American University of Sharjah

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Amerikan Sharjah Üniversitesi Amerikan yüksek öğrenim kurumlarına bilinçli olarak dayanan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir coeducational kurumdur. Üniversite, Körfez'teki önde gelen kapsamlı bir eğitim merkezi olup bölgedeki ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermektedir. AUS, öğretim, öğrenme, araştırma ve hizmette mükemmellik ve yenilik ile tanınan yüksek öğrenimde bölgenin liderliğini hedeflemektedir.Amerikan Sharjah Üniversitesi, Sharjah'ın merkezine 16 kilometre (10 mil) uzaklıkta ve komşu Birleşik Arap Emirlikleri'nden yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta. Sharjah, 1998 UNESCO tarafından Arap Dünyasının Kültür Başkenti olarak teyit edildiği gibi, küresel ticaret merkezi ve öğrenme ve sanat şehri.

AUS'ta çalışmanın en önemli nedenleri:

Öğrenci Çeşitliliği
2016 Sonbaharında AUS'a kayıtlı 6,002 öğrenci vardı. Bunlar arasında 429 lisans ve 5.402 lisans öğrencisi bulunmaktadır. Öğrenci oranı 50.4 erkek 49.6 kadın. Times Yüksek Öğretim verilerinin bir analizine göre AUS, dünyanın herhangi bir yerinde diğer öğrencilerden daha yüksek bir yüzdesine sahip uluslararası öğrencilere sahip. Üniversitenin öğrenci merkezinin yüzde 84'ü, 100'den fazla milleti temsil eden uluslararası öğrencilerden oluşuyor.

Öğretim üyelerinin kalitesi ve çeşitliliği
Öğretim üyelerimiz, dünyanın en prestijli üniversitelerinden yıllarca öğretim ve araştırma tecrübesi ve derece yeterliliklerine sahiptir. Bunlara Harvard Üniversitesi, Yale Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Brown Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi dahildir. Tam zamanlı öğretim üyelerinin yaklaşık yüzde 92'si terminal derecesine sahipken yüzde 81'i doktora yapıyor.

Mali hibeler ve burslar ve mezun asistanlık olanakları

AUS Finansal Ödeneği

AUS, maddi imkânların nitelikli öğrencilerin hak ettikleri en iyi eğitimi almalarının önünde bir engel oluşturmamasını sağlamak için elinden geleni yapar. Hem lisans öğrencileri hem de lisansüstü öğrenciler için geniş çapta hibeler, burslar ve çalışma - çalışma olanakları, eğitimlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için sunulmaktadır. Sunulan burslar arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Sınırlı finansal kaynaklar kanıtlanmış tam zamanlı lisans öğrencileri için Mali Hibe (derslik, laboratuar ücretleri ve ortak konaklama alanlarında% 5-50 indirim).
  • İlköğretim ikinci sınıf öğrencilerinin en az% 95'lik bir puanı veya eşdeğeri puanı ile ilköğretimde öğrenim gören ilköğretim öğrencileri için ayırdedilen Öğrenci Bursu (öğrenim ücreti ve laboratuar ücretleri için yüzde 20 indirim).
  • Akademik Başarı Bursu (derslerin ve laboratuvar / teknoloji ücretlerinin yüzde 10'u) ilköğretim öğrencileri için ortaöğretimin son yılında 90.00 ila 94.99 ya da eşdeğer bir asgari kümülatif ortalama puana ulaşarak akademik mükemmelliği kanıtlayan öğrencilere verilir.
  • Aktif Öğrenci Bursu (ders ücreti ve laboratuar ücretleri için yüzde 50'ye varan oranda gerileme), yeteneksiz öğrencilere, üniversitenin ders dışı alanda öğrenci başarılarının kabul edilmesi ve onaylanması şeklinde bir jest olarak verilir.
  • Spor mükemmeliği ve olağanüstü spor nitelikleri sergileyen yetenekli öğrencilere sunulan spor bursları (öğrenim ücretleri, laboratuar masrafları ve ortak konaklama masraflarında yüzde 50'ye varan oranda telafi edildi).
  • Birden fazla kızı / oğlu aileler için Aile Ücreti Grant (öğrenim masrafları ve laboratuvar ücretleri için yüzde 25 oranında azalma) eşzamanlı olarak AUS'de tam zamanlı lisans öğrencileri olarak kayıtlıdır.
  • Diğer burs ve hibeler Şansölye Alınan Ödüller, Study Tour Grant, Akademik Başarı Bursu, Şansölye Listesi Bursu, Dekanlık Listesi Bursu ve Sharakah School Bursu'dur.
AUS Bilgisi

Üniversite aynı zamanda nitelikli lisansüstü öğrencilere bir dizi mezun asistanlığı da vermektedir. Lisans üstü asistanlık, düzenli dönem süresince öğrenim ücretlerini (yüzde 33-100 oranında öğretim ücretinden muaftır) ve ayda bir ödenmesini kapsar. Lisansüstü asistanlık, Lisansüstü Araştırma Asistanı veya Lisansüstü Eğitim Asistanı şeklinde olabilir. Lisansüstü Araştırma Görevlileri, bir fakülte üyesiyle araştırma ile ilgili faaliyetlerde bulunarak öğrencilere araştırma deneyimi geliştirme fırsatları sunar. Lisansüstü Eğitim Asistanlıkları ile öğrenciler, laboratuvar asistanları gibi yerlerde yarı zamanlı çalışarak öğretime ilişkin deneyim kazanırlar. Her ikisi de yarıyıl içi olarak rekabetçi bir şekilde ödüllendirilir.

Kampüs içi tesisler

AUS'un en önemli ve tanınmış özelliklerinden biri canlı ve dinamik kampüs yaşamıdır. Üniversite, öğrencilere tam donanımlı yurtlar, spor kompleksi ve spor salonu sunmaktadır. Diğer sağlık merkezleri arasında bir sağlık merkezi, eczane, banka, postane, berber, bayan güzellik salonu, kitapçı, yemek mağazaları ve iki market bulunmaktadır.

Oturma salonları, öğrencilerin rahat yaşamaları, rahatlamaları, egzersiz yapmaları ve çalışabilecekleri bir yer. Üniversite Sağlık Merkezi, ayakta bakım, sağlık eğitimi, psikolojik danışma ve ambulans / acil servisler gibi bir dizi hizmet sunmaktadır. AUS spor tesisleri rekreasyonel ve rekabetçi atletik faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır. Spor Kompleksinde kapalı basketbol, ​​voleybol, hentbol, ​​badminton, tenis kortları ve 50 metrelik olimpik kapalı yüzme havuzu, squash kortları, fitness merkezleri ve egzersiz salonu bulunmaktadır.

Açık hava tesisleri arasında basketbol sahaları, tenis kortları, futbol sahası, kriket sahası, beyzbol alanı ve 400 metrelik koşu pisti yer almaktadır.

Ders dışı etkinlikler, öğrenci klüpleri ve organizasyonlar

AUS, bir öğrencinin her yönüyle gelişimi için yaşamsal olmalarını göz önüne alarak, ders dışı etkinliklere büyük önem verir. Öğrencilerin spor faaliyetlerine katılmaları, kültürel ve ilgi alanına yönelik kulüplere katılması ve topluluk hizmeti kampanyalarında gönüllü olmaları teşvik edilir. Üniversite, 81 kültürel ve ilgi odaklı öğrenci klübü, 25 spor takımı ve bir toplum hizmeti gönüllülük programı sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, üniversitenin Sahne Sanatları Programı aracılığıyla tiyatro ve müzik performanslarına katılabilirler. Yıl boyunca kampusta çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Dünya standartlarında bilimsel araştırma ve yayınlar

AUS, mükemmellik ve yenilik ile tanınan bölgedeki en iyi araştırma üniversitesi olma kararlığındadır. Üniversite, fakülte ve öğrencilerinin araştırma, bilimsel ve yaratıcı faaliyetlerini teşvik eder ve destekler. Buna ek olarak, üniversite bir araştırma ve teknoloji parkı kurma planları devam ediyor.

AUS'daki araştırma fonu, Dahili Öğretim Üyesi Araştırma Yardımı olarak yılda 2.5 milyon AED tutarında AED içerir; Sabbatik yaprak için yılda 2.2 milyon AED tahsis edilmiştir; Lisansüstü öğrenci desteğine tahsis edilen 10 milyon AED (lisansüstü araştırma ve öğretim asistanları için öğretim ücreti ve harcamaları); Ve yılda 2,1 milyon AED harici araştırma yardımı ile güvence altına alınmıştır.

AUS fakültesi ve öğrencisi düzenli olarak hem bölgesel hem de uluslararası alanda tanınmış yüksek kaliteli çalışmaları üretir ve yayınlar. AUS fakülte üyeleri, çoğu hem yerel hem de uluslararası patentli 67 patente sahiptir. AUS öğretim üyeleri normalde lisansüstü öğrencileri ortak yazarlar olarak içeren prestijli dergilerde ve uluslararası konferanslarda bilimsel yayınların güçlü bir kaydına sahiptir.

  • 2014-2016 tarihli dergi yayınlarının sayısı: 1014
  • 2014-2016 yılları arasındaki sunum ve davaların sayısı: 131

Kariyer ve mesleki gelişim fırsatları

AUS ayrıca, toplumla karşılıklı yararlı bağlantılar kurmaya büyük önem verir. AUS'daki tüm kolejler ve okullar, kurumsal topluluğun ihtiyaçlarını karşılamak ve hem AUS hem de ortakları için fayda sağlayan bağlantılar kurmak için gayret göstermektedir. Bu bağlar ayrıca, üniversitenin en beğenilen özelliklerinden biri haline gelen araştırma kültürünün yanı sıra, üniversitenin araştırma yapmasına yardımcı olur.

AUS mezunları, çok uluslu şirketler, STK'lar ve devlet kurumlarında çalışmaktadır. AUS'dayken, öğrenciler önde gelen yerli ve yabancı firmalara staj yapma imkânı buluyorlar. Üniversite ayrıca yıllık Kariyer Forumu'na ev sahipliği yapar ve AUS yaşlıları ve mezunları AUS öğrencileri ve mezunlarını tam zamanlı çalışanlar veya stajyer olarak işe almakla ilgilenen özel ve kamu sektörünün temsilcilerini bir araya getirme imkanı sağlar.

AUS, Mimarlık, Sanat ve Tasarım Yüksekokulu aracılığıyla lisans düzeyinde 26 ana dal ve 45 yaş küçük, 14 yüksek lisans derecesi sunmaktadır; Sanat ve Bilim Koleji; Mühendislik Koleji; Ve İşletme Fakültesi.

başlık-events_1_

Kampüs içi konut ve tesisler

Kampüs içi konut, öğrencilerin üniversitede okurken yaşamak için en uygun yerdir. Kampüs yerleşim salonlarında 2 binden fazla öğrenci yaşıyor. Akademik binalara, kütüphaneye, yemek atölyesine ve Spor Kompleksine yakın olmaktan hoşlanıyorlar. AUS konut salonları, sekiz erkeğin ve beş kadının yurtiçi binasından oluşur ve personel tarafından 24/7 temel alınarak denetlenir. Öğrenciler özel, yarı-özel, ortak, tek veya çift kişilik odalar seçeneğine sahiptir. Yaşayan çevre, çok kültürlü atmosferinde çok zengindir ve dengeli bir sosyal ve akademik etkinlik karışımına sahiptir. Oturma salonları, öğrencilerin rahat yaşamaları, rahatlamaları, egzersiz yapmaları ve çalışabilecekleri bir yer.

Kütüphane

Bölgedeki önde gelen kütüphanelerden biri olarak tanınan AUS Kütüphanesi, üniversite topluluğunun müfredat ve araştırma ihtiyaçlarını desteklemek için koleksiyonlar, hizmetler ve programlar sunmaktadır. AUS Library'de 140 bilgisayar iş istasyonu bulunmaktadır; Bilgi okuryazarlığı ve araştırma becerileri konusunda öğretim; 141.000 kitap / medya öğesi ve 220.000 e-kitap erişimi; Ve 26.000+ e-süreli yayına erişimi olan 50+ veri tabanı. Buna ek olarak, AUS'daki tüm kütüphaneciler ve kütüphane yöneticileri, Amerikan Kütüphane Derneği tarafından akredite edilmiş veya tanınmış kurumlardan kütüphane ve bilgi biliminde akredite yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Konumlar

Sharjah

American University of Sharjah

Address
American University of Sharjah
University City
PO Box 26666

Sharjah, Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri
Telefon
+971 6 515 5555

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin