University of Tartu

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Tartu'nun Üniversitesi (UT) 'dir araştırma ve eğitim Estonya'nın önde gelen merkezi. Bu Baltık tek üniversite sıralamaya olduğunu Dünyanın en iyi üniversitelerinin% 1.2'si (QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2017-18). 1632'de kurulan UT, Estonya'daki tek klasik üniversitedir. Dan daha fazla var 13 000 öğrenci UT (dahil. 1300 uluslararası öğrenci (2016)) ve UT okuyan 3800 çalışanı (dahil. 1800 akademik çalışanlar (190 profesör)) sahiptir. Öğrencilerin ve akademik personelin mesleki yeterliliğini desteklemek ve geliştirmek için üniversitemiz 31 ülkede 80 ortak üniversiteye sahiptir.

UT 4 fakülte ve 4 yüksekokul bulunmaktadır. UT çoğu Tartu bulunduğuEstonya ikinci büyük kenti; Ancak kolejleri Pärnu, Viljandi ve Narva bulunmaktadır. Tartu 100 000 nüfusa sahip ve sakinlerinin beşinci öğrenci bulunmaktadır.

Tartu canlı bir öğrenci kentidir. Her akademik yıl birinci günü başlar ve her dönem olayları İlkbahar ve Sonbahar Öğrenci Günleri, özellikle öğrenciler için etkinlikler bir hafta sürecek festivalde vardır. UT meslek örgütleri gayri gruplara kadar birçok öğrenci kulüpleri ve dernekleri vardır. Uluslararası öğrenciler için ESN Tartu uluslararası öğrencilerin refahı üzerinde odaklanır ana kuruluşudur.

UT dünya çapında araştırma, yüksek kaliteli eğitim için temeldir. Daha fazla doktora derecesi UT'de tüm diğer Estonya üniversitelerine göre savunulmaktadır: 120 doktora derecesi yalnızca 2016 yılında UT'de savundu (diğer Estonya üniversitelerinde 239). UT, Klinik Tıp, Kimya, Çevre ve Ekoloji, Yer Bilimleri, Bitki ve Hayvan Bilimleri, Geosciences, Sosyal Bilimler (genel), Moleküler Biyoloji ve Genetik alanlarında dünyanın en çok bahsedilen üniversiteleri ve araştırma kurumlarının en çok% 1'ine aittir. Biyoloji ve Biyokimya, Sinirbilim ve Davranış, Psikiyatri ve Psikoloji (ISI Web of Science 2017). Yazılım mühendisliği profesörü Marlon Dumas'taki Yüksek Lisans program yöneticisi de dahil olmak üzere dünyanın en çok okunan bilim adamlarının% 1'ine (ISI Web of Science 2017) 42 UT bilim adamı aittir.

UT programları ve öğrenciler için eşsiz disiplinler geniş bir seçki sunuyor. UT ayrıca dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği içinde teslim Erasmus Mundus birkaç ve diğer eklem Master programlarına katılmaktadır. UT onun öğretim ve Lisans-Yüksek Lisans çalışma modülleri (3 + 2) sisteminin organizasyonu Bologna sürecini takip eder. Doktora çalışmaları uzunluğu 4 yıldır. Akademik yıl başında Eylül ayının st her yıl başlar.

Konumlar

Tartu

University of Tartu

Address
Ülikooli 18
50090 Tartu, Tartu İlçesi, Estonya
Telefon
+372 737 5100

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin