Management Development Centre International

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

MDCI Birleşik Krallık üniversitelerin bir dizi adına lisansüstü akademik programlar için lojistik, yönetim ve pazarlama desteği sağlayan Birleşik Krallık, Orta Doğu ve Afrika'da çalışıyor.

Bahreyn merkezli şirket ayrıca yönetici geliştirme programları ve özel programlar sunmaktadır.

yönetim programları sağlayan otuz yıl içinde MDCI dünya çapında tanınan akademik niteliklere sahip kendi kariyerlerini geliştirmek için iki buçuk bin Körfez merkezli uzmanları yardımcı olmuştur ve Körfez'e son iş düşünme ve becerilerini tanıtmak için yardımcı olmuştur.

MDCI programlarının temel unsurlarından İngiltere merkezli öğretim elemanları Doktora onların Masters için okurken yerel profesyonellerin bakıcılara devam etmesine izin kendi modülleri teslim etmek Körfez sinek olmasıdır.

Yönetici geliştirme (Masterclass) ve MDCI dan uyarlanmış programlar son akademik düşünme ve örgütsel performans ile uygulama dahil, ve ev sahibi ülkenin özel kültürünü yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir. programlar kuruluşların her türlü uygun ve özellikle iddialı yöneticileri ve yöneticiler için tasarlanmış birçok özel, kamu ve kar disiplinler için teslim edilir.

eğitim programları bugünün yöneticileri ve yöneticilerin bilgi ve beceri tabanını geliştirmek ve öğrencilerin gerçek örgütsel konular, sorunlar ve vizyonları fikirler ve kavramlar geçerlidir yardımcı olur. programları farklı ulusal ortamlarda İcra eğitim dünyasının önemli deneyime sahip hepsi İngiltere vatandaşları, çok deneyimli bir ekip tarafından teslim edilir. MDCI tarafından temin Diğer hizmetler şunlardır: Eğitim danışmanlık, sınav yönetimi, yönetim danışmanlığı.

tarih

1990'lı yılların MDCI büyük Suudi Arabistan petrokimya ve petrol şirketlerinin ihtiyaçlarına hizmet etmek Bahreyn'de bir üs kurdu. Daha sonra, programlar, Bahreyn tabanı ve Suudi Arabistan, BAE, Katar ve Umman uydu ofislerinden diğer Körfez ülkelerinde öğrenci olgun teklif edilmiştir. 2.500 üzerinde olgun yöneticileri MDCI tarafından sağlanan hizmetlerden yararlanmıştır.

Şirket, Amerika Birleşik Krallık ana şirketin bir temsilcilik olarak Ticaret ve Bahreyn Krallığı Eğitim kayıtlarının Bakanlığı hem Bakanlığı sahiptir.

Kraliçe'nin Ödülü

Her yıl Majesteleri Kraliçe Elizabeth ödülleri ihracat Birleşik Krallık sektörü içinde kuruluşlar tarafından yurt dışında yapılan işin takdir onu tanıma. MDCI ve ana şirketi DA Grubu bu onuru verildi ve şirketin görevlileri Buckingham Sarayı'nda resmi resepsiyonuna davet edildi. Ödül Rt Hon tarafından şirkete sunuldu. Tony Blair - Başbakan.

Yönetici Modeli "Modeli," meşgul yöneticileri part-time olarak, İngiltere'de bir üniversite lisansüstü programlar sunma süresi hizmet yöntemine atıfta bir terimdir. Bu üniversite kampüsünde, benzer yarı zamanlı programlarında dalabilir aynı öğrenme deneyimi ile yerel yönetim öğrenci sağlar.

Genel öğrenciler normalde önemli sanayi deneyimi ile olgun yöneticiler vardır. Geçerli MDCI öğrencilerin yaş ortalaması 35 olan ve çoğu 8 yıldır ilgili deneyimi fazla var.

Üniversite ortağı öğrencileri kampüste zevk öğretim dahil olmak üzere, programın aynı akademik bileşenleri sağlar. MDCI üniversite ve öğrenci hem yerel destek sağlar.

Yönetim Geliştirme Merkezi Uluslararası Ltd Birleşik Krallık kayıtlı bir şirkettir. şirket Old Coach House, Castle Eden, Durham dayanıyordu Durham Associates grubunun bir parçasıdır. Grubun başkanı uluslararası üne sahip bir yönetim akademik ve yazar Prof. Geoff Lancaster olduğunu.

MDCI İngiltere merkezli bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir. Genel Müdür Bahreyn ikamet tutan ve yaşayan ve yaklaşık 35 yıldır Ortadoğu ve Afrika'da çalıştı Robert LF Rice vardır. 2009 yılında Middle East Economic Digest MDCI tarafından MENA ülkelerinde yönetici eğitim liderlerinden biri olarak tespit edilmiştir öğrenci desteği yüksek seviyesine ulaşmak ve Üniversite işletim prosedürlerinin bakım sağlamak için bilgi teknolojileri ve insan arayüzü dayanır.

Öğrenciler ve sponsor kuruluşların özellikle bir takım nedenlerden, teslimat icra modeli takdir:

  • Meşgul yöneticileri uzun süre işlerini kaldırılmaz
  • Öğrenciler, yabancı kültürlere acclimatising hiçbir zorluk
  • Programlar en son akademik düşünce ile öğrencinin yaşam ve iş deneyimi entegre
  • Kuruluşlar tekrarlı olarak çalışma ortamına bilgilerini uygulayarak öğrencilere yarar
  • önemli bir eğitim konsepti kendisi - Öğrencilerin bilgi mevcut deneyimine yeni akademik bilgi ekleyerek takviye edilmiştir
  • malzemeleri dahil olmak üzere tüm paketi bu ders kitaplarını bulma boşa zaman örneğin onları bırakmadan, Bahreyn öğrenciye teslim edilir
  • Ayrıca, program için ücreti Birleşik Krallık ücretleri ayna ama pahalı konaklama, iaşe ve seyahat masrafları olmadan.
  • Kuruluşlar çalışma süresi boyunca onların çalışanları istinat ve sık sık yeni düşünme hemen uygulamadan yararlanabilir takdir

Konumlar

Manama

Address
Suite 705/6
7th Floor, Entrance 3
Manama Centre, Government Avenue,

P.O. Box: 26305 Manama, Sermaye Valiliği, Bahreyn
Telefon
+973 17216002

Maskat

Gulf College

Address
Gulf College, Al Wadi Al Kabir,

Postal Code 117 Maskat, Maskat Valiliği, Umman
Telefon
+968 24607625

Durham

Address
UK Headoffice
The Old Brewery
Castle Eden

TS27 4SU Durham, İngiltere, Birleşik Krallık

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: