University of Turku

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Multidisipliner. Uluslararası. Araştırma Üniversitesi

University of Turku çığır açan ve disiplinlerarası araştırmalar yürüten 25.000 öğrenci ve çalışandan oluşan aktif bir akademik topluluktur. Daha parlak bir geleceğin yolunu açan Fin ve uluslararası eğitim ve yeniliklerin geliştirilmesine katılıyoruz.

Turku'ya ek olarak, Rauma ve Pori kentlerinde kampüsler ve Laponya'dan Takımada Denizi'ne kadar uzanan tüm Finlandiya'da faaliyet gösteriyoruz.

University of Turku Dünyadaki En İyi% 1 Arasında
QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2018

Etkili araştırma

Daha iyi bir gelecek ve refah için araştırma yapar ve çalışırız.

Özgür, etkili ve açık bilimi destekliyoruz. Araştırmamız multidisipliner ve uluslararası olup , yeni, disiplinler arası girişimleri hedeflemektedir.

Araştırmamız altı tematik alandan oluşturulmuştur:

 • Biofuture
 • Çocuklar, gençler ve öğrenme
 • Kültürel hafıza ve toplumsal değişim
 • Dijital vadeli işlemler
 • İlaç geliştirme ve teşhis
 • Deniz ve denizcilik çalışmaları

teamwork.jpg

UTU'yu seçmek için en iyi 10 neden

 • UTU, Finlandiya'daki en uluslararası üniversitelerden biridir.
 • Araştırmadaki güçlü yönlerimize dayanan programlar.
 • Mezunlar için mükemmel kariyer olanakları.
 • Yetenekli öğrenciler için cömert burslar mevcuttur.
 • Sizi öğrenmek için zorlayan profesörler ve öğretim görevlileri.
 • Çalışmalarınız boyunca kişisel destek ve hizmetler.
 • Modern tesisler ve öğrenme ortamları.
 • Çok çeşitli isteğe bağlı ve küçük çalışmalar.
 • Aktif öğrenci hayatı ve çok yönlü etkinlikler.
 • Hepsinin yakın olduğu kompakt kampüs.

Daha fazlasını okuyun: utu.fi/degrees

Görev beyanı

University of Turku Üniversitesi, operasyonları yüksek kaliteli, çok disiplinli araştırmalara dayanan, uluslararası rekabet edebilecek bir bilim üniversitesidir.

Eğitimi ve özgür bilimi teşvik ediyoruz ve araştırmaya dayalı yüksek öğrenim sağlıyoruz. Üniversite, uluslararası akademik topluluğun bir parçasıdır. Finlandiya toplumu ile yakın işbirliği yapıyoruz ve bölgemizin gelişimine aktif olarak katılıyoruz.

Stratejik hedefler

Etkili araştırma

Bugünün ve yarının karmaşık sorunlarını temel araştırmamızın yardımıyla çözüyoruz. Kalitesini ve toplumsal etkinliğini artırmak için araştırmamıza disiplinlerarası bir yaklaşım uyguluyoruz. Araştırmacı kariyer yolunu, açık bilimi ve araştırmaya desteği güçlendiririz.

Sorumlu eğitim

Çok disiplinli ve ilham veren bir yüksek öğrenim kurumuyuz. Eğitimimiz en son bilimsel bilgilere dayanmaktadır ve toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılar. Çalışma izlerinin esnek ve anlaşılır olmasını sağlıyoruz.

Sosyal refah ve ekonomi için bir katalizör

Araştırmamızdan ve küresel olarak rekabetçi eğitim hizmetlerimizden kaynaklanan yenilikleri tanıyoruz. Girişimci bir tavrı ve araştırmanın iş hayatıyla işbirliği içinde kullanımını teşvik ediyoruz.

Topluluk refahı

Biz sorumlu bir işvereniz ve faaliyetlerimiz ortak değerler üzerine kuruludur. Çalışmanın ve çalışmanın bir zevk olduğu heyecan verici ve etkileşimli bir üniversite inşa ediyoruz.

Üstün hizmetlerimiz, kompakt kampüs ve aktif öğrenci yaşamımız sayesinde, uluslararası öğrenciler kaldıkları andan itibaren kendilerini evlerinde ve güvende hissederler.

research.jpg

İlham verici araştırma kariyerleri

Tüm Üniversite topluluğunun refahı bizim için önemlidir. Genç araştırmacıları kariyerlerinde desteklemek, benzersiz başarılar ve sonuçlara ilham veren bir araştırma ortamı ve topluluk sunmak istiyoruz.

17 Doktora Programı
Yıllık 170 Doktora Derecesi
Araştırmadan gelen yenilikler

Ksilitolün diş çürüğü üzerindeki önleyici etkisi ilk önce University of Turku Diş Hekimliği Enstitüsü'nde keşfedildi. Her yıl, yüzlerce farklı yenilik ve düzinelerce buluş açıklaması Üniversitede yapılan araştırmalardan kaynaklanmaktadır.

Yaratıcı, çevik ve yenilikçi

Tüm Üniversite'de girişimci tutum ve etkinlikler geliştiriyoruz. En üst düzey araştırmalardan kaynaklanan girişimler ve spinofflar için bir büyüme platformu sunuyoruz.

Gelecekteki kariyerinizi bizimle oluşturun

University of Turku değişim, yüksek lisans derecesi ve doktora çalışmaları için popüler bir destinasyondur. Dünya çapında 400'den fazla üniversite ile işbirliği yapıyoruz ve öğrencilerimize İngilizce olarak öğretilen çok çeşitli kurslar ve programlar sunuyoruz.

100'den fazla ülkeden 20.000 öğrenci
Yıllık 650 gelen ve
750 giden değişim öğrencisi

Uluslararası Öğrencilerin% 95'i Yüksek Kalite Araştırmasıyla Bizi Seçti

laskiainen.jpg

Turku Öğrenci Şehri'ne Hoş Geldiniz

Turku University of Turku Turku Kampüsü, şehir merkezine ve diğer yüksek öğretim kurumlarına, Turku Bilim Parkı şirketlerine ve Turku Üniversite Hastanesi'ne yakın Aura nehrine yakın bir konumdadır. Kampüs alanı Turku Katedrali'nden Kupittaa tren istasyonuna kadar uzanır.

Hem öğrenciler, hem de ziyaretçiler için önemli hizmetler kampüse yakın bulunur. Her yerde dolaşmak ya yürüyerek, bisiklete binerek ya da Föli şehir otobüsleri ile kullanışlıdır.

Turku ve Turku Şehri yüksek öğretim kurumlarının ortak hedefi Finlandiya'nın en iyi öğrenci şehri olmaktır! Aktif öğrenci hayatı, kolay ve iyi işleyen toplu taşıma araçları ve uygun fiyatlı konutlar Turku'nun büyük varlıklarıdır. Şehrin yüksek öğretim kurumları öğrencilerinin% 99'u Turku'yu arkadaşlarına öğrenci şehri olarak tavsiye ediyor. riveraura.jpg

Birçok konut seçeneği, tam ölçekli kamu ve özel hizmetler, canlı kültürel yaşam ve çevredeki Takımadalar Denizi'nin çeşitli açık hava rekreasyon olanaklarıyla makul yaşam maliyetleri , Turku'nun en iyi yaşam kalitesini sunduğunu ve öğrenciler için olduğu kadar kazançlı bir yer olduğunu garanti eder. yetenekli profesyoneller için.

Şehrin belirlediği stratejik hedefe göre, 2029'da Turku, hem sanatta hem de bilimde güçlü bir temele sahip olan Kuzey Baltık'ın en ilginç şehri olacak. Turku, kümelenme kolaylıkları ve sinerjileriyle yaratıcı üretim endüstrisi, biyoteknoloji, lojistik uzmanlığı gibi benzersiz varlıklar inşa ediyor.

Finlandiya Turku'ya Hoş Geldiniz!

Konumlar

Turku

Address
Student and Admissions Services
University of Turku
20014 Turun yliopisto

Turku, Finlandiya

Rauma

Address
Department of Teacher Education
Seminaarinkatu 1

26100 Rauma, Finlandiya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MA
MSc