L’École Supérieure de la Francophonie pour l'Administration et le Management

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1990 zor yönetim sorunları ile karşı karşıya sonra ESFAM Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde üst düzey yöneticilerin eğitim ihtiyaçlarına kurumsal Frankofon'un ve Bulgaristan Cumhuriyeti istemi ve yeterli tepki oldu geçiş. ESFAM yaratma kararı Fransız payı (Mauritius Ekim 1993) ile Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi 5 tarafından çekildi.

Avrupa Birliği'nde bölge ülkelerinin çok sayıda ve uluslararası ortamın giderek artan karmaşıklık entegrasyon örgütlerinin işleyişini ve iş dünyasını sadece anlamak için liderler gerektirir, ancak Ayrıca bu karmaşıklığı yönetmek için. Yenilik, risk yönetimi, güvenlik bilgileri, rekabet, beceri yönetimi, vb artık herhangi örgütün günlük yaşam bulunmaktadır. inisiyatif, sorumluluk ve dayanışma duygusu ile yaptığı öğretim, yüksek nitelikli yöneticilerin 19 yıldır ESFAM formu sayesinde.

Aslen Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine açılan ESFAM Uluslararası bir görevi olan akademik mükemmeliyet merkezi, ekonomi ve yönetim Fransızca dil eğitiminde referans haline gelmiştir.

ESFAM kursları organizasyon yönetiminde Master 2 seviyesindedir:

 • Nantes Üniversitesi (Fransa) ile ortaklaşa düzenlenen Hukuk-Ekonomi-Yönetim Yüksek Lisansı, İşletme ve İşletme İdaresi;
 • Université Toulouse 1 Capitole ile ortaklaşa düzenlenen halka açık aksiyon, mesleki deneyim ve araştırma alanında yüksek lisans derecesi ve uzmanlık.
 • Lyon 2 Üniversitesi (Fransa) ile ortaklaşa düzenlenen Sosyal ve dayanışma ekonomisi;
 • Lyon 2 Üniversitesi (Fransa) ile ortaklaşa düzenlenen Hukuk-Ekonomi-Yönetim Özel Kültür Endüstrilerinde Yüksek Lisans;
 • İşletme Yüksek Lisans derecesi, uzmanlık Kamu Yönetimi, kurs:
  • Avrupa İşleri Yönetimi
  • Kamu kurumlarının Yönetimi

Liège Üniversitesi'nden (Belçika) ile işbirliği içinde düzenlenen:

 • Korsika Pasquale Paoli'nin (Fransa) ve Marakeş'in Cadi Ayyad Üniversitesi Üniversitesi (Fas) ile işbirliği içinde düzenlenen Sürdürülebilir Bölgesel Kalkınma, Turizm Yönetimi uzmanlık ve rekreasyon, Usta.
 • Üniversite Paris 1 Panthéon Sorbonne (Fransa) ile ortaklaşa düzenlenen Usta Uluslararası Taşımacılık, özel Orta ve Doğu Avrupa,.

Öğrenci alımı LAC 4 (240 AKTS) yapılır. Elbette süresi bir akademik yıldır. Sınıflar üniversite öğretim Frankofon'un farklı ülkelerden profesyoneller tarafından Sofya'da öğretilir. öğretim yaklaşımı vaka çalışmaları, senaryo odaklanarak ve pratik sorunların çözümü, interaktif bir yaklaşım dayanmaktadır.

ESFAM eğitim ücretsizdir. Maliyeti yüksek okullar ve Avrupa üniversitelerinin karşılaştırılabilir olduğu Agence Universitaire de la Frankofon tarafından subvensionnées olan çalışma. Sadece okula ikamet üniversite ikamet, sağlık sigortası ve ulaşım finans konut yılda 750 avro öğrenci katkısı sorumlu kalır.

Belirli koşullarda, öğrenciler çeşitli kuruluşlar tarafından finanse edilen burs alabilir (Bulgaristan Hükümeti, AWEX-WBI Avrupa Kurumları)

Konumlar

Sofya

Address
1, Rue Léopold Sédar Senghor
1618 Sofya, Sofya ili, Bulgaristan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin