University of Tartu

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Tartu ( UT ), Estonya'nın önde gelen araştırma ve eğitim merkezidir. Baltıklar'daki dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 1,2 içinde yer alan tek üniversitedir (QS World University Rankings 2021). 1632'de kurulan UT , Estonya'daki tek klasik üniversitedir. UT okuyan 13.000'den fazla öğrenci (1800 uluslararası öğrenci dahil) ve UT 3800 çalışanı (1800 akademik çalışanı (190 profesör) dahil) vardır. Öğrencilerinin ve akademik personelinin mesleki yeterliliğini desteklemek ve geliştirmek için üniversitenin 31 ülkede 80 ortak üniversitesi vardır.

UT 4 fakülte ve 4 kolej içerir. Çoğu UT Tartu, Estonya ikinci büyük kenti yer alır; ancak, kolejleri Pärnu, Viljandi ve Narva'da bulunmaktadır. Tartu'nun nüfusu 100.000'dir ve sakinlerinin beşte biri öğrencilerdir.

Tartu, canlı bir öğrenci şehridir. Her akademik yıl, birinci günlerle başlar ve her dönemin en önemli noktaları, özellikle öğrenciler için bir hafta süren bir etkinlik festivali olan İlkbahar ve Sonbahar Öğrenci Günleridir. UT , profesyonel organizasyonlardan resmi olmayan gruplara kadar çok sayıda öğrenci kulübüne ve birliğine sahiptir. Uluslararası öğrenciler için ESN Tartu, dikkatini uluslararası öğrencilerin refahına odaklayan ana organizasyondur.

UT dünya standartlarında araştırması, yüksek kaliteli eğitiminin temelidir. UT diğer tüm Estonya üniversitelerinden daha fazla doktora derecesi savunulmaktadır: 120 Doktora derecesi yalnızca UT 2016'da savunulmuştur (diğer Estonya üniversitelerinde 239). UT , Klinik Tıp, Kimya, Çevre ve Ekoloji, Jeoloji, Bitki ve Hayvan Bilimi, Yerbilimleri, Sosyal Bilimler (genel), Moleküler Biyoloji ve Genetik alanlarında dünyanın en çok atıfta bulunan üniversiteleri ve araştırma kurumlarının TOP% UT aittir. Biyoloji ve Biyokimya, Nörobilim ve Davranış, Psikiyatri ve Psikoloji (ISI Web of Science 2017). 42 toplam UT bilim adamları Yazılım Mühendisliği Profesörü Marlon Dumas Yüksek Lisans program müdürü de dahil olmak üzere dünyanın en alıntılanan bilim adamları (Science 2017 ISI Web), TOP% 1 aittir.

UT , öğrenciler için çok çeşitli programlar ve benzersiz disiplinler sunar. UT ayrıca dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği içinde verilen birkaç Erasmus Mundus ve diğer ortak yüksek lisans programlarına da katılır. UT öğretim ve Lisans-Yüksek Lisans (3 + 2) çalışma modülleri sisteminin organizasyonunda Bologna sürecini takip eder. Doktora çalışmalarının süresi 4 yıldır. Akademik yıl her yıl Eylül başında başlar.

Konumlar

Tartu

University of Tartu

Address
Ülikooli 18
50090 Tartu, Tartu İlçesi, Estonya
Telefon
+372 737 5100

Talin

Address
Kaarli pst 3 -- 202-203
10119 Talin, Harju İlçesi, Estonya

Pärnu

Address
Ringi 35
80012 Pärnu, Pärnu County, Estonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MA
MSc