Ecole de Gouvernance et d'Economie de Rabat

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

2014 yılından bu yana, Yönetim Okulu ve İktisat Rabat (EGE) Üniversite Muhammed VI Politeknik siyaset bilimi okulu haline gelmiştir. EMA kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından 2008 yılında kurulmuştur, siyaset bilimi ve ekonomi bir üst düzey eğitim reintroducing amacıyla Öğretimi Ekonomi, Siyaset ve Sosyal (FESEPS) Vakfı Fas üniversite ortamı.

Muhammed VI Politeknik Üniversitesi (UM6P) bir adem-i merkeziyetçi modelini benimsemiştir. Onun ana kampüs Benguérir "Yeşil Şehir" kalbinde yer almaktadır. EMA kutup Yönetişim entegre edilmiştir, Ekonomik ve Sosyal Bilimler UM6P, iki yeni okul 2014-15 yılında ortaya çıkacak olan Rabat kampüsünde, döndü:

M2S (Sosyoloji Fas Okulu) sosyal bilimler alanında üst düzey sektör MSE (İktisat Fas Okulu) ekonomi yüksek düzey eğitime adanmış

kabul politikası mevcut okul kayıtlarına bir yarışma ile liyakat dayanmaktadır. Başvuruların Bu politika hem coğrafi kökenlerini ve sosyal kohortunun öğrenciler arasında çeşitlilik özenli kalır.

Tüm ülke öğrencileri uluslararası öğrenciler yarıyıl bizim kurum ile ortaklık bağlantılı olan üniversitelerden değişimi gerçekleştirmek yanında gelmek için eğitilmiştir.

Çalışma iki tamamlayıcı döngüsü halinde düzenlenmiştir:

First Round (siyaset bilimi, ekonomi, sosyoloji, antropoloji, tarih, yabancı diller) Uluslararası üniversiteler ile işbirliği içinde inşa derinleşmesi ve profesyonelleşmesi diplomaların İkinci Tur

Konumlar

Rabat

Address
Avenue Mohamed Ben Abdellah Regragui
10112 Rabat, Rabat-Salé-Kénitra, Fas