Paris-Sorbonne University Abu Dhabi

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Üniversite Paris-Sorbonne Üniversitesi Abu Dabi (FAKÜLTESİ), prestijli bir derece doğru bir ilk adım web sitesine hoşgeldiniz. Fransızca dil yükseköğretime adanmış Sorbonne Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri kurum üst öğrencileri çeken, aynı zamanda Ortadoğu'da ve ötesinde.

Emirate of Abu açık Ekselansları Şeyh Muhammed Bin Zayed El Nahyan, Abu Dabi, Abu Dhabi Eğitim Konseyi (ADEC) ve Paris Sorbonne Üniversitesi FAKÜLTESİ Veliaht Prensi himayesinde Mayıs 2006 yılında Dabi.

Bilgi ve istisna kültürel mirasının zengin bir mirasa sahip, FAKÜLTESİ Paris'in o olarak kurulan aynı eğitim yapısına sadık kalır. Abu Dabi kampüs Paris-Sorbonne Üniversitesi ve Üniversite Paris-Descartes benzer disiplinlerden sunar. kurslar sadece Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) aşağıdaki Paris profesörler tarafından verilmektedir.

Yönetim Kurulu üyeleri

Paris-Sorbonne Üniversitesi Abu Dhabi Yönetim Kurulu üç Fransız üyeleri ve üç üyeden BAE oluşur. Fransız temsilcileri şunlardır:

- BASIN Sorbonne Üniversitesi Louis Vogel Başkanı
- Alain Tallon, okullaşma Doçent
- Barthélémy Jobert, Paris Sorbonne başkanı

BAE temsilcileri şunlardır:

- Sayın Dr. Mugheer Khamis Al Khaili, Abu Dabi YÖK Genel Müdürü (ADEC) ve Üniversite Paris-Sorbonne Abu Dhabi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.

- Doktor Mesud Abdullah Badri, Planlama, Politika ve Performans Yönetimi Başkanı - Abu Dabi Eğitim Konseyi (ADEC).

- Sayın Zeki Nusseibeh, Kültür ve Miras Abu Dabi Kurumu Başkan Yardımcısı.

Konumlar

Abu Dabi

Address
Paris-Sorbonne University Abu Dhabi
P.O. Box 38044 Abu Dabi, Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin