Technical University of Denmark

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

DTU, COVID-19 durumunu ve etkisini yakından takip ediyor, lütfen en son güncellemeleri almak için dtu.dk web sayfamıza bakın.

href = "https://www.dtu.dk/english/Service/coronavirus

Danimarka makamlarından Danimarka'daki etki hakkında daha fazla bilgi için: href = "https://politi.dk/en/coronavirus-in-denmark

Profil

Neredeyse iki yüzyıl boyunca Technical University of Denmark DTU, 1829'da üniversiteyi doğa bilimlerini ve topluma fayda sağlamak için teknik bilimler kullanarak değer geliştirmek ve yaratmak için kurdu.

DTU, yüksek düzeydeki uluslararası araştırma düzeyi ve aranan mezunlarıyla tanınan canlı ve seçkin bir teknik üniversitedir. İşbirliği sayesinde personelimiz ve öğrencilerimiz dünyaya ulaşmakta ve küreselleşmiş bir dünyada çalışan, sosyal ve kültürel farklılıkları aşan teknolojiler geliştirerek değer, refah ve büyüme yaratmak için disiplinler arasında çalışmaktadırlar.

DTU’da teknolojinin gerekli değişim için bir araç olduğuna inanıyoruz ve BM’nin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini Üniversite’nin faaliyetleri için bir platform olarak görüyoruz.

Harika fikirler dünyayı değiştiriyor ve bizler iş ve yeni fırsatlar yaratan sürdürülebilir teknolojiler geliştirme arzusundan hareket ediyoruz. DTU'da araştırmacılar ve öğrenciler, mühendislik ve yaratıcılık, teori ve pratik ile üniversite ve toplumun kesişim noktalarında yenilikçi çözümler oluşturmak için endüstri ve hükümetle işbirliği yapıyorlar.

DTU'nun daha iyi bir dünya için bir vizyonu var ve bu vizyonu gerçekleştirmede dünyayı bize katılmaya davet ediyoruz.

128571_brooke-cagle--uHVRvDr7pg-unsplash.jpg

Araştırma

Araştırmalar tüm çalışmalarımızı destekliyor. Teknoloji, araştırma, eğitim, inovasyon ve bilimsel tavsiye sinerjisi ve küresel ortaklıklardaki en üst düzeyde çalışan yenilikçi araştırmacılar tarafından yaratılmıştır.

DTU’nun araştırmaları doğa ve teknik bilimler üzerine odaklanıyor ve toplumun ihtiyaçlarından kaynaklanıyor - olası keşif ve değişimin sınırlarını zorluyor. Odak alanları, dijitalleştirme, sürdürülebilir enerji teknolojileri ve yaşam bilimi dahil olmak üzere toplumsal açıdan ilgili mühendislik disiplinlerini içerir.

17 BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini ele almanın anahtarı, tüm alanlarda işbirliğidir. Sonuç olarak, DTU’daki araştırmalar genellikle disiplinler arasıdır. İnovasyonları ve keşifleri halka aktarmak için önde gelen akademik, özel ve kamu ortaklarıyla yoğun bir işbirliği içindeyiz.

Eğitim

DTU, yeni nesil düşünürleri, yenilikçileri ve işçileri eğitiyor. 17 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri tarafından tanımlandığı şekilde önderlik edebilecek ve en önemli küresel sorunların üstesinden gelebilecek problem çözücüleri eğitiyoruz.

Bütün çalışma programlarımız disiplinlerarasıdır ve sürdürülebilirliği, inovasyonu ve girişimcilik ruhunu teşvik etmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler dünya standartlarında tesislere uygulamalı erişime sahip olurlar ve teorik bilgilerini gerçek hayat problemlerini çözmek için uygulayabilecekleri endüstri ortaklarıyla proje bazlı ödevlere katılırlar.

128566_rsz_annie-spratt-dwyu3i-mqeo-unsplash.jpg

Bilimsel tavsiye

DTU, kamu sektörü yetkililerine, endüstrilere ve uluslararası kuruluşlara bilimsel tavsiyeler sunar. DTU'nun ana faaliyetlerinden biridir ve bilgi aktarımına ve toplumda bilinçli karar vermeye önemli ölçüde katkıda bulunur.

DTU (yurtiçinde ve yurtdışında) 107 milyon Euro'luk bir ciroya sahip olan DTU, Danimarka'daki en önemli bilimsel danışmanlık sağlayıcılarından biridir.

Danışmanlık hizmetlerimiz arasında karmaşık problem çözme, bilinçli standart belirleme için risk karakterizasyonu, devam eden risk değerlendirmeleri için gözetim sistemlerinin geliştirilmesi ve acil durum planlaması ve kriz çözümlemesi için teşhis kapasitesi bulunmaktadır.

yenilik

DTU, öğrencilerimizin, çalışanlarımızın ve birlikte çalıştığımız insanların enerjisini ve coşkusunu kullanarak girişimci bir ruha sahiptir. Fikirler ortaya çıkarılır ve fark yarattıkları topluma ve sanayiye taşınır.

DTU, eğitim programları, finansman, yetkinlikler, ekip oluşturma, mentorluk ve kuluçka sunma yoluyla ölçeklenebilir ve sürdürülebilir başlangıçları desteklemektedir.

DTU'da, öğrencilerin ve araştırmacıların fikirlerini denediği, değiştirdiği ve test ettiği inovasyon merkezi olan DTU Skylab'ı da bulacaksınız. DTU Skylab her yıl yüzlerce başlangıç öncesi proje ve prototip üretiyor.

DTU'nun Danimarka'nın tüm bölgelerinde çeşitli araştırma ve eğitim tesisleri bulunmaktadır. Ana kampüs, Kopenhag Bölgesi'ndeki Lyngby'de bulunmaktadır.

Konumlar

Lyngby

Address
Anker Engelunds Vej 1
Building 101A

2800 Lyngby, Danimarka

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin