Estonian Academy of Arts

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1914'te kurulan Estonian Academy of Arts Estonya'da güzel sanatlar, tasarım, mimari, medya, görsel çalışmalar, sanat kültürü, kültürel miras ve koruma alanlarında yüksek öğrenim sunan tek devlet üniversitesidir. Başkent Tallinn'de bulunan, aktif bir araştırma ve araştırma kurumu ve görsel kültürün önde gelen ulusal yenilik merkezi.

Estonian Academy of Arts şu anda yaklaşık 1200 öğrenci katılmıştır ve Estonya'dan ve yurtdışından 89 profesör, doçent, öğretmen ve öğretim görevlisi tarafından verilmektedir. Çalışmalar, özenle seçilmiş öğrencilerden oluşan küçük gruplar halinde gerçekleştirilir ve Estonian Academy of Arts düşük öğrenci-profesör oranıyla gurur duyar.

EAA , İngilizce öğretilen altı yüksek lisans programı sunmaktadır: Animasyon, Çağdaş Sanat, Tasarım ve El Sanatları, Etkileşim Tasarımı, İç Mimarlık ve Kentsel Çalışmalar. (Design & Crafts'da öğrenciler bir uzmanlık seçer: seramik, cam sanatı ve tasarımı, mücevher ve demircilik, tekstil tasarımı, deri sanatı ve tasarımı veya moda tasarımı.) Ek olarak, Tasarım ve Teknoloji Gelecekleri alanında ortaklaşa sunulan bir Master programı vardır. Tallinn University of Technology ve Tallinn University ile ortaklaşa sunulan Edebiyat, Görsel Kültür ve Film Çalışmaları alanında bir Yüksek Lisans programı . Tüm Yüksek Lisans programları iki yıldır (120 AKTS).

Ayrıca, Rusça dilinde öğretilen Medya Grafikleri'nde bir lisans programı sunuyoruz. Ayrıca, Sanat ve Tasarım adı verilen uluslararası doktora programı sunuyoruz.

EAA , inovasyonu ve deneyleri teşvik eder ve öğrenciler uzmanlıklarının dışında modüller ve atölyeler alabilirler. Bir fikrim var? Dene! Burada bürokrasinin eksikliğini göreceksiniz. EAA öğrenim gören kişiler çok çeşitli olasılıklar keşfederler.

Sizi katılmaya davet ediyoruz!

TARİHÇE

20. yüzyılın başından beri Estonian Academy of Arts Estonya sanat eğitiminin önemli bir merkezi olmuştur. Estonya Sanat Topluluğu, 1914 yılında Tallinn Uygulamalı Sanat Okulu'nu kurdu ve bu sanat ve el sanatları alanında genel eğitim ve profesyonel eğitim verdi.

Müfredatın hazırlanması üzerine, teknik ve pratik becerileri öğretmeye odaklanan St. Petersburg sanat okulu Stieglitz bir model olarak kullanılmıştır. 1924'te okul, uygulamalı sanatların tüm geleneksel disiplinlerinde eğitim veren Devlet Uygulamalı Sanat Okulu oldu ve 1930'larda programına görsel sanatlar disiplinleri eklendi. 1932'de okul yeni bir çok aşamalı okul tipine geçti ve bir uzman veya uygulamalı bir sanatçı diplomasına başvurmak mümkün oldu.

Okul 1938'de Devlet Endüstrisi Sanat Okulu adını almıştır. 1944'te okul, ESSR'nin Tallinn Eyaleti Uygulamalı Sanat Enstitüsü olarak yeniden adlandırılmıştır. 1951 yılında sanat eğitim sisteminin merkezileştirilmesi sonucunda tüm çalışmalar Tartu'dan Tallinn'e aktarıldı, mimari çalışmalar eklendi ve isim Estonya SSR Eyalet Sanat Enstitüsü (SAIE, Estonya kısaltması ERKI) olarak değiştirildi. 1989'da ERKI, Tallinn Sanat Üniversitesine yeniden isimlendirildi ve 1995'ten beri Estonian Academy of Arts .

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

Akademi'nin amacı, hayatın ortasında olmaktır. Bu nedenle topluma ve profesyonel dünyaya geniş anlamda dikkat edilir.

EAA , 100'den fazla uluslararası üniversite ve birçok uluslararası ağ ile yakın ilişkileri ve işbirliği anlaşmaları vardır; bu sayede öğrenci ve öğretim üyesi değişimleri müzakere edilebilir ve çıraklık fırsatları genişletilebilir. EAA , CUMULUS (Uluslararası Sanat ve Tasarım Kolejleri, Tasarım ve Medya Derneği) üyesidir; EAAE (Avrupa Mimarlık Eğitimi Birliği); ELIA (Sanat Enstitüleri Avrupa Birliği) ve NORDPLUS aracılığıyla birçok profesyonel ağın bir üyesidir.

EAA , 1999'dan beri, Avrupa Komisyonu'nun 100'den fazla ikili döviz sözleşmesinin imzalandığı Erasmus Yüksek Öğrenim Hayatboyu Öğrenme Programı üyesidir. Erasmus programına ek olarak, Estonian Academy of Arts , Avrupa Birliği dışındaki on uluslararası kabul görmüş sanat üniversitesi ile öğrenci ve öğretim üyesi değişim ve işbirliği sözleşmelerine girmiştir.

Düzenli ve yoğun temaslar, sergiler ve yayıncılık çalışmaları, birçok etkinliğin organize edilmesi ve işletmelerle ve kamu kurumlarıyla işbirliği içinde, akademik dünya dışındaki dünyayla sürdürülmektedir.

Dış ilişkiler, öğretim üyeleri ve öğrenci değişimleri, yabancı çıraklık fırsatları ile ilgili tavsiyeler ve bilgi paylaşımı Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından koordine edilmektedir.

İŞBİRLİĞİ VE GİRİŞİMCİLİK

EAA , Estonya ve yurtdışındaki üniversiteler, kültür kurumları, sanat dernekleri, yerel yönetim organları ve işletmeler ile işbirliği yapmaktadır.

Estonian Academy of Arts , bilim ve kalkınma alanında birçok Estonya ve uluslararası şirket ile işbirliği yapmaktadır. Ortaklar, uzmanlık alanına göre değişmektedir ve Akademi, araştırma ve analizden prototip oluşturmaya kadar bir dizi hizmet sunabilmektedir.

Kalkınma Bakanlığı eğitim ve iş arasındaki bağlantıdır. EAA ana faaliyetlerini destekleyen hizmetler ve çözümler, Akademi bölümleri ile işbirliği projeleri yürütmek için personele ve işletmelere yasal ve girişimci tavsiyelerde bulunarak çalışılmıştır. Kalkınma Bakanlığı, Estonya ve yurtdışındaki işletmelerle aktif olarak etkileşime girmekte ve ortak projeler yürütmektedir. Birçok öğrenci Estonya şirketleri için kamu ve özel sektörde tasarım görevlerini tamamlar ve çalışmaları sırasında uluslararası ve yerel yarışmalara katılır.

Kalkınma Bölümü, girişimcilik, fikri mülkiyet hakları, kariyer planlama, uluslararası çıraklık ve proje yönetimi alanlarında eğitim düzenlemektedir. Öğrencilere iş planlarını yapma konusunda tavsiyelerde EAA ve EAA işlerini EAA işletmeler için çok sayıda kaynak bulunmaktadır (öğrenciler çalışmalarında öğrenciler tarafından kurulmuştur). Bölüm, bölümler arası kalkınma projelerini koordine eder ve gerekirse bilim ve geliştirme projeleri yürütür. Kalkınma Bakanlığı, EAA yerel ve uluslararası ortak destekli veya ortak projelerini yönetir.

140679_eu_structural_and_investment_funds_horizontal.jpg

Konumlar

Talin

Address
Estonian Academy of Arts,
Põhja pst 7, Tallinn

10412 Talin, Harju İlçesi, Estonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin