Silliman University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyunÜlkenin en iyi üniversitelerinin hepsi kaliteli eğitim sunma konusunda övünebilir. Silliman farklı değil. Fakat prestijli Filipinler üniversitelerinin saflarına katılırken, doğal çevrenin akademik öğrenmeyi tamamlayan bir konuma sahip olduğu bir hediye ile alçakgönüllü oluyor - Silliman'ı diğerlerinden ayıran bir özellik.

300'den fazla akasya ağacı bulunan Silliman kampüsü , arka planında Cuernos de Negros dağlarının ve önündeki Visayan denizinin manzaraları arasında benzersiz bir şekilde kucaklanmıştır. 62 hektarlık kampüs, kişisel ilişkilerin beslendiği, ruhsal besinlerin kolaylaştırıldığı ve kaliteli öğrenci yaşamı kavramının yeniden tanımlandığı yerlerde yamalar sunar.

Silliman Üniversitesi, kültürlerin ve dinlerin erimesidir. Toplam 9000'den fazla nüfusunun 300'ü, 23 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler. Protestan bir üniversite olarak Filipinler'de bulunan Birleşik Hıristiyan Kilisesi ile olan bağlılığı, dini özgürlüğün kullanılmasına asla engel teşkil etmedi. Silliman öğrencilerinin çoğunluğu Romalı Katolikler ve Mindanao'dan gelen Müslümanlar iyi bir sayı.

Üniversite, Manila'yla uçakla bir saat uzaklıktaki Cebu'dan tekneyle dört saat uzaklıktaki ' Hafif Kişilik Şehri ' olarak adlandırılan büyüleyici Dumaguete kentinde bulunuyor. Silliman, bulvar boyunca iyi yemek yiyen restoranlar şeridinin olduğu ve öğrencinin ihtiyaç duyduğu her şeyin bir yere bırakıldığı bir şehirde büyüyor. Coveted 'emeklilik kaçış' ortamı sunarken, şehir ilerleme kaydedilmiyor. Kentin "Üniversite Kenti" kavramını destekleyerek gelişen altyapı gelişmelerini ve işletmelerini bulabilirsiniz.

Kampüs hayatı Via, Veritas, Vita (İsa'nın Yolu, Gerçeği, Yaşamı olduğu) sloganı etrafında döner. Silliman'ın misyonu kişiyi Hıristiyan bağlamında ve sağlam bir ortamda geliştirmektir. Öğrencilerin eğitimlerini başkalarına hizmet etmek üzere yapmaları bekleniyor - Silliman'ı yüksek öğrenim kurumlarından ayıran bir diğer işaret.

Ayrıca Silliman Üniversitesi'ni Filipinler'deki önde gelen diğer üniversitelerden ayıran uygun konut kampüsü yaşamıdır. 12 normal ve kooperatif yurdu, Dumaguete dışından gelen Silliman öğrencileri için evden uzakta bir ev sunmaktadır. Öğrenci yurdunda öğrenciler, büyük Silliman cemaatinin bir parçası olan bir aileye aittir. Bu topluluk duygusunun bir sonucu, kişisel yakınlık, sıcaklık, dostluk ve endişe ortamı olan "Silliman Ruhu" dur.

Kurumsal Ayrımlar

Silliman, Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından özerk statüye sahip olan ülkedeki seçkin yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Aynı hükümet ajansı ayrıca Silliman'ı Hemşirelik Eğitim ve Öğretmen Eğitiminde Mükemmellik Merkezi ve Biyoloji, Bilgi Teknolojisi Eğitimi ve Muhasebede Geliştirme Merkezi olarak belirledi.

Birleşik Devletler Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Silliman, Kıyı Kaynak Yönetiminde Mükemmellik Merkezi'dir . Topluluk temelli kıyı kaynakları yönetimi programı, Apo Adası'nın Dauin kasabasının dünyadaki en iyi dalış noktalarından biri olarak tanınmasına ilham vermiştir.

Tıpkı diğer en iyi üniversiteler gibi Silliman'ın akademik programları da üç akreditasyon kurumundan herhangi biri tarafından düzenli olarak değerlendirilir: Filipin Akreditasyon Okulları, Kolejler ve Üniversiteler Birliği, Okullar, Kolejler ve Üniversiteler Birliği-Akreditasyon Kurumu, Inc. ve İlahiyat Eğitimi Derneği Güneydoğu Asya.

Birleşmiş Milletler ve Asya'daki üniversitelerle ortak araştırma ve fakülte ve öğrenci değiş tokuşu üzerine bağlantılar kurar ve Asya'daki Hıristiyan Yüksek Öğrenim Kurumu (UBCHEA) ve Uluslararası Kalkınma Örgütleri ile Birleşik Devletler Topluluğu ( United Board) ile güçlü bağlar kurar. En uzun süren öğrenci değişimi programları, üç Japon üniversitesidir: International Christian University, Ferris Üniversitesi ve Shikoku Gakuin Üniversitesi.

Konumlar

Dumaguete

Address
Hibbard Avenue
6200 Dumaguete, Merkez Visayas, Filipinler Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin