KU Leuven: Faculty of Social Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİNE HOŞ GELDİNİZ

KU Leuven Sosyal Bilimler Fakültesi, yaklaşık üç bin öğrenciye, elli profesöre ve iki yüz araştırma görevlisine ev sahipliği yapmaktadır. Fakültenin amacı, toplumun kalitesine katkıda bulunmak ve eğitim ve araştırma yoluyla toplumsal eğilimleri analiz etmek ve bilgilendirmektir. Programlarımız bu nedenle güncel olaylarla yakından bağlantılıdır. Bir öğrenci olarak çağdaş, hızlı tempolu ve değişen toplumun gelişmelerini yakından takip edeceksiniz.

Programlarımızın topikal ve yenilikçi yönü de modern altyapımızda bulunacak. Kampüsümüz, ileri eğitim teknolojileri, Wi-Fi, sosyal bilimler için ayrılmış bir kütüphane, kullanılabilirlik laboratuarı ve gözlem ayna içeren bir medya merkezi ve video konferans ekipmanları içeren bir toplantı merkezi ile donatılmıştır. Etkileşimli dijital öğrenme ortamı (Toledo) ve çevrimiçi öğrenci portalımız aracılığıyla, çevrimiçi ilan tahtasını kontrol edebilir, eğitim materyallerine başvurabilir ve tartışma forumuna katkıda bulunabilirsiniz.

Programlarımız hem içeriklerinden dolayı hem de uluslararası öğrenci değişimi yoluyla güçlü bir uluslararası yönelime sahiptir. Fakülte ayrıca, İngilizce İleri Düzey Yüksek Lisans programları sunmaktadır.

Sosyal Bilimler Fakültesi'nde öğretim, fakültenin çeşitli araştırma bölümlerinin mükemmel bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Akademisyenlerimiz ulusal ve uluslararası bağlamda aktif olup sonuçlarını devlet politika raporlarından tanınmış süreli yayınlarda bulunan makalelere kadar çok çeşitli formlarda yayınlamaktadır.

Eğitim ve bilimsel araştırmalara ek olarak, öğrenci rehberliği, Sosyal Bilimler Fakültesi'nin üçüncü büyük sütunudur. Fakültemizdeki öğrenciler asla kendi cihazlarına bırakılmamaktadır. Koçluk yapmak için kararlı bir profesör ekibi ve çalışma konsey üyesi bulunur.

KU LEUVEN'de ARAŞTIRMA GELDİNİZ

Avrupa'daki en eski üniversitelerden biri olan Katholieke Universiteit Leuven'e hoş geldiniz. Uluslararası bilimsel araştırmalara ve mükemmel, geniş kapsamlı öğrenci imkânlarına dayanan yüksek kaliteli eğitim sunuyoruz. Leuven pitoresk bir tarihi şehir, ancak hayatla kalabalık olan ve öğrencinin ritminde yaşayan bir şehirdir.

Batı Avrupa'nın merkezinde yer alan Belçika'daki KU Leuven yaklaşık altı yüzyıl boyunca bir öğrenim merkezi olmuştur. Bugün, Belçika'nın en büyük üniversitesidir ve 1425 yılında kurulmuştur ve Avrupa'daki en eski ve en ünlü üniversitelerden biridir. Avrupa'nın önde gelen araştırma üniversitesi ve Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği'nin (LERU) kurucularından olan KU Leuven, yüksek kaliteli, yenilikçi, disiplinlerarası araştırma ile desteklenen çok çeşitli uluslararası master programları sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana, KU Leuven kenti temsilen paylaşıyor. Leuven, yüzyıllarca zengin tarihinin en ileri bilim ile buluştuğu hoş, güvenli ve hareketli bir öğrenci kasabası. Üniversite ayrıca Brüksel, Ghent ve Antwerp de dahil olmak üzere 11 Belçika şehirindeki kampüslerde derece programları sunmaktadır.

Görev beyanı

KU Leuven misyonunu, Katolik imza ile yüksek kaliteli, disiplinlerarası araştırma ve eğitim sunarak yerine getirmektedir.

Konumlar

Leuven

Address
Parkstraat 45 bus 3600
3000 Leuven, Flanders, Belçika

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: