Resmi açıklamayı okuyun

A Güney Pasifik Üniversitesi (USP) Pasifik bölgesinde üçüncü sınıf eğitiminin önde gelen sağlayıcısıdır ve eğitim, araştırma danışmanlığı ve Pasifik kültürü, çevre ve insan kaynakları geliştirme ihtiyaçlarının her yönüyle ilgili eğitim için mükemmel bir uluslararası merkezdir.

Üniversitede Hakkında

USP - Giriş

Güney Pasifik Üniversitesi, Pasifik bölgesi için olağanüstü fiziki, sosyal ve ekonomik çeşitlilikte benzersiz bir şekilde yerleştirilmiş yüksek öğrenim kurumudur.

1968'de kurulan USP, dünyadaki sadece iki üniversiteden biridir. Ortak üye Cook Adaları, Fiji, Kiribati, Marshall Adaları, Nauru, Niue, Solomon Adaları, Tokelau, Tonga, Tuvalu, Vanuatu ve Samoa 12 üye ülkenin hükümetlerine aittir. Üniversitenin tüm üye ülkelerinde kampüsleri var. Ana kampus olan Laucala, Fiji'de. Samoa'daki Alafua Kampüsü, Tarım ve Gıda Teknolojisi Okulu'nun bulunduğu bölgedir ve Vanuatu'daki Emalus Kampüsü, Hukuk Fakültesi'nin merkezi konumundadır.

Güney Pasifik Üniversitesi'ndeki akademik Okullar, Enstitüler ve Merkezler üç fakülte halinde örgütlenmekte ve Dekanlar tarafından yönlendirilmektedir.

Bunlar: Sanat Fakültesi, Hukuk ve Eğitim; İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi; Ve Fen, Teknoloji ve Çevre Fakültesi. Her fakülte, lisans ve lisansüstü düzeyde çok çeşitli akademik programlar ve dersler sunan birçok okuldan oluşur.

Üniversite, USP'nin 14 kampüsünde çeşitli mod ve teknolojilerde uzaktan ve esnek öğrenme yoluyla da programlar sunmaktadır.

USPNet aracılığıyla ileri iletişim teknolojileri, Pasifik Okyanusunun geniş alanlarında uzaktan ve esnek öğrenme öğrencilerine ulaşmak için kullanılır.

Personelin ve öğrenci grubunun çok kültürlü yapısı, USP'ye olağanüstü bir nitelik kazandırmaktadır. Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık'taki üniversitelerin dereceyle üreten kaliteli bir kurumdur. USP mezunları, tüm üye ülkelerdeki ve dünyanın birçok ülkesindeki kamu ve özel sektördeki önemli yürütme görevlerinde bulunur.

Üniversite, araştırmalarında kalite için yüksek bir standart belirlemiştir. Büyük araştırma taahhütleri arasında işletme yönetimi, öğretmen eğitimi, Pasifik çalışmaları, deniz çalışmaları, tarım, bilim ve teknoloji bulunmaktadır.

Üniversite Bölgesi

Güney Pasifik üniversitesi, Avrupa'nın büyüklüğünün üç katından fazla olan okyanusun 33 milyon kilometrekarasında yayılıyor. Buna karşılık, toplam kara kütlesi Danimarka bölgesine eşittir. Nüfusların boyutu, Tokelau'dan 1600 kişiye, Fiji'ye 800.000'den fazla farklılık gösterir. Toplam nüfus yaklaşık 1,3 milyon.

Avustralya, Japonya, Kore, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki uluslararası havayolları, birçok ada ülkesini birbirine bağlar. Ayrıca bölgede hizmet veren havayolları da bulunmaktadır. Ülkelerarası adalar arası hava taşımacılığı, hava taşımayan küçük adalara ulaşmak için kullanılır.

USP, stratejik konumu ve imkanları nedeniyle dünyanın dört bir yanından seçkin akademisyenleri ve personeli cezbetmektedir.

Üniversite İdaresi

USP, üye ülke hükümetlerinin, akademik personelin, öğrencilerin, topluluk ve ticaret liderlerinin, Pasifik Adaları Forum Sekreteryası'nın, Pasifik Topluluğunun Sekreterliğinin, Amerikan Eğitim Konseyi'nin, Privy Konseyi'nin, Avustralya'nın temsilcilerini içeren kendi Konseyi tarafından yönetilir Ve Yeni Zelanda.

Senato, öğretim ve araştırma gibi konulardan sorumlu olan Üniversitenin akademik otoritesidir.

Konsey ve Senato, Finans, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Akademik Planlama gibi alanlarda çalışan komiteler tarafından sunulmaktadır. Diğer komiteler, özel projeler ve Üniversitenin gündelik çalışmaları ile ilgilenmektedir.

Üniversitenin törensel başkanı Şansölye'dir. USP'nin Şansölyeleri, Üniversitenin üye hükümet liderleri tarafından çekildi ve Başbakanlar, Başkanlar ve Devlet Başkanları'nı içeriyor. Pro Şansölye Konsey Başkanı ve Üniversitenin yürütme organı Başbakan Yardımcısı'dır. Başbakan Yardımcılığına, iki Başbakan Yardımcı Şansölyesi ve iki Başbakan Yardımcısı yardım eder.

Üst Düzey Yönetim Ekibi, Üniversite topluluğunun refahından sorumludur. Finansman İcra Direktörü üniversite finansmanının kontrolü ile ilgilidir. İcra Direktörü İnsan Kaynakları, Üniversitenin insan kaynaklarını yönetir. Toplamda, USP 1.500'den fazla çalışanı istihdam etmektedir.

USP'nin Vizyonu, Misyonu ve Değerleri

Vizyonumuz

Pasifik Adaları Ülkelerinin sürdürülebilir kalkınması için mükemmellik ve yeniliklere ulaşmak

Misyonumuz

 • Pasifik halkına mükemmel ve ilgili üçüncül niteliklerin kapsamlı bir listesini sağlamak için;
 • Gelişmiş araştırmanın yararlarını ve uygulamalarını sağlamak;
 • Pasifik bölgesindeki toplulukları ve ülkeleri girişimcilik de dahil olmak üzere uygun, uygun maliyetli ve sürdürülebilir çözümlerle ana sorunlarına getirmek; ve
 • Kalite, yönetişim, teknoloji uygulaması ve ulusal yüksek öğretim kurumlarıyla işbirliği konularında Pasifik Adaları için üçüncü öğretimin bir örneği olmak.

Değerlerimiz

 • Kurum ve bölgeye personelin ve öğrencilerin bağlılığı ve sadakati;
 • Yönetimin en üst standartları, liderlik, akademik özgürlük, bütünlük ve şeffaflık;
 • Mükemmellik arayışında yaratıcılığın, yenilikçiliğin, takım çalışmasının ve esnekliğin en yüksek standartları;
 • Personel yatırımları, çalışanların mükemmeliğini ödüllendirmek ve tüm USP ekiplerini güçlendirmek;
 • Pasifik mirasımızdaki ayrımcılık ve çeşitliliğe saygı ve gelişimi, korunması ve yaygınlaştırılması;
 • Bölgesel işbirliği ve entegrasyona bağlılık;
 • Öğrenci mükemmeliği için pozitif ve kapsayıcı öğrenme ve yaşama ortamları;
 • İş, yaşam ve vatandaşlıkta başarı için her lokasyondaki esnek öğrenicilere destek;
 • Çevrenin korunması ve beslenmesi;
 • Ulusal hükümetler, Pasifik toplulukları ve kalkınma ortaklarıyla olan angajmana rehberlik etmek için güçlü ilişkiler;
 • Performansa karşı alçak gönüllülük, başkalarından öğrenme, verilen güvene değer verilir ve Pasifik bilgisi, bağlamları ve istekleri onurlandırılır.

Nihayetinde, bu Stratejik Planın Vizyonu ve Misyonu, USP'nin mezunları ve personelinin katkısı ve nitelikleri ile gerçekleştirilecektir. Bunlar Stratejik Planın kilit iticileri.

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

University of the South Pacific USP

Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Diploması'nın temel derslerini, öğrenciye özel ilgi duyacakl ... [+]

A Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisansı Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Diploması'nın temel derslerini, öğrenciye özel ilgi duyan bir konunun diplomasi ve uluslararası meselelere ilişkin bir araştırma makalesi hazırlama fırsatı ekleyerek oluşturmaktadır. Bu program aynı zamanda araştırma becerileri ve gelişmiş yazma becerileri de sağlar. Buna ek olarak, Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans öğrencileri, seçtikleri dersleri, hukuk, çevre, ekonomi veya kalkınma çalışmaları gibi belirli alanlarda kümelemek suretiyle belirli bir akademik akışa olan ilgisini takip etme fırsatına da sahiptirler.

Kabul Koşulları: Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı için kabul şartı, Diploma ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Diploması, not ortalamaları 3 veya üzeri veya eşdeğer bir yeterlilik seviyesindedir.... [-]

Fiji Suva
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of the South Pacific USP

Yönetişim Yüksek Lisans programı, onay alınmak koşuluyla üç şekilde tamamlanabilir ... [+]

Yönetişim Yüksek Lisans programı, onay alınmak koşuluyla üç şekilde tamamlanabilir:

(1) Yüksek Lisans tezi (yalnızca DG700, tez), başvuru sahipleri için iki şarta uyan bir seçenek:

Güney Pasifik Üniversitesi'nde lisans derecesini 200 ve 300 seviyelerinde kurslarda en az 3.5 kümülatif GPA ile tamamlamışlardır; veya DG400, DG404 veya DG406'yı tamamlayan Yüksek Lisans Diplomasına sahip öğrencilerdir ve 3.5 numaralı birikimli genel not ortalamasıyla Yönetmelikte 400 seviyelik bir ders daha vardır.

(2) Yönetişim Yüksek Lisans Diplomasını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Yönetişime veya onaylanan başka bir alanda artı Denetimli Araştırma Projesi (DG600) olmak üzere iki yüksek lisans dersini başarıyla tamamlarlar.... [-]

Fiji Suva
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

University of the South Pacific USP

The-ICE, Avustralya tarafından da akredite edilmiş olan Master of Commerce (Turizm ve Otelcilik Yönetimi), lisans ve lisans üstü eğitim alan öğrencilere turizm ve misafir ... [+]

Ayrıca The-ICE, Avustralya, Avustralya tarafından akredite edilmiştir. Ticaret Yüksek Lisans (Turizm ve Otelcilik Yönetimi) Tam lisans ve lisansüstü düzeyde öğrencilerin bilgi ve turizm ve konaklama endüstrisinin yönetiminde gelişmiş araştırma becerileri geliştirmelerine olanak tanır.

Yüksek lisans programına başvuran adaylar, Turizm Araştırmaları Yüksek Lisans Diploması veya Ticaret Lisansüstü Diploma (Turizm ve Otelcilik Yönetimi) veya eşdeğer bir vasıf derecesi ile 3.0 genel not ortalaması elde etmiş olmalıdırlar. Yüksek Lisans programı, tezinden (TS700F veya TS700P) veya Ticarette (Turizm ve Otelcilik Yönetimi) ya da (Turizm Araştırmaları) yüksek lisans diplomasını başarıyla tamamlayan iki adet 400-seviyeli Yüksek Lisans dersi ve ayrıca Denetimli Araştırma Projesi (TS600F veya TS600P).... [-]

Fiji Suva
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
The University of the South Pacific
Suva, Central Division, Fiji
web sitesi