EIT RawMaterials Academy EMerald

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İnsanların ve eşyaların taşınması için gerekli olan demiryolu şebekelerimizin demir ve çeliklerinden, bilgi aktarımı için gerekli olan cep telefonlarının devresinde kullanılan altın ve gümüşlere, malzemeler modern yaşam için hayati öneme sahiptir. Malzemeler, daha az sera gazı yayan bir ekonomiye dönüşüm için de çok önemlidir. Elektrikli araçların şarj edilebilir Li-ion pilleri için kobalt ve lityuma ihtiyacı vardır, fotovoltaikler ve güneş panelleri silikona dayanır ve dişlisiz rüzgar türbinleri yenilenebilir enerji üretmek için nadir toprak elementleri gerektirir.

Malzemeler de sonlu. Avrupa endüstrisi ve ekonomisi için birincil ve ikincil malzemelerin tedarikini güvence altına almak için akıllı, döngüsel, kaynak verimli yollar talep görmektedir. Bu geçişe öncülük etmek için doğru bilgi, beceri ve tutumlara sahip insanlara ihtiyacımız var. EIT Etiketli programlarımız, öğrencileri çözümün parçası olmaya hazırlar!


EIT RawMaterials, öğrencilere gerçek yaşamdaki zorluklara odaklanarak dinamik bir ortamda öğrenmeleri için eşsiz bir fırsat sunabilir.

EIT RawMaterials, Avrupa Birliği'nin bir kuruluşu olan EIT (Avrupa Yenilik ve Teknoloji Enstitüsü) tarafından başlatılmış ve finanse edilmiştir. EIT Etiketi, sadece Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde mükemmel eğitim programlarına verilen bir kalite sertifikasıdır.

Bir EIT RawMaterials Labeled programı öğrencisi olarak, 120'den fazla çekirdek ve ortak ortağı ve yüksek öğrenim, araştırma kurumları ve endüstriden gelen 22 Avrupa ülkesinden 180 proje ortağı ile Avrupa'nın en büyük hammadde ortaklığının bir parçası olacaksınız. Bir EIT Label öğrencisi olarak, bu ortaklığın yanı sıra şampiyonluğun bir parçası olmak ve EIT RawMaterials'ın değer zinciri boyunca hammaddelerin sürdürülebilir tedarikini güvenceye almak için yeni ve yenilikçi çözümler bulma hedefine - keşiften madencilik ve ekstraksiyon, maden işleme, geri dönüşüm ve dairesel ekonomi stratejilerinin geliştirilmesi.

EIT RawMaterials, çözüm üretmek ve sunmak için gerekli girişimci zihniyetle donatılmış Avrupa'da yeni nesil bir inovatör yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, kaynak ve toplumsal zorlukları bastırmak için yaratıcı ve sürdürülebilir çözümler geliştirmek için uluslararası işbirliği yapma şansına sahip olacaksınız.

Kısacası, küresel bir oyun değiştirici olmak, işverenlerin gelecekteki mezunlarda aradıkları bilgi, beceri ve deneyimleri elde etmek ve RawMaterials Academy Label öğrenci topluluğunun bir parçası olmak için harika bir fırsat.


EIT RawMaterials Etiketli programlar size sunuyor

 • Avrupa'nın önde gelen firmalarında stajyerlik stajları
 • Belirli bir hammadde disiplinde uzman olma bilgisi, tüm hammadde değer zincirine genel bakış
 • Avrupa hareketliliği - en az iki Avrupa ülkesinde eğitim
 • Yenilikçi 'öğrenme-yapma', gerçek hayat problemlerine odaklanan meydan okuma tabanlı kurslar
 • EIT Etiketi Mezun Toplumuna Üyelik
 • Hızlandırıcılarda ve inkübatörlerde başlangıç ​​fikirlerini beslemek için tasarlanmış kurslar
 • Şirketlere ve sanayi sitelerine gezi turları ve saha ziyaretleri
 • Öğrenmenin yeni yolları - çevrimiçi kurslar, sanal ve artırılmış gerçeklik ve MOOC'ler
 • Girişimcilik ve inovasyon becerileri ve yetkinliklerine yönelik ders modülleri
 • EIT RawMaterials Yenilik desteği: iş planı yarışmaları, inovasyon botcampları, tohum finansmanı
 • EIT RawMaterials yaz okulları ve disiplinler arası kurslar


Öğrenciler için finansal destek

RawMaterials Akademisi, bir yüksek lisans programına devam etmek isteyen öğrenci başına 9.000 Avro'ya kadar burs, öğrenci konferans, yaz okulu ve diğer etkinliklere katılım için ek mali destek sağlar. Ulusal veya Avrupa fonlama organları aracılığıyla seçilmiş programlara yönelik daha fazla burs olanağı mevcuttur.


EIT RawMaterials Mezunlar Derneği

EIT RawMaterials etiketli bir programın çalışılmasında önemli bir avantaj, özel EIT RawMaterials Mezunlar Derneği üyeliğidir. Bu, yüksek lisans ve doktora programları, yeni başlayanlar, iş fikri yarışmaları ve mesleki gelişim kursları dahil olmak üzere, tüm EIT RawMaterials aktivitelerinden katılımcıları bir araya getiriyor. Dernek, EIT RawMaterials topluluğundaki çeşitli yetenek ve deneyimlere, üyelerine sadece ham malzemelerle değil, aynı zamanda EIT aracılığıyla daha geniş EIT Mezunları ile bağlantılar sağlayarak ağ oluşturma ve mesleki gelişim fırsatları da kazandırmaktadır. Bu, Hammaddeler, İklim, InnoEnergy, Digital, Food ve Health inovasyon topluluklarından gelen meslektaşları, toplumsal zorluklara yenilikçi çözümler geliştirmek ve üyelerinin mesleki gelişimlerini desteklemek için bir araya getirir.

Konumlar

Espoo

Address
Espoo, Finlandiya

Stolberg (Rhineland)

Address
Stolberg (Rhineland), Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Hollanda porseleni

Address
Hollanda porseleni, Güney Hollanda, Hollanda

bordo şarabı

Address
bordo şarabı, Nouvelle-Aquitaine, Fransa

Darmstadt

Address
Darmstadt, Hesse, Almanya

Grenoble

Address
Grenoble, Auvergne-Rhone-Alpes, Fransa

Liège

Address
Liège, Valon Bölgesi, Belçika

Metz

Address
Metz, Grand Est, Fransa

Luleå

Address
Luleå, Norrbotten İlçesi, İsveç

Freiberg

Address
Freiberg, Saksonya, Almanya

Ghent

Address
Ghent, Flanders, Belçika

Alsike

Address
741 45 Alsike, Uppsala İlçesi, İsveç

Leuven

Address
Leuven, Flanders, Belçika

Leoben

Address
8700 Leoben, Styria, Avusturya

Trento

Address
Trento, Trentino-Güney Tirol, İtalya

Milan

Address
Milan, Lombardiya, İtalya