Ahlia University Bahrain

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Ahlia Üniversitesi hakkında

Ahlia Üniversitesi'nde, Bahreyn Krallığı ve daha geniş Körfez bölgesinde kaliteli bir yüksek öğrenim sağlayıcısı olarak artan ünümüzle gurur duyuyoruz. Ahlia Üniversitesi'ndeki yüksek eğitim kalitesi yaptığımız her şeyin özüdür ve Kalite Güvence Ajansı tarafından yapılan incelemeler, öğretme ve öğrenme kalitemizi tanımaya devam eder.117209_pexels-photo-1370296.jpeg

Neden AU'da Eğitim?

1. En Kaliteli Eğitim ve Öğrenme

Bahreyn'de en yüksek kalitede eğitim ve öğretime sahip olduğumuza inanan sadece biz değil, Kalite Güvence Ajansı programlarımızı sürekli gözden geçiriyor ve Bahreyn'deki en iyi özel üniversite olduğumuzu bildiriyor.

2. Uluslararası Araştırmamız

Akademisyenlerimiz ve yüksek lisans öğrencilerimiz sürekli araştırma yapmaktadır. Yüzlerce uluslararası dergide yayınlanmış olan araştırmalar, 'Arap Dünyasında Sürdürülebilir Kalkınma için Bilgi Kapasitesinin Artırılması' ve 'Askeri Yüzleşme Politikaları' gibi farklı konularda araştırmalar yaptı.

3. İnanılmaz Bir Konum

Mavi gökyüzü, güzel manzaralar, her türlü spor türü, Formula 1 yarış pisti, açık ve çeşitli bir kültür, mükemmel alışveriş, Avrupa ve Asya'nın merkezinde ve en nefes kesici günbatımının merkezi; daha ne isteyebilirsin?

4. Çok çeşitli programlar

Muhasebe'den İç Mekan Tasarımına ve Fizyoterapiye kadar çeşitli konularda Doktora ve MBA programlarını sunan beş Kolej ile AU'da tercihlerinize uyacak bir şey var.

5. İnanılmaz Kariyer Fırsatları

Mezunlarımız hem uluslararası hem de bölgesel olarak kamu ve özel sektör tarafından aranmaktadır. Lider staj programımız, her öğrencinin mezuniyetten önce iş dünyasında ilk elden deneyim kazanmasını sağlar ve mezun olduktan sonra istihdam için daha iyi hazırlıklı olmalarına yardımcı olur.

6. En İyi Kaynak ve Tesisler

Öğrencilerimiz için mevcut olan birçok kaynak ve tesis arasında; kütüphanemiz size 2.5 milyon e-dergiye, 40.000 e-kitap ve 8.000 basılı kitapa erişim sağlamaktadır, laboratuvarlarımız mühendislik programlarımız için gerekli teknik becerileri öğrenmenize ve uygulamanıza olanak sağlamaktadır ve King Hamad Üniversitesi Hastanesi ile ortaklığımız Fizyoterapi öğrencilerimize ilk önce vermektedir. el tecrübesi.

7. Yeni Kampüsümüze Yatırım

2017 yılında, son teknoloji ürünü kampüsümüzün ilk aşamasını açacağız. Bahreyn'in kuzeyindeki güzel bir adada, kendi geçidinden erişilebilen bu konum, Bahreyn'deki en iyi olanakları, teknolojiyi ve öğrenim kaynaklarını sağlayacaktır.

8. Öğrenci Çeşitliliğimiz

AÜ'de, renk, ırk, din, fiziksel veya öğrenme yetersizliğinden bağımsız olarak tüm öğrencilerin sağlayabileceğimiz en iyi eğitim hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. AÜ’de tüm öğrencilerimize eşit ve saygılı davranılmasını sağlamak için çok çalışıyoruz.

9. Uluslararası Kültürümüz

Tüm dünyada öğrenme ve bilgi paylaşımı gelecek için çok önemlidir. AÜ'de, yerel ve bölgesel öğrencilere yurtdışında eğitim alma fırsatları sunan ve uluslararası öğrencileri Bahreyn'deki kampüsümüze davet eden uluslararası ortaklıklar geliştiriyoruz. Dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarının referansları olan 34 farklı ülkeden gelen fakülte ile birleştiğinde, bu ortaklık onları küresel pazara hazırlamak için öğrencilerimizle çalışmaya devam etmemizi sağlıyor.

10. Ahila Ailesi

Ahlia, Arapça dilinde 'aile' anlamına geliyor. AÜ'de, fakülte, öğrenciler ve idari personelimiz arasındaki bağlar, birçok kişi tarafından yakın bir aile olarak tanımlandığımız anlamına gelir. Öğrencilerimizi ve çalışanlarımızı önemsiyoruz ve AU ile olan ilişkiniz ne olursa olsun, deneyiminizi en iyi hale getireceğimizden emin olmak için yorulmadan çalışıyoruz.

Vizyon ve misyon

Vizyonumuz

Ahlia Üniversitesi, eğitim ve araştırmada mükemmelliği sağlamada ve topluma geniş bir yüksek kaliteli profesyonel hizmet yelpazesi dahilinde en üst düzeyde bütünlüğü teşvik ederek seçkin bir bölgesel ve uluslararası akademik kurum olmayı hedeflemektedir.

Görevimiz

Yükseköğretim için lider bir kurum olan Ahlia Üniversitesi'nin Misyonu, insan bilgisinin sınırlarını ilerletmek ve toplumun sosyal ve yaşam standartlarını yükseltmektir. Bu görevi destekleyen Üniversite, şunları taahhüt eder:

 • Mesleki yeterlilikleri, hümanist bakış açıları ve ödünsüz ahlakı ile ayırt edilen mezunlar üretmek.
 • Yenilikçi araştırma yapmak için çalışanlarına olanak ve destek sağlamak.
 • Ahlia Üniversitesini belli bilgi alanlarında kabul gören bir mükemmellik merkezi olarak kurmak.
 • Toplumsal ve ekonomik ihtiyaçları desteklemek için yerel ve bölgesel topluluklarla ortaklaşa çalışmak.

Stratejik Girişimlerimiz ve Temel Değerlerimiz

Ahlia, vizyonumuzu ve misyonumuzu yerine getirmek için bir çerçeve görevi gören on stratejik girişim çerçevesine sahiptir. Vizyonumuz, misyonumuz ve stratejimiz için vazgeçilmez olan temel değerlerimizdir.

 • Akademik mükemmellik
 • Eğitim Fırsatı
 • Kişisel Gelişim
 • Sosyal sorumluluk
 • Saygı
 • Yüksek Etik ve Ahlaki Standartlar
 • Bütünlük
 • Araştırma ve Geliştirme Destekleme
 • şeffaflık
 • En yüksek kalitede hizmet sunmak

Konumlar

Manama

Address
Exhibitions Avenue
Manama, Sermaye Valiliği, Bahreyn

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin