University of Salzburg- Centre of European Union Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

AVRUPA BİRLİĞİ ÇALIŞMALARI SALZBURG MERKEZİNE HOŞGELDİNİZ

edmunsburg

A Avrupa Birliği Çalışmaları Salzburg Merkezi (SCEUS) akademisyenlerin yeni nesil eğitime yönelik kadar araştırmaya yönelik bir girişimdir.

Avrupa Birliği Çalışmaları öncelikli programının oluşturulması gelişmelerin bir dizi verilen şu anda özellikle elverişli idi. Avrupa Birliği, Avrupa'nın siyasi ve sosyo-ekonomik düzenin anayasada önemli unsur haline gelmiştir. Bu yasanın yeni bir topluma eski rakipler ve düşman çok sayıda entegre başarmıştır benzersiz bir barış projesi temsil eder. Oysa, Avrupa entegrasyonunun genel başarı hikayesi defalarca çıkmaz ve rüptür belirtileri göstermiştir. 2005 yılında Anayasa Antlaşması'nın reddi ve Lizbon Antlaşması karar alma AB yeni araçlar sunarak zor onay işleminden sonra muhtemelen daha liderlik ve uluslarüstü ekonomik yönetişim için çağıran bir mali ve ekonomik kriz ödemiştir. kendi araştırma SCEUS kurumsal set-up ve Avrupa Birliği ekonomik yönetişim, hem de Avrupa entegrasyonu daha geniş sosyal yönleri ve küresel bir aktör olarak Avrupa Birliği'nin rolü soruları ele almaktadır.

SCEUS önemli bir hedefi olduğunu Bağlantı araştırma ve öğretim çeşitli şekillerde: Salzburg Üniversitesi başlıklı Ekim 2005 yeni bir Master Programı başlattı Avrupa Birliği Çalışmaları. Özellikle hukuk, ekonomi ve siyaset bilimi ile ilgili ve sosyoloji, tarih ve iletişim ile çevrili. 2008 yılından itibaren, Üniversite ayrıca bir üç yıl kurmuştur Doktora Programı İsviçreli Mizah vakıf tarafından finanse edilmektedir Avrupa Birliği Çalışmaları, içinde. Usta yanı sıra SCEUS araştırma vakit geçirmek, diğer uluslararası kuruluşlardan üstün akademisyenleri davet için tasarlandı bir Fellowship Programı Doktora Programı kar.

2008 yılı Ağustos ayında Mükemmeliyet Merkezi Jean Monnet Merkezi almıştır.

SCEUS Edmundsburg (Haus für Europa), sağ Salzburg şehir merkezindeki tarihi bir binada yer almaktadır.

Horizon 2020 - Maastricht bu yana Avrupa'da için seçim

1 Temmuz beri 2015 SCEUS 4 yıllık Horizon 2020 araştırma projesi "Maastricht beri Avrupa için seçim" koordine eder. İşte ayrıntılı hedefleri hakkında bilgi, araştırma ekibi, konsorsiyum ve sonuçları bulabilirsiniz.

Konumlar

Salzburg

Address
Salzburg Centre of European Union Studies
Mönchsberg 2

5020 Salzburg, Salzburg, Avusturya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin