KU Leuven

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

KU Leuven , 1 Aralık 2020'de çevrimiçi bir açık güne ev sahipliği yapacak. Bu açık gün sizi üniversitemiz ve tüm İngilizce dil programlarımızla tanıştıracak. Ayrıca kabul, Belçika'da yaşama, mevcut öğrencilerle sohbet vb. Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

www.kuleuven.be/online-open-day

Olağanüstü ilham

KU Leuven , uluslararası çekiciliği olan bir araştırma ve eğitim kurumudur. Bu üniversitedeki tüm programlar bilim insanlarının ve profesörlerinin yenilikçi araştırmalarına dayanmaktadır.

KU Leuven dünya çapında en iyi 50 üniversite arasında!

Rönesans felsefesinden en ileri nanoteknolojiye: Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biri olan KU Leuven , köklü bir araştırma ve yüksek kaliteli eğitim geleneğine sahiptir.

Ders çalışma

Aday öğrenciler

Avrupa'nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan KU Leuven , araştırmaya dayalı bir dizi eğitim programı sunmaktadır. KU Leuven bir derece, dünya çapında çok değerlidir ve size rekabet avantajı sağlar.

Şimdiki öğrenciler

Hangi kampüste olursanız olun, kullanabileceğiniz birkaç olanak vardır. Öğrenciler için sunduğumuz hizmetler, konaklama, eğitim ve burslar konusunda size tavsiyelerde bulunur. Ayrıca spor ve kültürel faaliyetler de sunarlar.

Neden KU Leuven

KU Leuven , Avrupa'nın en yüksek dereceli ve en ünlü üniversitelerinden biridir. Uzun bir öncü araştırma ve kaliteli eğitim geleneğine sahiptir. Ancak KU Leuven başka güçlü yönleri de var.

Programlar

KU Leuven , lisans ve (ileri) yüksek lisans programları, sürekli eğitim kursları ve köprü programları dahil olmak üzere çeşitli programlar sunmaktadır.

Fakülteler

Eğitim 15 fakülteden oluşur ve üç gruba ayrılır: Beşeri ve Sosyal Bilimler; Bilim, Mühendislik ve Teknoloji; ve Biyomedikal Bilimler. Bazı fakülteler Flanders ve Brüksel'deki çeşitli yerlerde programlar sunmaktadır.

Eğitim

KU Leuven , öğrencilerin gelecek fikrine hitap ediyor. Üniversite, öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve toplumu şekillendirmede nasıl yardımcı olmak istediklerine katkıda bulunur.

organizasyon

KU Leuven neredeyse tüm alanlarda eğitim ve araştırmaya adanmıştır. On beş fakülte eğitim verirken, araştırma faaliyetleri bölümler ve araştırma grupları tarafından organize edilmektedir. Bu fakülteler ve bölümler sırasıyla üç gruba ayrılır: Beşeri ve Sosyal Bilimler , Bilim, Mühendislik ve Teknoloji (SET) ve Biyomedikal Bilimler . Bu grupların her birinin doktora eğitim programları için bir doktora okulu vardır.

KU Leuven , Flanders'daki 10 şehre yayılmış on dört kampüse sahiptir.

5 KU Leuven için Stratejik Plan

Bu üniversite çapında politika planı ile KU Leuven , iddialı, uluslararası odaklı ve araştırma yoğun bir üniversite olarak daha da gelişmesine açık bir amaç ve yön vermektedir.

Hareket noktası 5 projeli stratejik bir plan . Bu beş uzun vadeli proje genel anlamda konuyla ilgilidir ve esastır, fakat aynı zamanda somut hedeflere ve diğer politika seçimlerine de tercüme edilecektir.

Konumlar

Leuven

Address
Oude Markt 13 - bus 5005
3000 Leuven, Flanders, Belçika

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited

Programlar

MA
MSc