Resmi açıklamayı okuyun

Multidisipliner. Uluslararası. Araştırma Üniversitesi

Turku'ya ek olarak, Rauma ve Pori kentlerinde kampüsler ve Laponya'dan Takımada Denizi'ne kadar uzanan tüm Finlandiya'da faaliyet gösteriyoruz.

University of Turku Dünyadaki En İyi% 1 Arasında
QS Dünya Üniversitesi Sıralaması 2018

Etkili araştırma

Daha iyi bir gelecek ve refah için araştırma yapar ve çalışırız.

Özgür, etkili ve açık bilimi teşvik ediyoruz.

Araştırmamız altı tematik alandan oluşturulmuştur:

 • Biofuture
 • Çocuklar, gençler ve öğrenme
 • Kültürel hafıza ve toplumsal değişim
 • Dijital vadeli işlemler
 • İlaç geliştirme ve teşhis
 • Deniz ve denizcilik çalışmaları

teamwork.jpg

Görev beyanı

University of Turku Üniversitesi, operasyonları yüksek kaliteli, çok disiplinli araştırmalara dayanan, uluslararası rekabet edebilecek bir bilim üniversitesidir.

Eğitimi ve özgür bilimi teşvik ediyoruz ve araştırmaya dayalı yüksek öğrenim sağlıyoruz. Üniversite, uluslararası akademik topluluğun bir parçasıdır. Finlandiya toplumu ile yakın işbirliği yapıyoruz ve bölgemizin gelişimine aktif olarak katılıyoruz.

Stratejik hedefler

Etkili araştırma

Bugünün ve yarının karmaşık sorunlarını temel araştırmamızın yardımıyla çözüyoruz. Kalitesini ve toplumsal etkinliğini artırmak için araştırmamıza disiplinlerarası bir yaklaşım uyguluyoruz. Araştırmacı kariyer yolunu, açık bilimi ve araştırmaya desteği güçlendiririz.

Sorumlu eğitim

Çok disiplinli ve ilham veren bir yüksek öğrenim kurumuyuz. Eğitimimiz en son bilimsel bilgilere dayanmaktadır ve toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılar. Çalışma izlerinin esnek ve anlaşılır olmasını sağlıyoruz.

Sosyal refah ve ekonomi için bir katalizör

Araştırmamızdan ve küresel olarak rekabetçi eğitim hizmetlerimizden kaynaklanan yenilikleri tanıyoruz. Girişimci bir tavrı ve araştırmanın iş hayatıyla işbirliği içinde kullanımını teşvik ediyoruz.

Topluluk refahı

Biz sorumlu bir işvereniz ve faaliyetlerimiz ortak değerler üzerine kuruludur. Çalışmanın ve çalışmanın bir zevk olduğu heyecan verici ve etkileşimli bir üniversite inşa ediyoruz.

Üstün hizmetlerimiz, kompakt kampüs ve aktif öğrenci yaşamımız sayesinde, uluslararası öğrenciler kaldıkları andan itibaren kendilerini evlerinde ve güvende hissederler.

UTU'yu seçmek için en iyi 10 neden

 • UTU, Finlandiya'daki en uluslararası üniversitedir.
 • Araştırmadaki gücümüze dayanan Yüksek Lisans ve Doktora Programları.
 • Gelecekteki kariyer olanakları.
 • Yetenekli öğrenciler için cömert burslar.
 • Sizi öğrenmek için zorlayan profesörler ve öğretim görevlileri.
 • Çalışmalarınız boyunca kişisel destek ve hizmetler.
 • Mükemmel tesisler ve öğrenme ortamları.
 • Çok çeşitli isteğe bağlı ve küçük çalışmalar.
 • Aktif öğrenci hayatı ve çok yönlü etkinlikler.
 • Hepsinin yakın olduğu kompakt kampüs.

Daha fazla oku:

research.jpg

İlham verici araştırma kariyerleri

Tüm Üniversite topluluğunun refahı bizim için önemlidir. Genç araştırmacıları kariyerlerinde desteklemek, benzersiz başarılar ve sonuçlara ilham veren bir araştırma ortamı ve topluluk sunmak istiyoruz.

17 Doktora Programı
Yıllık 170 Doktora Derecesi
Araştırmadan gelen yenilikler

Ksilitolün diş çürüğü üzerindeki önleyici etkisi ilk önce University of Turku Diş Hekimliği Enstitüsü'nde keşfedildi. Her yıl, yüzlerce farklı yenilik ve düzinelerce buluş açıklaması Üniversitede yapılan araştırmalardan kaynaklanmaktadır.

Yaratıcı, çevik ve yenilikçi

Tüm Üniversite'de girişimci tutum ve etkinlikler geliştiriyoruz. En üst düzey araştırmalardan kaynaklanan girişimler ve spinofflar için bir büyüme platformu sunuyoruz.

Gelecekteki kariyerinizi bizimle oluşturun

University of Turku değişim, yüksek lisans derecesi ve doktora çalışmaları için popüler bir destinasyondur. Dünya çapında 400'den fazla üniversite ile işbirliği yapıyoruz ve öğrencilerimize İngilizce olarak öğretilen çok çeşitli kurslar ve programlar sunuyoruz.

100'den fazla ülkeden 20.000 öğrenci
Yıllık 650 gelen ve
750 giden değişim öğrencisi

Uluslararası Öğrencilerin% 95'i Yüksek Kalite Araştırmasıyla Bizi Seçti

laskiainen.jpg

Turku Öğrenci Şehri'ne Hoş Geldiniz

Turku University of Turku Turku Kampüsü, şehir merkezine ve diğer yüksek öğretim kurumlarına, Turku Bilim Parkı şirketlerine ve Turku Üniversite Hastanesi'ne yakın Aura nehrine yakın bir konumdadır. Kampüs alanı Turku Katedrali'nden Kupittaa tren istasyonuna kadar uzanır.

Hem öğrenciler, hem de ziyaretçiler için önemli hizmetler kampüse yakın bulunur. Her yerde dolaşmak ya yürüyerek, bisiklete binerek ya da Föli şehir otobüsleri ile kullanışlıdır.

Turku ve Turku şehrinin yüksek öğretim kurumlarının ortak hedefi, Finlandiya'nın en iyi öğrenci şehri olmak! Aktif öğrenci hayatı, kolay ve iyi işleyen toplu taşıma ve uygun fiyatlı konut Turku'nun en büyük değeridir. Şehrin yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilerin% 99 kadarının tavsiye ettiği

Birçoğu ile makul yaşam maliyetleri

Şehrin belirlediği stratejik hedefe göre, 2029'da Turku, hem sanatta hem de bilimde güçlü bir temele sahip olan Kuzey Baltık'ın en ilginç şehri olacak. Turku, kümelenme kolaylıkları ve sinerjileriyle yaratıcı üretim endüstrisi, biyoteknoloji, lojistik uzmanlığı gibi benzersiz varlıklar inşa ediyor.

Finlandiya Turku'ya Hoş Geldiniz!

Program dili:
 • English (UK)

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

University of Turku

Doğu Asya Çalışmaları Yüksek Lisans Programı (EAST), çağdaş Doğu Asya'nın dinamik toplumları hakkında derinlemesine bilgi edinmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. ... [+]

utu.fi/degrees

Bugünün Doğu Asya toplumları hakkında derinlemesine bilgi sahibi olun ve dünyanın en dinamik bölgesinde uzman olun!Doğu Asya Çalışmaları Yüksek Lisans Programı (EAST), çağdaş Doğu Asya'nın dinamik toplumları hakkında derinlemesine bilgi edinmek için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Doğu Asya çağdaş tarih, siyaset ve toplumlarında uzmanlık kazanırlar ve Doğu Asya'da alan uzmanı olmak için sosyal bilimler araştırma yöntemlerini öğrenirler. Doğu Asya dilleri, öğrencilerin bilgi edinimi ve Yüksek Lisans tezi araştırmalarını destekleme derecesinin bir parçası olarak incelenmektedir.

Bu öğrenciler

Program yapısı... [-]
Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Teori ve pratiğin gelişmiş bir kombinasyonu ile eğitim alanında bir derece alın! Eğitim ve Öğrenim Yüksek Lisans Programı, sizi eğitim alanındaki çeşitli ulusal ve ulusla ... [+]

utu.fi/degrees

Teori ve Uygulamanın İleri Bir Kombinasyonu ile Eğitim Alanında Derecesi Alın!Teori ve pratiğin gelişmiş bir kombinasyonu ile eğitim alanında bir derece alın! Eğitim ve Öğrenim Yüksek Lisans Programı, sizi eğitim alanındaki çeşitli ulusal ve uluslararası görevler için eğitir.

Çalışmalar boyunca, öğrencilerin araştırma becerilerine güçlü bir vurgu yapılır. Başvuranlar ayrıca, Almanya'daki Regensburg Üniversitesi'nde derece çalışmalarının bir bölümünün tamamlandığı Eğitimde Fince-Almanca Yüksek Lisans Programı olarak adlandırılan bir çift dereceye kadar başvuru yapma imkanına de sahiptir.

Program Yapısı

Çalışmalar aşağıdaki gibi farklı çalışma modüllerine ayrılmıştır:... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Hukuk ve Bilgi Toplumu Yüksek Lisans Derecesi Programı (LIS), bilgi toplumunun yasal sorunlarını analiz etmek için gerekli içgörüleri, yetenekleri ve entelektüel araçları ... [+]

utu.fi/degrees

Dijitalleşmenin yasal zorlukları konusunda uzman olun!Hukuk ve Bilgi Toplumu Yüksek Lisans Derecesi Programı (LIS), bilgi toplumunun yasal sorunlarını analiz etmek için gerekli içgörüleri, yetenekleri ve entelektüel araçları sağlar.

Program, öğrencilerine özel ve kamu hukuku ve disiplinlerarası bakış açılarının benzersiz bir kombinasyonunu sunmaktadır. Yasal analiz, eleştirel düşünme, araştırma ve yazma becerileri, mükemmel avukatlar ve hukuk bilginlerini birbirinden ayırır.

Etkileşimli çalışma yöntemlerimiz en son pedagojik araştırmalara dayanmaktadır ve kurslar seçilen öğrencilerin küçük gruplarında verilmektedir. Program, hukuk alanındaki doktora eğitimi için sağlam bir temel oluşturmaktadır. Ayrıca, hukuk firmaları, şirketler, hükümetler ve uluslararası kuruluşların yanı sıra üniversiteler ve araştırma kurumlarında başarılı bir kariyer için gerekli uzmanlığı sağlar.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Program, uluslararası bir bağlamda yüksek lisans düzeyinde öğretmen eğitimi alma fırsatı sunar. Bir Fin Öğretmeni yeterliliği, Eğitimde bir ana ve uluslararası bağlamın b ... [+]

utu.fi/degrees

İlköğretim Öğretmenliği, BA (Rauma) ve MA (Turku) Yüksek Lisans ProgramıProgram, uluslararası bir bağlamda yüksek lisans düzeyinde öğretmen eğitimi kazanma fırsatı verir. Bir Fin Öğretmeni yeterliliği, Eğitimde bir ana ve uluslararası bağlamın birleşimi programı benzersiz kılar. Derecesi ilköğretim öğretmen eğitimine yöneliktir (temel eğitimde okul öncesi ve 1-6. Sınıflar). Program, eğitim bilimlerindeki çalışmalar, uygulamalı eğitim ve ilköğretimdeki pozisyonlar için gerekli pedagojik becerileri sağlayan çalışmalardan oluşmaktadır.Neonbrand / Unsplash

Lisans programının amacı, nitelikli akademik uzmanları, aktif gelecek yapıcıları, eleştirel ve etik açıdan sorumlu uzmanları ve araştırmacıları eğitim alanında eğitmektir. Bir öğretmenin çalışmasının özünde, bir çocuğun ve grubun gelişiminin anlaşılması ve desteklenmesi yatmaktadır. Teori ve pratik arasındaki diyalog, özellikle öğretmenin çalışmalarına bütünsel bir bakış açısı sunan öğretmenlik uygulaması dönemlerinde gerçekleşir.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Toplumsal Cinsiyet Etütleri Yüksek Lisans Programı, sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimleri bir araya getiren, cinsiyet ve cinsellik hakkında disiplinlerarası bir çalı ... [+]

utu.fi/degrees

Toplumsal cinsiyet çalışmaları alanında ileri ve disiplinlerarası eğitim alın!Toplumsal Cinsiyet Etütleri Yüksek Lisans Programı, sosyal bilimler, sanat ve beşeri bilimleri bir araya getiren, cinsiyet ve cinsellik hakkında disiplinlerarası bir çalışma üzerine kuruludur.

Bir sonraki alım 2021 yılında.

Cinsiyet politikaları ve politikaları konusunda yetkinlik kazanacak ve cinsiyet, feminizm, cinsiyet eşitliği, güç ve bilgi üretimi ile ilgili merkezi konular üzerinde bağımsız olarak çalışma yeteneğini kazanacaksınız.

Bu

Program Tampere üniversitesi ile işbirliği içinde düzenlenmektedir.

Program Yapısı

Akademik mükemmellik... [-]
Finlandiya Turku
Ağustos 2021
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Futures Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, futures çalışmaları alanında kapsamlı, çok disiplinli ve pratik eğitim vermektedir. Kuruluşların gelecekteki fırsatları kullan ... [+]

utu.fi/degrees

Geleceğin bir sonraki uzmanı olacak mısın?Futures Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, futures çalışmaları alanında kapsamlı, çok disiplinli ve pratik eğitim vermektedir. Kuruluşların gelecekteki fırsatları kullanmaları ve gereksiz risklerden kaçınmaları için öngörülen uzmanları eğitmek için tasarlanmıştır.

Futures Studies, yeni ortaya çıkan bir araştırma alanıdır. Gelecek henüz var olmadığından, fütüristler geçmiş eğilimlerin gelecekteki projeksiyonlarını ve süreksizliklerini ve uzun vadeli geleceğin mevcut görüşlerini inceler. Vadeli İşlemler Çalışmaları muhtemel vadeli işlemler, olası vadeli işlemler ve tercihli vadeli işlemler ile ilgilenmektedir. Toplumsal bir eylem olarak vadeli işlemler çalışmaları, değişen bir operasyonel ortamda alternatif uzun vadeli stratejileri ana hatlarıyla açıklayarak özel ve kamu karar vericilere hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Akademik bir araştırma alanı olan Futures Studies, bireylerin ve kuruluşların belirsiz gelecekle nasıl başa çıktıklarının yolları ve süreçleri hakkında bilgi üretir. Bu alandaki tipik araştırma soruları, gelecekle ilgili bilgi epistemolojisine, gelecek araştırma araçlarının metodolojik gelişimi ve açık bir konunun alternatif geleceklerinin analizine veya daha genel bir temaya odaklanmaktadır. Futures Studies, geniş konuların analiz edildiği ve daha geleneksel disiplinlerin sonuç ve yaklaşımlarının buluştuğu, disiplinlerarası bir alandır.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

University of Turku

Akıllı Sistemler ana konusu, mobil robotik sistemler ve akıllı ortamlardaki ana uygulama alanları ile, Nesnelerin İnterneti (IoT) tabanlı akıllı ve otonom gömülü sistemle ... [+]

utu.fi/degrees

Akıllı Sistemler ana konusu, mobil robotik sistemler ve akıllı ortamlardaki ana uygulama alanları ile, Nesnelerin İnterneti (IoT) tabanlı akıllı ve otonom gömülü sistemler alanında oldukça ilgili bir beceri seti ve derin bilgi sağlar.Siber güvenlikAkıllı SistemlerDijital SağlıkKriptografi

Akıllı Sistemler ana dersi öğrencileri endüstride, toplumda ve akademi'de yerleşik akıllı sistemler üzerinde zorlu yazılım ve donanım odaklı araştırma ve geliştirme görevlerine hazırlar. Mezunların istihdam olanakları Finlandiya'da, Avrupa'da ve dünyada mükemmel. Öğrenci, hem büyük hem de küçük konulardaki seçmeli çalışmalar ile çalışmalarının bir donanım veya yazılıma yönelik yönelimini belirleyebilir.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Dijital Sağlık ana konusu, moleküler seviye etkileşimlerden bireylere ve topluma kadar geniş bir eğitim sunmaktadır. ... [+]

utu.fi/degrees

Dijital Sağlık ana konusu, moleküler seviye etkileşimlerden bireylere ve topluma kadar geniş bir eğitim sunmaktadır.

Bu

Siber güvenlikAkıllı SistemlerDijital SağlıkKriptografi

Dijital sağlık uzmanı, bir teori anlamak ve bu alanda pratik yeterlilik kazanmak için bilgisayar bilimlerinden, gömülü sistemlerden ve tıp bilimlerinden gelen becerileri ve ilkeleri bir araya getirir.

Dijital Sağlık'tan mezun olan öğrenciler, bilimsel ve analitik beceriler, mevcut teoriler ve güncel teknolojilerdeki uzmanlıkların yanı sıra uluslararası bir ortamda ekip çalışması, liderlik ve kişilerarası beceriler içeren pratik beceriler de edinmiş olacaklar. Edinilen metodolojik beceriler ve ileri düzeyde bilgi, öğrencilerin akademi veya endüstride kariyer yollarına devam etmelerini sağlar.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, BİT'in seçilmiş alanlarında, yenilikçi disiplinler arası ve uluslararası eğitimde köklü bir üne sahip, çok yönlü v ... [+]

utu.fi/degrees

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, BİT'in seçilmiş alanlarında, yenilikçi disiplinler arası ve uluslararası eğitimde köklü bir üne sahip, çok yönlü ve kaliteli BIT eğitimi vermektedir.

Bu

Siber güvenlikAkıllı SistemlerDijital SağlıkKriptografi

Siber Güvenlik ana konusu, öğrencilere ağ sistemleri için güvenlik ve teknoloji alanında derin ve önemli bir eğitim ve uzmanlık kazandırır. Odak ağ bağlantılı sistemler için siber güvenlik teknolojilerini ve iletişim yoğun geleceğin uygulamalarını araştırmaktır. Kapsanan teknolojik konular arasında akıllı ortamların güvenliği, sistem ve ağ güvenliği, iletişim sistemlerinin ve uygulamaların güvenliği ve güvenli sistemler tasarlamak yer alıyor. Öğrenciler alandaki hem teknolojik hem de teorik bilimsel gelişmeleri keşfedecek ve bunları uygulamaya koyacaklardır. Mezunlar siber güvenlik alanında güçlü teknolojik, teorik ve pratik anlayışa sahip olacaklar. Yeni bilgi ve becerileri ile mezunlar, bilişim ve iletişim teknolojisi endüstrisini sağlamada başarılı bir kariyer inşa etmeye devam edebilirler.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, BİT'in seçilmiş alanlarında, yenilikçi disiplinler arası ve uluslararası eğitimde köklü bir üne sahip, çok yönlü v ... [+]

utu.fi/degrees

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, BİT'in seçilmiş alanlarında, yenilikçi disiplinler arası ve uluslararası eğitimde köklü bir üne sahip, çok yönlü ve kaliteli BIT eğitimi vermektedir.Siber güvenlikAkıllı SistemlerDijital SağlıkKriptografi

Kriptografi ana konusu kriptografi araştırmalarına odaklanmaktadır. Bu uzmanlığın amacı, gelecekteki uzmanları, kriptografinin ve veri güvenliğinin matematiksel yönleri konusunda güçlü ve geniş bir bilgi birikimi ile araştırma ve bilişim sektörü alanında eğitmektir. Kriptografide ana modern simetrik ve asimetrik kriptografi algoritmaları ve protokolleri matematiksel açıdan incelenir ve analiz edilir.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Darwin sayesinde, evrim sürecinin çevremizde gördüğümüz şaşırtıcı çeşitliliği şekillendirdiğini biliyoruz. Bu Yüksek Lisans Derecesi programı sayesinde öğrenciler, doğa ç ... [+]

utu.fi/degrees

Darwin sayesinde, evrim sürecinin çevremizde gördüğümüz şaşırtıcı çeşitliliği şekillendirdiğini biliyoruz. Bu Yüksek Lisans Derecesi programı sayesinde öğrenciler, doğa çalışmalarında açık bir evrimsel biyolojik bakış açısı kazanacaklar, böylece hücresel sistemden ekosistem seviyesine kadar değişen ölçeklerde kalıpları ve süreçleri anlama kapasitesini artıracaklar.

Bundan öğrenciler

Biyoinformatik, moleküler ve kantitatif genetik konularında uzmanlığa sahip veri bilimi (programlama) becerilerinin kazanılmasına önem verilmektedir. Öğretmenler insan genetiği, mikrobiyal ve kantitatif evrim genetiği uzmanlarını içerir. Hayvan ve bitkilerin filogenetiğinde uzmanlık, Doğa Tarihi Müzesi'nden uzmanlar tarafından sağlanmıştır. Elde edilen bilgi ve beceriler, akademi veya sektördeki gelecekteki kariyer yollarının önünü açmaktadır.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Moleküler Sistemler Biyoloji pisti, modern moleküler biyoloji ve pratik biyoloji ve moleküler etkileşim ağlarına özel bir odaklanarak, sistem biyolojisine (genomik, trans ... [+]

utu.fi/degrees

Moleküler Sistemler Biyoloji pisti, modern moleküler biyoloji ve pratik biyoloji ve moleküler etkileşim ağlarına özel bir odaklanarak, sistem biyolojisine (genomik, transkriptomik, proteomik, gen / protein yapısı-fonksiyon ilişkileri) odaklanan eğitim konusunda kapsamlı bir eğitim sunmaktadır.

Bu program sayesinde

Program Yapısı

Dersler, dersler, alıştırmalar, laboratuvar ve bilgisayar uygulamaları, öğrenci odaklı sunumlar ve bağımsız bir araştırma projesinin tamamlanması (MS Tezi) dahil olmak üzere öğretim yöntemlerinin bir karışımını içerecektir. Biyoinformatik ve diğer istatistiksel analizler dahil olmak üzere biyolojik verilerin sayısal analizi, müfredatın bir parçası olacaktır.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Fiziksel ve Kimyasal Bilimler Yüksek Lisans Programı: Malzeme Kimyası size yaşam kalitesini artıran yeni malzemeler anlamanızı, keşfetmenizi, yaratmanızı ve geliştirmeniz ... [+]

utu.fi/degrees

Yaşam Kalitesini Artıran Yeni Materyalleri Anlamak, Keşfetmek, Yaratmak ve Geliştirmek!Fiziksel ve Kimyasal Bilimler Yüksek Lisans Programı: Malzeme Kimyası size yaşam kalitesini artıran yeni malzemeler anlamanızı, keşfetmenizi, yaratmanızı ve geliştirmenizi öğretir!

University of Turku malzeme kimyasındaki araştırmalar, kimyasal özellik açısından ara yüzeylerin, yüzeylerin ve nanoyapıların yanı sıra malzeme özelliklerinin de temel araştırmalarından oluşur. Uygulamalı araştırma, fonksiyonel organik elektronik, ışıldayan malzemeler ve gözenekli taşıyıcıların yanı sıra nanoteknoloji, algılama teknolojisi, enerji depolama ve dönüşüm konularına odaklanmaktadır.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Teorik Fizik pisti, öğrenciye fiziksel teorilerin ilginç çeşitliliğini tanıtır ve dünyayı anlamak için araçlar sunar. ... [+]

utu.fi/degrees

Doğanın yasalarını aşağıdan yukarıya doğru anlamak!Teorik Fizik pisti, öğrenciye fiziksel teorilerin ilginç çeşitliliğini tanıtır ve dünyayı anlamak için araçlar sunar.

Kuantum fiziğinden çekim teorilerine kadar olan konular, Teorik Fizik izine dahil edilmiştir. Temel kuantum fiziği, kuantum bilgisi, kuantum alan teorisi ve teorik kozmoloji sorunları Teorik Fizik alanındaki çalışmaların merkezindedir.

Mezun olduktan sonra, yeni fiziksel projeler üretmek ve analiz etmek için teorik ve sayısal teknikler de dahil olmak üzere, bu parçanın bir parçası olarak edinilen çeşitli becerileri kullanabileceksiniz.

Program Yapısı

Yapı modülerdir. Tüm modüller 20 ECTS var. Her uzmanlık pisti, alanın ana malzemesini içeren iki zorunlu modüle sahiptir. Ayrıca, bu program dahilinde sunulan diğer modüllerden veya University of Turku diğer programlardan seçilebilecek bir tematik modül vardır. Dördüncü modül, özgürce seçilmiş kurslar ve zorunlu bir Fin dili ve kültür kursu (5 AKTS) içerir. Seminer, staj ve proje çalışmasına (10 AKTS) ek olarak bir MSc tezi (30 AKTS) de gereklidir, bunların ayrıntıları uzmanlığa bağlıdır. Aşağıdaki şekle bakınız.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Fizik ve Kimya Bilimleri Yüksek Lisans Programı - Astronomi ve Uzay Fiziği, güneş ve güneş sisteminin fiziğinden yıldız ve galaktik yapı ve evrime, ayrıca yüksek enerjili ... [+]

utu.fi/degrees

Güneşten Süpernova'ya, Nötron Yıldızlarına, Kara Deliklere ve Gökadalara!Fizik ve Kimya Bilimleri Yüksek Lisans Programı - Astronomi ve Uzay Fiziği, güneş ve güneş sisteminin fiziğinden yıldız ve galaktik yapı ve evrime, ayrıca yüksek enerjili astrofizik ve kozmolojideki konulara kadar çok çeşitli konuları kapsar.

Astronomi ve Uzay Fiziği pisti, gözlemsel çalışmalar için fırsatlar sunmanın yanı sıra (örneğin süpernova veya karadeliklerin delinmesi gibi) de sağlam bir temel oluşturur; uzay fiziği grubu, Dünya'nın yakın çevresinde yüksek enerjili fenomenler üzerine deneysel, teorik ve sayısal araştırmalar yürütmektedir.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Malzeme Fiziği pistinde, biyomedikal veya elektronik uygulamalardaki yeni malzemelerin araştırılması ve geliştirilmesinde bir uzman olacaksınız. ... [+]

utu.fi/degrees

Bir şeyler yaparak hayatları iyileştirmek!Malzeme Fiziği pistinde, biyomedikal veya elektronik uygulamalardaki yeni malzemelerin araştırılması ve geliştirilmesinde bir uzman olacaksınız.

Malzeme Fiziği, Fizik ve Kimya Bilimleri Yüksek Lisans Derecesi Programının dört uzmanlık izinden biridir. Programın diğer parçaları Astronomi ve Uzay Fiziği, Malzeme Kimyası ve Teorik Fizik.

İçinde

Mezun olduktan sonra, yeni fiziksel projeler üretmek ve analiz etmek için deneysel, teorik ve sayısal teknikler de dahil olmak üzere bu parçanın bir parçası olarak edinilen çeşitli becerilerden yararlanabileceksiniz.

Program Yapısı

Yapı modülerdir. Tüm modüller 20 ECTS var. Her uzmanlık pisti, alanın ana malzemesini içeren iki zorunlu modüle sahiptir. Ayrıca, bu program dahilinde sunulan diğer modüllerden veya University of Turku diğer programlardan seçilebilecek bir tematik modül vardır. Dördüncü modül, özgürce seçilmiş kurslar ve zorunlu bir Fin dili ve kültür kursu (5 AKTS) içerir. Seminer, staj ve proje çalışmasına (10 AKTS) ek olarak bir MSc tezi (30 AKTS) de gereklidir, bunların ayrıntıları uzmanlığa bağlıdır. Aşağıdaki şekle bakınız.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Gıda Geliştirme Yüksek Lisans Derecesi Programı size gıda endüstrisi ve akademi'deki araştırma ve geliştirmedeki zorlukların üstesinden gelme yetkinliği sunar. ... [+]

utu.fi/degrees

Doğal Gıdalarda İskandinav uzmanlığıGıda Geliştirme Yüksek Lisans Derecesi Programı size gıda endüstrisi ve akademi'deki araştırma ve geliştirmedeki zorlukların üstesinden gelme yetkinliği sunar.

Program aracılığıyla, örneğin gıda yetkililerinde uzman olarak çalışmak için eğitim ve kalifikasyon kazanacaksınız.

Program yapısı

Gıda Geliştirme Yüksek Lisans Derecesi 120 AKTS tutarında iki yıllık bir programdır. Derecesi aşağıdaki çalışma modüllerinden oluşur:

Gıda Geliştirme (20 ECTS)Gıda Bilimleri (20 AKTS)Teknoloji ve destek çalışmalarında yüksek lisans tezi (40 AKTS)Küçük konu (20 - 25 ECTS)Zorunlu diller çalışmaları dahil diğer çalışmalar (20 AKTS) (2-7 AKTS)Akademik mükemmellik... [-]
Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Küresel İnovasyon Yönetimi Yüksek Lisans Programı, uluslararası işletme, girişimcilik ve inovasyon yönetimi kavşağındaki yönetsel zorluklara bilimsel bir zihniyet getirme ... [+]

utu.fi/degrees

Gelecek dünya için yenilikçi liderler!Küresel İnovasyon Yönetimi Yüksek Lisans Programı, uluslararası işletme, girişimcilik ve inovasyon yönetimi kavşağındaki yönetsel zorluklara bilimsel bir zihniyet getirmek için tasarlanmıştır.

İçinde

Bu programda kazanılan yeterlilik, doktora eğitimine başvurma imkânının yanı sıra, farklı organizasyonel düzen ve rollerde sayısız kariyer fırsatı sunar.

Program yapısı

Programın kapsamı 120 AKTS kredidir ve derecesi iki yıl içinde tamamlanması için tasarlanmıştır. Büyük ve küçük çalışmalara ek olarak, öğrenciler dil eğitimi almalı ve metodoloji derslerini tamamlamalıdırlar. Öğrenciler bunun tam zamanlı bir Program olduğunu ve çoğu dersin zorunlu olarak devam ettiğine dikkat etmelidir.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Yazılım mühendisliği yüksek lisans programı, profesyonel uygulamada uluslararası bir program sağlamak için Avrupa ve Güney Afrika'daki doğrudan ilgili endüstri ortakları ... [+]

utu.fi/degrees

Şirketlerin yeni Güney Afrika Kampüsü'ndeki yazılım mühendisliğinde aradıkları becerileri elde edin!Yazılım mühendisliği yüksek lisans programı, profesyonel uygulamada uluslararası bir program sağlamak için Avrupa ve Güney Afrika'daki doğrudan ilgili endüstri ortakları tarafından yönlendirilir.

Bu program Namibya'nın Windhoek şehrinde bulunmaktadır.

Bu

M.Sc. (Teknik.) Lisans programı standart UTU M.Sc. (Tech.) Lisans programı çoğunlukla Namibya'da çevrimiçi olarak uygulanmıştır, ancak projeler ve gösterilerdeki bağlamsal unsurları içerir. Windhoek'te birkaç kurs düzenlenecek ve çevrimiçi olarak Turku kampüsüne teslim edilecek. Lisans programı dünyanın her yerinden gelen tüm uygun öğrenciler için kullanılabilir.... [-]

Namibya Windhoek
Ocak 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

University of Turku

Daha fazla bilgi yakında geliyor. Programla ilgileniyorsanız, lütfen admissions@utu.fi adresinden Kabul Hizmetleri ile iletişime geçin. ... [+]

utu.fi/degrees

Daha fazla bilgi yakında geliyor.

Eğer ilgileniyorsanız

Giriş koşullarıGenel Kabul Şartları

Genel Gereksinim

Aşağıdaki durumlarda Yüksek Lisans düzeyinde çalışmalar için uygun bir başvuru sahibisiniz:

Akredite bir yüksek öğretim kurumundan, ulusal olarak tanınmış bir ilk aşama derecesine - normal olarak bir lisans derecesine - sahipseniz,Dereceniz en az 180 ECTS (Avrupa kredisi) veya üç yıllık tam zamanlı öğrenime karşılık gelir,dereceniz, başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili bir alandadır. Ayrıntılı derece gereksinimleri için program sayfasını kontrol edin.

Dil gereksinimleri

... [-]
Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Turku

Fince ve Dilleri Yüksek Lisans Programı, lisans derecelerini yurtdışında veya Finlandiya'da tamamlamış olan Fince ve diğer Finno-Ugric dillerinin anadili olmayan öğrencil ... [+]

masters.utu.fi

Yüksek Lisans programında Fince ve Dillerinde öğrenci seçimiFince ve Dilleri Yüksek Lisans Programı, lisans derecelerini yurtdışında veya Finlandiya'da tamamlamış olan Fince ve diğer Finno-Ugric dillerinin anadili olmayan öğrencilerine yöneliktir.

Yüksek Lisans programına kabul, Finno-Ugric veya Fin dili ve kültüründe temel ve ara çalışmaları bir derece veya ayrı bir kurs olarak birleştiren BA düzeyinde bir derecedir. İstisnai durumlarda, lisans derecesini tamamlamış ve yukarıdaki çalışmaları Finno-Ugric veya Fin dili ve kültüründe tamamlamamış olan öğrenciler de bir yeterlilik sınavı ile programa kabul edilebilir.

Yıllık giriş 6-10. Seçim kriterleri olarak önceki çalışmalar ve başarılar kullanılmıştır.... [-]

Finlandiya Turku
Ağustos 2020
Fince
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Opiskelijakaupunki Turku - The City of Students

Location address
Student and Admissions Services
University of Turku
20014 Turun yliopisto

Turku, FI
Social Media
Location address
Department of Teacher Education
Seminaarinkatu 1

Rauma, 26100 FI