktadır.

Kombinasyon yapar

Nerede ve hepsinden önemlisi, çalışmak istedikleriniz iyi düşünülmek ister. Carinthia University of Applied Sciences seçimi çok kolaylaştırıyor: Burada, çok çeşitli heyecan verici ve uygulamaya yönelik çalışmaların ve benzersiz bir yaşam kalitesinin benzersiz kombinasyonunu bulacaksınız.

Hizmet içi çalışmalar

Hizmet içi eğitim kişisel kariyer planlamasının anahtarıdır. Carinthia University of Applied Sciences bir öğrenci olarak, müfredatınız çalışmalarınızı ve işlerinizi uzlaştıracak şekilde düzenlenmiştir.

125800_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

model

Carinthia University of Applied Sciences bölgesel kökleri ve uluslararası yönelimi olan uygulamalı bilimler için dinamik ve diyalog odaklı bir üniversitedir. Sağlık ve sosyal işler, teknoloji ve ekonomi alanlarında çalışmaktadır. Temel görevleri, araştırma ve bilgi aktarımı ve ileri eğitim için uygulanan çalışma ve öğretim alanlarındadır.

Vizyon

“Kendimizi, Avusturya üniversitelerinin en üstündeki temel teknoloji, işletme, sağlık ve sosyal konulardaki alanlarımızda öğretmek ve uygulamalı araştırma yapmak için bir üniversite olarak konumlandırmak istiyoruz!”

Çeşitlilik Şartı

Çeşitlilik Şartı, cinsiyet, yaş, ırk ve renk, cinsel yönelim, din ve inanç ve fiziksel veya zihinsel engellilikten bağımsız olarak toplumun tüm üyelerinin takdirini arttırma girişimidir. Çeşitlilik Şartı, halka açık ve gönüllü bir taahhüttür. Çeşitliliğin Avrupa'nın temel bir özelliği - yani tarihi ve toplumu olduğu - kabulüne dayanmaktadır. Çeşitliliğin sunduğu avantajları ve fırsatları görür ve takdir eder.

Üniversite Yönetimi

Carinthia University of Applied Sciences 1995 yılında Karintiya'daki Fachhochschule çalışma programlarının taşıyıcısı olarak bir derneğin yasal formunda kuruldu. Derneğin koltuğu Spittal an der Drau'daydı. 2002'nin başlangıcından beri Karintiya Üniversitesi - Özel Yardım Vakfı, FH lisans programlarının sponsoru ve koruyucusudur.

Özel vakıf federal hükümet, Karintiya eyaleti ve Villach, Spittal / Drau, Klagenfurt ve Feldkirchen topluluklarının katkılarıyla finanse edilmektedir. Ayrıca 15 kurucudan biri olan dernek üyeliğinin yanı sıra bağışlar ve etkinliklerden elde edilen gelirler de organizasyonun faaliyetinin finansmanına katkıda bulunuyor.

Çalışan ve işveren arasındaki bağlantı

Sadece eylemlerimizden değil, aynı zamanda yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. (Moliere)

İş konseyi, çalışanlar ve işveren arasındaki bağlantıdır. Görev arabulucu olarak hareket etmek, aynı zamanda tek durak yeri gibi davranmak. Mevcut iş konseyi ekibi kendisini iyi bir şekilde uyumlaştırıyor ve tamamlıyor ve endişeleri olumlu bir şekilde tüm çalışma arkadaşlarına uygulamak için istekli.

Seçilen bir iş konseyi - işgücü içindeki dayanışmaya dayanarak - meslektaşlarının kaygılarını aktif ve tutarlı bir şekilde ele alabilir ve temsil edebilir. “Temel faaliyete” ek olarak, çalışanların işveren Fachhochschule Kärnten’e, iş konseyi olarak temsil edilmesi, çalışanların ekonomik, sosyal, sağlık ve kültürel çıkarlarının tanıtımını da üstlenir.

Konumlar

Feldkirch

Address
Hauptplatz 12
A-9560 Feldkirch, Vorarlberg, Avusturya

Klagenfurt

Address
Primoschgasse 8-10
Klagenfurt, Carinthia, Avusturya

Villach

Address
Europastraße 4
Villach, Carinthia, Avusturya

Spittal an der Drau

Address
Villacher Straße 1
Spittal an der Drau, Carinthia, Avusturya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin