WU - Vienna University of Economics and Business

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

WU Hakkında

WU, Viyana, Avusturya'da tanınmış bir işletme ve ekonomi üniversitesidir. WU uluslararası bir görünüme sahiptir ve yarının liderleri için bir eğitim kurumu olarak sosyal sorumluluğunu yerine getirmek için aktif olarak çalışmaktadır.

WU'yu Farklı Kılan Nedir?

WU'da okumaya karar verirseniz, sadece akademik açıdan kapsamlı bir eğitim almakla kalmaz, aynı zamanda iş ve toplumda sorumluluk almanız için gereken nitelikler ve hazırlıklar alırsınız. WU öğrencileri, zamanımızın ekonomik, sosyal, yasal ve ekolojik zorluklarıyla yüzleşmek için ihtiyaç duydukları çeşitli beceri setini elde eder.

3 Akreditasyonlar: EQUIS, AACSB ve AMBA

Dünya çapındaki üniversitelerin% 1'inden daha azı, en saygın üç akreditasyon kurumu olan EQUIS, AACSB ve AMBA tarafından üçlü akreditasyon talep edebilir. WU, Almanca konuşulan dünyadaki bu özel okul grubuna ait olan altı üniversiteden biridir.

134731_BBE-Programm-Kern.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Financial Times Avrupa İşletme Okulu Sıralaması 2020

En son Financial Times Avrupa İşletme Okulu Sıralamasında, WU bu yıl Avrupa'nın önde gelen 90 işletme okulundan 34'ünü aldı. WU, geçen yıla göre 7 sıra yükseldi ve bu sıralamaya dahil edildiğinden beri en iyi sonuçlarından birini aldı.

Mükemmel Araştırma ve Araştırma Odaklı Öğretim

WU, disiplinlerinde en iyiler arasında yer alan araştırmacılara ev sahipliği yapmaktadır. Öğrencilerimiz WU'nun araştırma faaliyetlerinden de yararlanmaktadır, çünkü WU'da öğretilen kurslar, WU'nun öğrencilerine öğrettiği bilgi ve becerilerin en ileri ve güncel olmasını sağlamak için en son araştırma bulgularından yararlanmaktadır.

WU İnovasyonu Kucaklıyor

İnovasyonun WU'da uzun bir geleneği vardır. WU, sadece mevcut eğilimleri tanımakla kalmayıp, aynı zamanda onları erken benimseyen bir üniversitedir. WU'daki son yenilikler arasında Kriptoekonomi Araştırma Enstitüsü'nün kurulması yer alıyor. Bu yeni araştırma alanı blockchain teknolojileri, dijitalleşme ve internetin geleceğine odaklanıyor.

100 Ülke: Uluslararası Çevre

Viyana son derece uluslararası bir öğrenci kitlesini kendine çekiyor ve WU 100'den fazla ülkeden 23.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. WU ayrıca son derece uluslararası bir fakülteye sahiptir. Bir öğrenci olarak, öğretmenlerimizin dünyanın dört bir yanındaki prestijli üniversitelerde edindikleri kapsamlı deneyimden faydalanırsınız. Tüm bunlar, WU'nun sunduğu son derece uluslararası ortama katkıda bulunmaktadır.

134732_DSC03359_Andi_Kapounek.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

250 Ortak Üniversite: Küresel Bir Ağ

Londra veya Şanghay'da yurt dışında bir dönem geçirmek ister misiniz? WU'nun dünya çapında yaklaşık 240 ortak üniversite ağı, lisans öğrencilerine Kopenhag İşletme Okulu veya Bocconi Üniversitesi gibi Avrupa'nın en ünlü üniversitelerinin yanı sıra Asya, Avustralya, Kuzey ve Güney Amerika'daki yüksek profilli okullarda değişim fırsatları sunmaktadır.

134729_RaimoRudiRumpler-1440.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Kariyer Desteği

WU ZBP Kariyer Merkezi, öğrencilere çekici bir iş bulmalarına ve mezun olmadan önce kariyer gelişimlerini desteklemelerine yardımcı olmak için danışmanlık ve destek hizmetleri sunmaktadır. Kariyer Merkezi her yıl 2.000'den fazla iş ilanı yayınlamaktadır. Hayalinizdeki kariyere doğru ilk adımınızı atmanıza yardımcı olacak güvenilir bir iletişim noktası görevi görür. WU Girişimcilik Merkezi'nin kurulmasıyla birlikte WU, yeni başlayanlar ve girişimciler için cazip kariyer fırsatlarına özel önem vermektedir. Merkezin kurulması, WU'nun inovasyon ve girişimci düşünceyi geleceğin temel becerileri olarak kabul ettiğini açıkça göstermektedir. WU Girişimcilik Merkezi, kendi işini kurmak isteyen tüm öğrenciler için üniversitenin merkezidir.

Uzun Süreli Bağlantı

Mezunlar WU topluluğunun önemli bir parçasıdır. Dünya çapında merkezlere sahip uluslararası bir ağ, ağ etkinlikleri, panel tartışmaları ve alma materyallerinize doğrudan bir hat sayesinde, ömür boyu WU ile bağlantıda kalın.

134730_RaimoRudiRumpler-6240_Studentlife.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

yer

Uzun yıllar boyunca Viyana, uluslararası danışmanlık firması Mercer tarafından yayınlanan "yaşam kalitesi" sıralamasında en üst sırada yer almaktadır. Geçen yıl Viyana, "Girişimler için En İyi Şehirler" sıralamasında da 1 numara oldu ve bu yıl "Dünyanın En Yeşil 10 Şehri" sıralamasında birinci oldu. Campus WU, Viyana'nın kalbinde, şehrin ortasında 6 km²'lik yeşil bir vaha olan Prater parkının hemen yanında yer almaktadır. Campus WU, modern mimariye, fikir alışverişi yapabileceğiniz birçok iletişim alanına ve dışarıda yemek yiyebileceğiniz çeşitli mekanlara sahiptir. Eşsiz, renkli kampüs alanları neredeyse başlı başına küçük bir şehirdir. WU bu avantajları ile uluslararası alanda büyük ilgi görüyor.

Panoramic view of the Campus WU

Konumlar

Viyana

WU (Vienna University of Economics and Business)

Address
WU Vienna University of Economics and Business
Welthandelsplatz 1
1020 Vienna

1020 Viyana, Viyana, Avusturya
Telefon
+43 1 313360

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar