Jyväskylä University Faculty of Mathematics and Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Yaratıcı ve uluslararası: Matematik ve Fen Fakültesi

Fen Fakültesi'ne hoşgeldiniz! Matematik ve Fen Fakültesi, uluslararası çapta beğeni toplayan araştırmalar yapar ve temsil ettiği matematik ve fen alanlarının tümünde üst düzey eğitim verir. Fakülte'de yeni fikirler geliştirilmekte ve toplumla paylaşılmakta hem geleceği hem Finlandiya hem de yurtdışında inşa edecek uzmanlar eğitilmektedir.

Dünyanın, yarının sorunlarını çözmesi için uzmanlara ihtiyacı var. Küresel olarak, bilim alanında uzmanlara ihtiyaç artmaktadır. Çevrenin durumu ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etme arzusu, öğrencileri matematik ve bilimle bir araya getiren şeydir. Finlandiya'da matematik ve fen bilimlerinin gelişmesinde etkin rol oynayacağız.

Çeşitli dünya çapında araştırma gruplarıyla çok disiplinli bir araştırma yelpazesi sunuyoruz. Hem deneysel hem de teorik araştırmalar için önemli araştırma altyapısına sahibiz. Modern imkânlardan ve uluslararası ve kompakt bir kampüsden bahsetmiyoruz bile, en iyi öğretmen ve araştırmacılara sahibiz.

Genel bilgi

Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi 1965 yılında kurulmuştur ve üniversitenin en eski ve en büyük Fakültesi'dir. Mattilanniemi ve Ylistöntrinne kampüslerinde dört Daire bulunmaktadır. Mattilanniemi ve Ylistönrinne alanları dikkatlice planlanmış ve kendine özgü özelliklere sahipler. Fakülteye yaklaşık 2300 öğrenci kaydolmaktadır. Personel sayısı yaklaşık 560'tır.

Matematik ve Fen Fakültesi'nde dört Bölüm bulunmaktadır:

  • Biyolojik ve Çevresel Bilimler Anabilim Dalı
  • Fizik Bölümü
  • Kimya Bölümü
  • Matematik ve İstatistik Bölümü

Ayrıca, üç Araştırma Merkezimiz var:

  • Hızlandırıcı Laboratuvarı
  • Nanoscience Merkezi
  • Konnevesi Araştırma İstasyonu

Konumlar

Jyväskylä

The Faculty of Mathematics and Science

Address
University of Jyväskylä
Ylistönrinne (YN), Survontie 9 C

FI-40014 Jyväskylä, Finlandiya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin