University of Eastern Finland

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Yaklaşık 15.000 öğrencisi ve 2.500 personeli University of Eastern Finland en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversitenin kampüsleri Joensuu ve Kuopio'da bulunmaktadır .

University of Eastern Finland Üniversitesi, 100'den fazla ana konuda öğretme imkanı sunan çok disiplinli bir üniversitedir. Üniversite dört fakülteden oluşmaktadır: Felsefe Fakültesi , Fen ve Orman Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sosyal Bilimler ve İşletme Araştırmaları Fakültesi .

Öğrencilerin refahı, üniversitenin öncelikli kaygıları arasındadır ve yüksek öğretim standardına ek olarak, üniversite öğrencilerine sürekli gelişim altında olan modern bir çalışma ortamı sunmaktadır .

Üniversitenin kapsamlı uluslararası ilişkileri vardır ve çeşitli uluslararası ağlarda yer almaktadır. Üniversitenin öğretim ve araştırma personeli ve öğrencileri, çeşitli hareketlilik programlarına katılmada aktiftir. Üniversite, yurtdışında yaklaşık 100 üniversite ile işbirliği konusunda ikili anlaşmalar imzalamıştır. Dahası, üniversite birkaç uluslararası ağa ve disipline özgü projelerde yer almaktadır.

Kapsamlı ağları ile bu çok disiplinli ve uluslararası üniversite, doğu Finlandiya'nın refahını ve olumlu gelişimini teşvik eden önemli bir yeterlilik kümesini oluşturur. University of Eastern Finland Finlandiya ve dünyada önde gelen 200 üniversitesi arasında ilk üç en önemli üniversiteleri arasında yer almayı amaçlamaktadır.


Konumlar

Joensuu

Address
Yliopistokatu 2
P.O.Box 111

FI-80101 Joensuu, Finlandiya

Kuopio

Address
Yliopistonranta,1
70210 Kuopio, Finlandiya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin