Evangelische Theologische Faculteit, Leuven

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ETF profili

Leuven'deki Evangelische Theologische Faculteit (ETF), daha yüksek, üniversite eğitimi için eşsiz bir kurumdur. Protestanların yalnızca küçük bir azınlık olduğu bir ülkedeki Benelüks'teki en eski Üniversite Şehrindeyiz. Aynı zamanda, Avrupa'daki yüksek öğrenim için birkaç evanjelik kurumundan biri olan ETF, ulusal sınırlarımızın çok ötesine geçen bir etkiye sahiptir.

Misyon

ETF, uluslararası evanjelik hareketini akademik düzeyde derinleştirmek, güçlendirmek ve donatmak amacını taşıyor . Bu nedenle fakültemiz kiliselerde, din eğitiminde, Hıristiyan organizasyonlarda ve görev alanlarında rol üstlenmek için kendisini bilimsel olarak hazırlamak isteyen herkes için bir hedeftir. Bilimsel araştırma, yayınlar ve ömür boyu öğrenme yoluyla ETF, Belçika, Hollanda ve dünya çapındaki evanjelik hareketinin teolojik yansımasına katkıda bulunur. Dolayısıyla, ETF'nin görevi tüm faaliyetlerini Tanrı'ya ve komşumuza hizmet etmektir.

Vizyon

ETF, insanlara İsa Mesih'in dünyadaki sevindirici haberlerini yaymak için Kilise ve toplumdaki yerini almaya hazırlanmasını istiyor. Yaklaşımımız İncil temelli , akademik düzeyde ve kültürel açıdan zenginleştiricidir .

İncil temelli

Reform geleneğinde ve dünya çapındaki evanjelik hareketi doğrultusunda, İncil'i Hristiyan yaşamı ve düşünce için birincil ve güvenilir kaynak olarak inceliyoruz. Kutsal Yazılara harcadığımız ilham, geleneğin, akıl ve tecrübenin önemini ortadan kaldırmaz. Ancak İncil'i Tanrı'nın Sözü olarak algılamak için Eski ve Yeni Ahit'in bilimsel yorumunun önemini vurguluyor. Ayrıca İncil, eğitim, araştırma ve hizmetimizde merkezi bir yer tutuyor demektir.

Akademik ve güncel

Güncel ve bilimsel temelli eğitimin öneminden ikna edildik ve akademik düzeyde (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) tanınmış dereceler sunuyoruz. Aynı zamanda, liderlik becerilerinin geliştirilmesi ile birlikte ruhsal oluşumu teşvik ediyoruz.

Uluslararası ve Uluslar arası

Bir dizi ülke / kıtaya ait insanlar ve kilise kökenlileri kurumumuzda eğitim görüyor ve çalışıyor. Bu çok kültürlü atmosfer, oluşumu zenginleştiriyor, ufkunu genişletiyor ve öğrencilerimizi kültürlerarası bir toplumda ve kilise bağlamında beraber yaşıyor ve inanmaya hazırlıyor.

Leuven

ETF, yüzyılın eski fakat hayati şehri Leuven'in bir banliyösü olan Heverlee'de bulunur. Leuven, Avrupa'nın kalbi olan Brüksel'e sadece bir taş atım mesafesinde ve ulusal havaalanına yakındır. Leuven'in üniversite kenti olarak geçmişi, üniversite kurulduğu 1425 yılına kadar uzanıyor. Erasmus, Vesalius ve Mercator burada incelenen büyük akıllardan bazılarıdır. Düşük Ülkelerdeki en eski üniversitenin binaları neredeyse her köşeyi süslüyor ve burada yaşayan 55.000'in üzerinde öğrenci nedeniyle akademik yıl boyunca şehir hayatı sarsılıyor. Leuven'in Belçika'daki öğrenci şehri olarak bilinmesi mantıklıdır.

Leuven'in pek çok hazinesi var: 1439'da inşa edilen belediye binası veya daha da büyük olan Grand Béguinage gibi incili güzel tarihi bir şehir merkezi . Ayrıca yeni müze M, botanik bahçesi, büyüleyici alışveriş caddeleri, restoran ve açık hava kafeleri de var. Kültür, doğa ve sporun keyfini çıkarabileceğiniz pek çok fırsat bulacaksınız. Leuven'de, birkaç küçük Protestan Evanjel Kilisesi vardır. Çevrede daha da fazlasını bulacaksınız.

Leuven'de bisikletle veya toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşmak mümkündür. Leuven'in kendisine de kolayca ulaşılabilir : şehir iki büyük otoyolun kesiştiği noktada, şehrin merkezinde bir tren istasyonu ve Brüksel havaalanı 15 km uzaklıktadır.

Gerçekler ve Rakamlar

Evangelische Theologische Faculteit, Şubat 2015'te bazı rakamlarla ifade edildi:

203 öğrenci

  • 80 Lisans
  • 71 Yüksek Lisans (Özel Öğretim Eğitim Programı dahil)
  • 52 Doktora
  • 19 uyruk / ülke </ Li>

60 personel

  • 34 bağımsız akademik personel (öğretim görevlisi, doçent, profesör)
  • 12 yardımcı akademik personel (asistan, doktora sonrası araştırmacı, pratisyen öğretim asistanı)
  • 5 özel akademik personel (konuk öğretim görevlileri, misafir araştırmacılar, kıdemli araştırmacılar)
  • 9 idari ve teknik personel
  • 11 gönüllü, 4 misyonerden

1000'den fazla mezun

2014'te 100'den fazla yayın

62 doktora kazandı

6 departman

16 ortak-kurum

Kampüste yaşayan 70 öğrenci

Konumlar

Leuven

Address
Evangelische Theologische Faculteit
Sint-Jansbergsesteenweg 95-97

3001 Leuven, Flanders, Belçika

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin