Silliman University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyunÜlkenin en iyi üniversitelerinin hepsi kaliteli eğitim sunma konusunda övünebilir. Silliman farklı değil. Fakat prestijli Filipinler üniversitelerinin saflarına katılırken, doğal çevrenin akademik öğrenmeyi tamamlayan bir konuma sahip olduğu bir hediye ile alçakgönüllü oluyor - Silliman'ı diğerlerinden ayıran bir özellik.

300'den fazla akasya ağacı bulunan Silliman kampüsü , arka planında Cuernos de Negros dağlarının ve önündeki Visayan denizinin manzaraları arasında benzersiz bir şekilde kucaklanmıştır. 62 hektarlık kampüs, kişisel ilişkilerin beslendiği, ruhsal besinlerin kolaylaştırıldığı ve kaliteli öğrenci yaşamı kavramının yeniden tanımlandığı yerlerde yamalar sunar.

Silliman Üniversitesi, kültürlerin ve dinlerin erimesidir. Toplam 9000'den fazla nüfusunun 300'ü, 23 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler. Protestan bir üniversite olarak Filipinler'de bulunan Birleşik Hıristiyan Kilisesi ile olan bağlılığı, dini özgürlüğün kullanılmasına asla engel teşkil etmedi. Silliman öğrencilerinin çoğunluğu Romalı Katolikler ve Mindanao'dan gelen Müslümanlar iyi bir sayı.

Üniversite, Manila'yla uçakla bir saat uzaklıktaki Cebu'dan tekneyle dört saat uzaklıktaki ' Hafif Kişilik Şehri ' olarak adlandırılan büyüleyici Dumaguete kentinde bulunuyor. Silliman, bulvar boyunca iyi yemek yiyen restoranlar şeridinin olduğu ve öğrencinin ihtiyaç duyduğu her şeyin bir yere bırakıldığı bir şehirde büyüyor. Coveted 'emeklilik kaçış' ortamı sunarken, şehir ilerleme kaydedilmiyor. Kentin "Üniversite Kenti" kavramını destekleyerek gelişen altyapı gelişmelerini ve işletmelerini bulabilirsiniz.

Kampüs hayatı Via, Veritas, Vita (İsa'nın Yolu, Gerçeği, Yaşamı olduğu) sloganı etrafında döner. Silliman'ın misyonu kişiyi Hıristiyan bağlamında ve sağlam bir ortamda geliştirmektir. Öğrencilerin eğitimlerini başkalarına hizmet etmek üzere yapmaları bekleniyor - Silliman'ı yüksek öğrenim kurumlarından ayıran bir diğer işaret.

Ayrıca Silliman Üniversitesi'ni Filipinler'deki önde gelen diğer üniversitelerden ayıran uygun konut kampüsü yaşamıdır. 12 normal ve kooperatif yurdu, Dumaguete dışından gelen Silliman öğrencileri için evden uzakta bir ev sunmaktadır. Öğrenci yurdunda öğrenciler, büyük Silliman cemaatinin bir parçası olan bir aileye aittir. Bu topluluk duygusunun bir sonucu, kişisel yakınlık, sıcaklık, dostluk ve endişe ortamı olan "Silliman Ruhu" dur.

Kurumsal Ayrımlar

Silliman, Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından özerk statüye sahip olan ülkedeki seçkin yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Aynı hükümet ajansı ayrıca Silliman'ı Hemşirelik Eğitim ve Öğretmen Eğitiminde Mükemmellik Merkezi ve Biyoloji, Bilgi Teknolojisi Eğitimi ve Muhasebede Geliştirme Merkezi olarak belirledi.

Birleşik Devletler Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Silliman, Kıyı Kaynak Yönetiminde Mükemmellik Merkezi'dir . Topluluk temelli kıyı kaynakları yönetimi programı, Apo Adası'nın Dauin kasabasının dünyadaki en iyi dalış noktalarından biri olarak tanınmasına ilham vermiştir.

Tıpkı diğer en iyi üniversiteler gibi Silliman'ın akademik programları da üç akreditasyon kurumundan herhangi biri tarafından düzenli olarak değerlendirilir: Filipin Akreditasyon Okulları, Kolejler ve Üniversiteler Birliği, Okullar, Kolejler ve Üniversiteler Birliği-Akreditasyon Kurumu, Inc. ve İlahiyat Eğitimi Derneği Güneydoğu Asya.

Birleşmiş Milletler ve Asya'daki üniversitelerle ortak araştırma ve fakülte ve öğrenci değiş tokuşu üzerine bağlantılar kurar ve Asya'daki Hıristiyan Yüksek Öğrenim Kurumu (UBCHEA) ve Uluslararası Kalkınma Örgütleri ile Birleşik Devletler Topluluğu ( United Board) ile güçlü bağlar kurar. En uzun süren öğrenci değişimi programları, üç Japon üniversitesidir: International Christian University, Ferris Üniversitesi ve Shikoku Gakuin Üniversitesi.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek MA\'ler » Görmek MSc\'ler » Görmek Health BScs » Görmek Sosyal Bilimler Lisans Eğitimleri » Görmek Fen Bilimleri Lisans Eğitimleri »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Endüstriyel / örgütsel psikoloji psikoloji major sanatın ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl November 2018 Filipinler Cumhuriyeti Dumaguete

Psikoloji Bölümü Endüstri / Örgüt Psikolojisi Psikoloji major Arts derecesi Master sunuyor. Bu program, işlerinde psikolojinin temel bilim bilgilerini kullanmak için profesyoneller hazırlamaktır, ister sanayi, okul, hükümet, toplum kuruluşları, ya da klinik ortamda. [+]

Psikoloji Bölümü derecesi Endüstriyel / Organizasyonel Psikoloji Psikoloji major Sanatları Ustası.

Bu program, işlerinde psikolojinin temel bilim bilgilerini kullanmak için profesyoneller hazırlamaktır, ister sanayi, okul, hükümet, toplum kuruluşları, ya da klinik ortamda. Kurslar yerel kültür ve pratik uygulama bir vurgu ile teori ve insan davranış ilkeleri etrafında organize edilmektedir.

Genel kabul testi uygulanır ve bir başvuru mülakat yapılır. Eğitim ve iş deneyimi bir avantajı vardır. Lisans akademik kimlik değerlendirilir.

Adayların ilgili lisans derslerinde ortalama performans üzerinde olması bekleniyor.

[-]

Yaratıcı yazma ingilizce major sanatın ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl November 2018 Filipinler Cumhuriyeti Dumaguete

Yaratıcı Yazarlık bölümünden Öğrenciler yaratıcı çalışma sunmayı tercih edebilir (şiir ya da hikâyeler; bir oyun ya da bir roman), kendi tez olarak. [+]

Yaratıcı Yazarlık bölümünden Öğrenciler yaratıcı çalışma sunmayı tercih edebilir (şiir ya da hikâyeler; bir oyun ya da bir roman), kendi tez olarak. Böyle bir teze önemli bir kritik giriş genellikle gereklidir.

Kapsamlı Sınav

Onlar Tez Yazma kayıt önce edebiyat ve yaratıcı yazma konsantrasyon ile İngilizce MA için tüm adayların iki sınavları geçmek zorundadır. Bir sınav tüm bu programlar için ortak bir okuma listesi dayanmaktadır. İkinci sınav konsantrasyonu alanındadır. İngiliz ve Amerikan Edebiyatı içinde, şu seçilebilir:

İngiliz Edebiyatı Başlangıcı Rönesans İngiliz Edebiyatı Onyedinci Yüzyıl İngiliz Edebiyatı Onsekizinci Yüzyıl İngiliz Edebiyatı Ondokuzuncu Yüzyıl İngiliz Edebiyatı 1900 Amerikan Edebiyatı Yirminci Yüzyıl İngiliz ve Amerikan Edebiyatı [-]

MSc

Deniz biyolojisi bilim ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl November 2018 Filipinler Cumhuriyeti Dumaguete

Kapsamlı Sınavları Kapsamı [+]

Kapsamlı Sınavları Kapsamı

Toplam konu sayısı = 6

Araştırma Elemanları Örgütlü araştırmalara teorik ve pratik giriş; ilgili veri ve sonuçların değerlendirmelerini toplama doğru yöntem. Biyolojik Oşinografi Denizde biyolojik sistemler ve süreçler; deniz ekosistemlerinin yapısı ve çeşitli doğal ve insan yapımı faktör altında olursa olsun, biyolojik enerji akışı ve; Sistemler ekoloji, Sinekoloji, nüfus ekolojisi ve fizyolojik ekoloji üzerine önemli vurgu. Fiziksel Oşinografi Karşılaştırmalı açıklamalar ve okyanusların fiziksel dinamikleri; Enerji iletim ve böyle akımlar, dalgalar, ve gelgit olarak bileşke hareketleri teorileri; oşinografik araştırmalarda enstrümantasyon. Biyolojik Oşinografi Sistematiği ve Evrim Deniz Bitkiler Anatomisi ve Deniz Hayvanları veya Anatomi ve Fizyoloji Fizyoloji [-]

Kıyı kaynak yönetimi bilim ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl November 2018 Filipinler Cumhuriyeti Dumaguete

Kapsamlı Sınav Kapsamı: 6 konu [+]

Kapsamlı Sınavları Kapsamı:

Toplam konu sayısı = 6

Ekosistemler Kıyı ekosistemleri üzerinde durularak, farklı ekosistemler, onların bileşenleri ve aralarındaki etkileşimleri odaklanır CRM Sosyo-Kültürel Perspektifler İlke ve Teknikleri CRM Araştırma Elemanları Toplanması, analiz teknikleri ve verilerin sunumu da dahil olmak üzere bilimsel araştırma temel ilkeleri giriş Başlıca Konular One Konu Seçmeli One Konu [-]

Videolar

Your Silliman Experience