American University of Armenia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

AUA hakkında

Ermenistan Amerikan Üniversitesi (AUA) Ermenistan'da global eğitim veren, yüksek öğrenim özel bir kurumdur.

AUA California Üniversitesi ile bağlı ve WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu, 985 Atlantic Avenue, # 100, Alameda, CA 94501, 510.748.9001 tarafından akredite edilmiştir.

1991 yılında kurulan AUA topluma akademik mükemmellik, ücretsiz soruşturma, bütünlük, burs, liderlik ve hizmet değer ve geliştiren bir ortamda burs teşvik, demokratik değerlerin sivil katılımı teşvik ve teşvik eden bir yüksek kaliteli, lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir.

İşletme, Endüstri Mühendisliği ve Sistem Yönetimi, Bilgisayar ve Enformasyon Bilimleri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İktisat, Kamu Sağlığı, Hukuk ve İngilizce Öğretimi Yabancı Dil Olarak: AUA lisansüstü programı çalışmanın sekiz alanda master dereceleri sunmaktadır. Bu programlar, gelişmiş kurs, bağımsız çalışma ve araştırma yoluyla eleştirel analiz ve bilgi derinliği geliştirmek için tasarlanmıştır.

AUA lisans program İngilizce ve Haberleşme, Hesaplamalı Bilimler ve İşletme lisans dereceleri sunmaktadır. onun lisans dersleri sayesinde, Üniversite öğrencileri mesleğe hazırlama ve ileri çalışmalar için bilgi derinliği yanı sıra genişliği ve yaşam boyu öğrenme için genel bilgi ve becerilerin bir temel sunmaktadır.

Ermenistan Ermenistan Amerikan Üniversitesi Corporation Amerikan Üniversitesi, California eyaletinde bir 501 (c) 3 sivil toplum kuruluşu olarak kayıtlı olduğu ve aynı zamanda Ermenistan Cumhuriyeti Ermenistan Vakfı'nın Amerikan Üniversitesi bir vakıf (Հիմնադրամ) olarak tescil edilmiştir.

Konumlar

Erivan

American University of Armenia

Address
40 Marshal Baghramyan Ave.

0019 Erivan, Erivan, Ermenistan
Telefon
(+374 60) 69 40 40