St Matthew’s University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tıp ve Veterinerlik Okulları

"Yaşamı Derecelerle İyileştirmek"

Kaliteli eğitim

Öğrencilerimizin başarısına odaklanan kaliteli, uygun fiyatlı tıp ve veterinerlik eğitimi sunmak, St. Matthew's Üniversitesi'nin temelidir. Öğretim üyelerimiz ve personelimiz hayallerinize sizin kadar kararlıdır ve küçük sınıflarımız kişiselleştirilmiş ilgi görmenizi sağlar.

Başarı Odaklı

1997'den bu yana, iki binden fazla öğrenci SMU'dan MD ve DVM derecelerini aldı. Mezunlarımız ABD, Kanada ve diğer birçok ülkede hemen hemen her eyalette ikamet ve / veya kalıcı lisans kazanmıştır. Öğrencilerimiz, ABD lisanslama sınavı geçme oranları ABD okulları ile karşılaştırılabilir ve ABD dışındaki diğer okulların ortalamasının çok üzerinde olan olağanüstü bir eğitim başarısı elde etmektedir.

Harika yer

SMU, güzel ve güvenli Karayip adası Grand Cayman'da yer almaktadır. Ada, üç son teknoloji hastane, yüzlerce restoran, birinci sınıf otel ve gelişen turizm endüstrisi dahil olmak üzere oldukça gelişmiş bir altyapı sunmaktadır. Grand Cayman, Miami'den bir saatlik uçuştur ve birçok ABD ve Kanada şehrinden direkt uçuşları vardır.

St. Matthew's Üniversite Farkı

St. Matthew Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni Karayip tıp okulları arasında benzersiz kılan nedir? Bizi ayıran etkenler şunlardır:

Kanıtlanmış Eğitim Kalitesi

St. Matthew's University School of Medicine, öğrencilere tamamen öğrencilerimizin başarısına odaklanan bir tıp eğitimi sunmaktadır. Sonuç, kalitesi kanıtlanmış bir eğitimdir.

 • Geçiş Oranları: 1 Ocak 2014 ile 31 Aralık 2017 arasındaki dört yıl boyunca, SMU öğrencileri ABD Tıbbi Lisanslama Sınavının 1. Adımında% 97 ilk seferde geçiş oranına sahipti.
 • Mezunlar: ABD'nin hemen hemen her eyaletinde, Kanada'da ve diğer birçok ülkede ikamet ve / veya kalıcı lisans kazanmış 2000'den fazla başarılı mezun.
 • Yerleşim Yerleşimi: Cleveland Clinic, Mayo Clinic, McGill Üniversitesi, Florida Üniversitesi, Johns Hopkins ve Duke Üniversitesi gibi seçkin programlarda son ikamet yerleştirmeleri. (Son yerleşim yerleşimlerinin bir listesini görmek için burayı tıklayın)
 • Akreditasyon: Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı, akreditasyon kuruluşumuzun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tıp okulları için akreditasyon kurumu tarafından kullanılanlara benzer standartlar kullandığını kabul eder.
 • Lisanslama: Hem New York hem de Florida'da onaylanacak az sayıda ABD dışı okuldan biri. (SMU'nun kimlik bilgileri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın)
 • Fakülte: Her biri bir MD ve / veya Ph.D. (Fakültemizi görmek için buraya tıklayın)
 • Klinik Rotasyonlar: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık'taki en iyi eğitim hastanelerindeki ilk klinik eğitim siteleri. (Daha fazla bilgi için buraya tıklayın)
 • Müfredat: Müfredata entegre edilmiş kapsamlı USMLE hazırlığı ile birlikte kanıtlanmış, geleneksel konu tabanlı program.

Öğrenci Başarısına Bağlılık

SMU'da hayallerinize sizin kadar bağlıyız. Bizimle geçirdiğiniz on dönem boyunca, eğitiminizin ve yaşamınızın tüm yönlerini destekleyerek başarınızı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

 • Düşük Öğrenci-Fakülte Oranı: Sınıf büyüklükleri maksimum 50 öğrenci ile sınırlıdır ve öğrenci-öğretmen yakın etkileşimine izin verir.
 • Mükemmel Değer: SMU'daki öğrenim ve ücretler, ABD tıp okullarının ortalamasının% 40'ından daha düşüktür. (Daha fazla bilgi için burayı tıklayın)
 • ABD Kredileri için Uygun: SMU, ABD William D. Ford Doğrudan Kredi Programına katılımı onaylanan yedi Karayip tıp okulundan biridir. (Daha fazla bilgi için buraya tıklayın)
 • Öğretime Odaklanma: Zaman taahhütleri öğretme ve mentorluğa odaklanan özel, yetenekli öğretim üyeleri.
 • Beceri Eğitimi: Çalışma becerileri, sınav stratejileri, akran desteği ve stres yönetimi sunan benzersiz ilk dönem Öğrenci Geliştirme Kursu.
 • Öğrenme Geliştirme Merkezi: Özel fakülte incelemeleri, özel dersler ve öğrenci akademik koçları sunar. (Daha fazla bilgi için buraya tıklayın)
 • Tıp Eğitiminde Mükemmeliyet Merkezi: Eğitim atölyeleri, klinik-patolojik konferanslar ve tıp eğitiminde araştırma. (Daha fazla bilgi için buraya tıklayın)
 • Öğrenci Danışmanları: Öğrenci danışmanları tıp fakültesinde yaşama uyum sağlamayı anlar ve başarılı olduğunuzu görmek için can atarlar.

Konum ve Tesisler

Grand Cayman sadece Temel Bilim kampüsümüz için güzel bir yer değil; aynı zamanda Karayipler'in en güvenli ve en gelişmiş adalarından biridir. Tıp okumak için daha iyi bir yer yok.

 • Klinik Öncesi Eğitim: SMU öğrencileri, ilk dönemlerinden başlayarak, birden çok hastane ve klinikte Cayman hekimleriyle klinik gölgeleme fırsatlarına maruz kalıyor. (Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.)
 • "Kuzey Amerika" Altyapısı: Dünyanın en büyük beşinci finans merkezi ve gelişen turizm endüstrisi ile Grand Cayman, ABD ile çok benzer olan oldukça gelişmiş bir altyapıya sahiptir.
 • Yaşam Tarzı: Kayman Adaları, dünyadaki en yüksek kişi başına düşen gelirlerden birine sahiptir. Grand Cayman'da yüzlerce restoran, çok sayıda ABD tarzı süpermarket, sinema salonu, birinci sınıf otel ve dalış, tekne gezintisi ve diğer rekreasyon için birçok fırsat vardır.
 • Güvenlik: Grand Cayman, Karayipler'deki en düşük suç oranlarından birine sahiptir.
 • Sağlık: Cayman Adaları, son teknolojiye sahip üç hastaneyi içeren dünya standartlarında bir sağlık sistemine sahiptir ve Karayipler'deki nüfusuna en yüksek doktor oranlarından birine sahiptir.
 • Kültür: İngiliz Batı Hint Adaları'nın bir parçası olan Cayman Adaları, İngiliz nezaketini, Amerikan verimliliğini ve Karayip cazibesini birleştiren İngilizce konuşulan bir ülkedir.
 • Kolaylık: Grand Cayman, Miami'den bir saatten daha kısa bir uçuş mesafesindedir ve ayrıca Atlanta, Chicago, Dallas, Charlotte, Houston, New York, Tampa, Toronto ve diğer uluslararası yerlerden direkt uçuşları vardır.
 • Kampüs: Modern, son teknoloji ürünü Cayman kampüs tesisleri, aydınlık, klimalı sınıflarda, laboratuvarlarda, kütüphanede ve öğrenci salonlarında kullanılabilen kablosuz teknolojiyi içerir.
 • Barınma: Öğrenciler, internet erişimi, yüzme havuzları ve Seven Mile Plajı'na kolay erişimi olan davetkar yurt süitlerinde yaşarlar.

Misyon

Farklı geçmişlere sahip öğrencilere, yeni bilgileri eleştirel bir şekilde değerlendirmek ve uygulamak için gereken beceri ve güvenin yanı sıra, pratisyen bir klinisyen olarak başarılı bir kariyer için gereken tıbbi ve klinik uzmanlığı edinme fırsatı sağlamak.

Misyonunu yerine getirmek için, üniversitenin programı, bugünün pratisyen hekiminin temel niteliklerine ilişkin görüşünü somutlaştıran belirli idealler etrafında yapılandırılmıştır. Bu idealler, üniversite tarafından benimsenen altı yetkinlikte tanımlanmış ve aşağıda özetlenmiştir:

 1. Hasta Bakımı: Öğrenciler, hastalığın tedavisi ve sağlığın geliştirilmesi için şefkatli, uygun ve etkili hasta bakımı sağlayabilmelidir.
 2. Bilimsel ve Tıbbi Bilgi: Öğrenciler, yerleşik ve gelişen biyomedikal, klinik ve ilgili bilimler ve bu bilginin yaşam döngüsü boyunca tıp uygulamalarına uygulanması hakkında bilgi göstermelidir.
 3. Hayat Boyu Öğrenme, Burs ve İşbirliği: Öğrenciler, hasta bakımı uygulamalarını inceleyip değerlendirebilmeli, bilimsel kanıtları değerlendirebilmeli ve özümseyebilmeli ve bu bilgileri yeteneklerini geliştirmek için kullanabilmelidir.
 4. Profesyonellik: Öğrenciler, hastalar, aileler, meslektaşlar ve hekimlerin mesleki yaşamlarında etkileşimde bulunmaları gereken diğer kişilerle tüm etkileşimlerinde en yüksek mesleki sorumluluk standartlarına bağlılık, etik ilkelere bağlılık ve duyarlılık göstermelidir.
 5. İletişim ve Kişilerarası Beceriler: Öğrenciler, etkili bilgi alışverişini teşvik eden ve hastalar, aileleri ve profesyonel arkadaşlarıyla ilişki kuran kişilerarası ve iletişim becerilerini sergilemelidir.
 6. Sağlık Hizmetinin Sosyal ve Toplumsal Bağlamı: Öğrenciler, sağlık hizmetinin daha geniş bağlamına ilişkin bilgi ve duyarlılık göstermeli ve bireyin ve toplumun sağlığı için optimal değerde bakım sağlamak için sistem kaynaklarını etkin bir şekilde çağırma becerisini göstermelidir.

Akreditasyon ve Onaylar

St. Matthew's Üniversitesi Tıp Fakültesi, tamamen akredite edilmiş bir tıp okuludur.

Akreditasyon

St. Matthew Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin MD programı, Cayman Adaları akreditasyon kurumu olan Tıp Kolejleri Akreditasyon Komisyonu (ACCM) tarafından akredite edilmiştir.

ABD Tıp Fakültesi Gereksinimleriyle Karşılaştırılabilirlik

Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı, Ulusal Yabancı Tıp Eğitimi ve Akreditasyon Komitesi (NCFMEA) aracılığıyla, ülkelerin tıp okullarını akredite etmek için kullandıkları standartları gözden geçirir. NCFMEA, ACCM tarafından SMU'nun tıbbi programını akredite etmek için kullanılan akreditasyon standartlarının, Amerika Birleşik Devletleri'nde MD veren tıbbi programları akredite eden akreditasyon kuruluşu olan Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi (LCME) tarafından kullanılanlarla karşılaştırılabilir olduğunu belirlemiştir.

ABD Federal Kredileri için Onaylandı

St. Matthew's Üniversitesi Tıp Fakültesi, ABD Federal Öğrenci Yardımı programlarına katılması onaylanan seçkin uluslararası tıp okullarından biridir.

New York ve Florida tarafından onaylandı

St. Matthew's Üniversitesi Tıp Fakültesi, New York ve Florida'nın kilit eyaletlerinde onayları olan birkaç uluslararası tıp fakültesinden biridir. Bu eyaletler, kendi eyaletlerindeki katiplik fırsatlarına erişim vermeden önce kurumsal inceleme ve onayı zorunlu kılar. Spesifik olarak, aşağıdaki organlar St. Matthew's University School of Medicine'i onaylamış, tanımış veya lisans vermiştir:

 • New York Eyalet Eğitim Departmanı tarafından onaylandı: Stajyerlik fırsatlarına ek olarak, New York onayı eyaletteki ikametlere erişim sağlar. Onay, uluslararası bir tıp fakültesine verilebilecek en uzun onay süresi olan yedi yıllık bir süre içindir.
 • Florida Eğitim Bakanlığı Bağımsız Eğitim Komisyonu tarafından lisans verilmiştir
Ek Kimlik Bilgileri

Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu (ECFMG), St Matthew Üniversitesi'ni Dünya Tıp Okulları Rehberi'nde onaylanmış bir okul olarak tanımlamaktadır (buraya tıklayın).

St. Matthew's University, International Association of Medical Science Educators (IAMSE) ve Family Medicine Education Consortium (FMEC) üyesidir.

Neden St. Matthew Üniversitesi'ni Seçmelisiniz?

Düşük öğrenci-öğretim üyesi oranı: Kuzey Amerika'daki herhangi bir veteriner okulunun en küçük sınıfları. Eşi görülmemiş düzeyde öğretim üyesi desteği ve ilgisi

En iyi değer: Herhangi bir Karayip veteriner okulunun en uygun fiyatlı eğitimi

Öğretime odaklanma: Zaman taahhütleri öğretmeye ve rehberlik etmeye odaklanan özel, yetenekli fakülte Öğrenci rehberleri: Veterinerlik okulundaki yaşama uyum sağlamanıza yardımcı olacak öğrenci rehberleri

3 yılda mezun olun: Temel Bilimler eğitiminizi 28 ayda tamamlayın, ardından klinik eğitimi ABD veya Kanada'da 3 yıldan biraz fazla bir sürede tamamlayın

Fakülte: En iyi Kuzey Amerika kolejlerinden öğretim ve liderlik deneyimi olan personel

Geçme oranları: ABD okullarından öğrencilerle denklik oranları geçme

Klinik rotasyonlar: Kuzey Amerika'daki en iyi veterinerlik kolejlerindeki klinik eğitim alanları

Tanınma: American Association of Veterinary Medical Colleges'e bağlı kuruluş üyeliği

Lisanslama: Cayman Adaları Sağlık Hizmetleri ve Tarım Bakanlığı tarafından tamamen kiralanmıştır

Konumlar

West Bay

Address
Lime Tree Bay Ave
West Bay, West Bay, Cayman Adaları

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: