University of Salzburg Department of Chemistry and Physical Materials

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

SALZBURG PARİS LODRON ÜNİVERSİTESİ

1622 yılında Prens Başpiskoposu Paris Lodron tarafından yaratılan Salzburg Üniversitesi (PLUS) şimdi yaklaşık 18.000 öğrenci ve 2.800 çalışanı ile dört fakülteden (İlahiyat, Hukuk, Kültür ve Sosyal Bilimler, Doğa Bilimleri) oluşmaktadır.

Salzburg Üniversitesi öğrencilere dengeli bir öğretmen oranı ile çok çeşitli Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları sunmaktadır. Sportcenter'da PLUS öğrencilerine veya çeşitli öğrenci kulüplerine yönelik bir dizi müfredat dışı etkinlik de mevcuttur.

SALZBURG'UN PARİS LODRON ÜNİVERSİTESİ'NE HOŞGELDİNİZ!

Baylar Bayanlar,
Sevgili öğrenciler!
Salzburg Lodron Üniversitesi Rektörü olarak, size çok sıcak bir karşılama teklif ediyorum. Salzburg, güzel manzarası, birçok tarihi mekanı ve festivali nedeniyle dünyanın en güzel ve ilginç şehirlerinden biridir. Ve Salzburg uzun bir geleneğe sahip bir üniversite şehridir. Salzburg Üniversitesi, 1622 yılında üniversitenin adı olan Prens Başpiskoposu Paris Lodron tarafından kuruldu. Bugün, 18.000 öğrencisi ve 2800 çalışanıyla dört fakülteden oluşmaktadır. Yenilikçi bir araştırma merkezi ve Salzburg'un kültürel ve ekonomik yaşamına sıkı sıkıya bağlı. Ulusal ve uluslararası ağları ile, Avrupa'nın kalbinde modern bir bilgi merkezidir. Bu şehrin güzel atmosferinde, mimari açıdan ilginç binalarıyla kusursuz bir şekilde bütünleşen bu üniversiteyle gurur duyabiliriz. Salzburg Üniversitesi, öğrencilere dengeli bir öğretmen oranıyla çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Salzburg Üniversitesi'nin güvenli bir gelecek için konumlandırılması özellikle kalbe yakındır. Kendisine açık araştırma öncelikleri koymuş, geleceğe yönelik bir gelişim planı oluşturmuş ve bugün sürekli olarak yeni zorluklarla karşılaşarak ve gelişerek karakterize edilmiştir.
İçtenlikle,
Heinrich Schmidinger, Salzburg Üniversitesi Rektörü

PARİS-LODRON ÜNİVERSİTESİ SALZBURG'UN BÖLÜMÜ BÖLÜMÜ VE MALZEME FİZİĞİNE HOŞGELDİNİZ

Mevcut küresel sorunları ele alan teknolojiler, büyük ölçüde materyal geliştirmeye dayanmaktadır. Günümüz malzemelerinin geliştirilmesi ve yeni nesil malzemelerin tasarlanması, doğa bilimlerinde derin bilgi ve beceri gerektirmektedir. Kimya Bölümü ve Malzeme Fiziği Bölümü, kimya, fizik, malzeme bilimi ve mineraloji disiplinlerini içeren ve inorganik materyallerin, nanomateryallerin ve hibritlerin ve bunlardan türetilen fonksiyonel arayüzlerin tasarım ve geliştirilmesini ele alan disiplinler arası erişimden yararlanır.
Malzeme kimyası ve fiziğini mümkün olan en üst düzeyde gerçekleştirmek için mükemmel bir araştırma ortamını hedefliyoruz ve kariyerlerinin tüm aşamalarında araştırmacılar için yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve genç grup liderleri için cazip ve uluslararası bir rekabet ortamı yaratıyoruz.

Konumlar

Salzburg

Address
Universität Salzburg
Fachbereich Materialforschung & Physik
Jakob Haringer Strasse 2A

5020 Salzburg, Salzburg, Avusturya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin