University of Vaasa

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Vaasa - Multidisipliner ve İş Odaklı

University of Vaasa Üniversitesi, 5000'den fazla öğrencisi bulunan bir multidisipliner üniversitedir ve lisanstan Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine kadar tüm akademik seviyelerde dereceler sunar. Öğrencilerin yaklaşık yüzde 12'si dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerdir. Üniversitenin öğretim ve araştırma faaliyetleri iş araştırmaları, idari bilimler, teknoloji ve iletişim üzerine odaklanmaktadır. Uluslararası yüksek lisans programlarındaki eğitim dili ve İngilizce'de diğer dersler.

University of Vaasa Finlandiya'daki en güzel kampüs olarak adlandırılan, denize yakın, Finlandiya'nın en yeni kampüs alanlarından birini işgal eder. Tüm okullar ve bölümler, güzel Palosaari adasında yer almaktadır. Kampüs, eski ve yeninin ilginç bir birleşimidir; kıta ve Anglo-Sakson mimarilerinin birleşimidir. Finlandiya'nın en güneşli şehri olan Vaasa'da yer almaktadır. 12 000 öğrencisi ile Vaasa, aynı zamanda çok hareketli bir öğrenci şehridir. Ayrıca, şehri çevreleyen güzel Kvarken takımadaları, 2006'dan beri UNESCO'nun Dünya Doğal Mirası alanlarının bir parçası.

çalışmalar

University of Vaasa dört okulda faaliyet göstermektedir. Yönetim Okulu ve Muhasebe ve Finans Okulu ile Okul Pazarlama ve İletişiminde öğretim ve araştırma yüksek bir ulusal standarttadır ve University of Vaasa Finlandiya'daki en büyük işletme derecesi sağlayıcıları arasındadır. İşletme çalışmalarının kilit alanları finansman ve finans piyasaları, girişimcilik, tüketici davranışı ve işletmelerin uluslararasılaşmasıdır. Okullar Eduniversal Dünya Çapında İşletme Okulu Sıralamasında Mükemmel İşletme Okulları ve Finans Yüksek Lisans Programı, Stratejik İş Geliştirme Yüksek Lisans Programı ve Uluslararası İşletme Yüksek Lisans Programı olarak derecelendirilmiştir .

Yönetim Okulu ve Pazarlama ve İletişim Okulu, iletişim ve idari bilimler gibi kendi özel güç alanlarına sahiptir. Teknoloji ve Yenilikler Okulu'nda, Üniversitenin uzmanlık alanları otomasyon teknolojisi, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi ve telekomünikasyon mühendisliğidir. Endüstriyel Yönetim ve Endüstriyel Sistem Analitiği Yüksek Lisans Programları ASIIN tarafından akredite edilmiştir . ASIIN kalite mührü, akademik disiplinin ve o programın hazırladığı mesleğin belirli kalite standartlarının üst düzeyde karşılandığının güvencesini verir.

University of Vaasa eğitim, modern iş yaşamının taleplerini karşılamak için işverenlerden alkış aldı. Üniversitenin tüm dereceleri işletme operasyonları becerilerini ve kampüsün gerçekten uluslararası atmosferini, öğrenci değişim fırsatlarıyla birlikte kapsar ve çalışma hayatına girerken öğrencilere güçlü yetenekler kazandırır. Yüksek Lisans programlarında uluslararası öğrencilere sunulan tüm derslerde öğretim dili İngilizcedir. Dersler genellikle final sınavı ile verilen derslere veya akademik yıl boyunca incelenen bağımsız derslere dayanır. Seminerler ve çeşitli grup çalışmaları yazılı ve sözlü ödevler ile de müfredatın bir parçasıdır.

Vaasa'da Öğrenci Yaşamı

4247_rsz_4175_yliopisto3.jpg

University of Vaasa topluluğu, University of Vaasa fazla öğrenciden ve her yıl tüm dünyadan 300'den fazla uluslararası öğrenciden Üniversitesi'nde okumaktadır. Üniversitedeki öğrenciler uluslararası çalışma atmosferine artan bir ilgi duyuyorlar. Vaasa'da toplam 12.000 öğrenci var ve şehirdeki mevcut konaklama ve boş zaman aktiviteleri bol.

Şehrin kültürel yaşamı herkes için bir şey var. Fin Vaasa Kent Tiyatrosu, İsveçli Wasa Tiyatrosu, Şehir Orkestrası, Vaasa Opera Şirketi ve diğer birçok müzik grubu, koro ve tiyatrolar, çeşitli galeriler ve müzeler, kent için canlı bir kültürel yaşam sağlamaktadır. Özellikle yaz aylarında farklı pop, rock ve alternatif müzik ve kültür festivalleri düzenlenmektedir.

University of Vaasa tüm yeni uluslararası öğrencilere ders vermektedir. Her uluslararası öğrenciye uluslararası bir öğretmen, öğrenci olarak atanır. Öğretmenler, öğrencilerin akademik ortamı tanımalarına ve Vaasa ve Finlandiya'da yaşamakla ilgili diğer konularda yardımcı olmalarına yardımcı olur.

Öğretim yılı boyunca, öğretmenler uluslararası öğrenciler için farklı etkinlikler ve etkinlikler planlarlar. Bu etkinlikler, diğer öğrencileri tanımak ve Vaasa'yı yeni bir şekilde tecrübe etmek için harika bir fırsat. University of Vaasa ayrıca uluslararası öğrencilerin Finlandiya'nın diğer bölgelerini görmeleri için geziler düzenlemektedir. Örneğin, Laponya'ya yıllık bir gezi, öğrenciler için daima unutulmaz bir deneyimdir.

Yerel öğrenci birliği üyeleri olarak University of Vaasa uluslararası yüksek lisans öğrencileri kampüs içinde ve dışında çeşitli indirimlerden yararlanmaktadır. Bunlar arasında üniversite restoranlarında ve kafeteryalarında sübvanse edilmiş yemeklerin yanı sıra tiyatrolarda, müzelerde ve çok sayıda mağazada seyahat biletlerinde indirimler sayılabilir. Yüksek lisans öğrencileri de öğrenci sağlık hizmetleri hakkına sahiptir.

University of Vaasa kampüsü, açık hava etkinlikleri için birçok fırsat sunan deniz kenarında yer almaktadır. Doğaya yakın olmaktan hoşlananlar için Vaasa bölgesi, dışarıda boş zaman geçirmek için mükemmel bir yerdir. Deniz kıyısı, her mevsim için kayak ve tüplü dalıştan buz balıkçılığına kadar deneyimler sunmaktadır. Vaasa şehri çok erişilebilir; Tüm gerekli hizmetler Üniversitenin yakınlarındadır ve çoğu kişi yıl boyunca bisiklet sürmektedir. Seyahat bağlantıları oldukça kapsamlıdır - iyi bağlı havalimanı, tren ve otobüs bağlantılarına ek olarak, Kruvaziyer Körfezi'ni kateden kruvazörler, gezginlerin İsveç'e birkaç saat içinde ulaşmasını sağlar.

4249_rsz_4177_yliopisto12.jpg

Kampüs Alanı

University of Vaasa Finlandiya'nın en yeni kampüs alanını deniz kenarında kaplar - kıyı düzenlemesi, modern mimari ve dönüştürülmüş endüstriyel binalar. Üniversite, güncel bir bilgisayar ve diğer teknik imkanlarla modern bir çalışma ortamı sunmaktadır. Ayrıca, akademik kütüphane kampüste yer almaktadır. Ana binadaki öğrenci restoranından, çevredeki doğal manzara ve denizin muhteşem bir görüntüsü vardır.

Bir Uluslararası Üniversite

University of Vaasa dünya çapında bağlantıları var; öğrenci ve personel değişimi için ve ayrıca araştırma ve eğitim işbirliği için ortaklık üniversiteleri. Her yıl 200'den fazla öğrenci, lisans programları için gereken çalışmaların bir kısmı için yurtdışına gidiyor. Benzer şekilde, her yıl 200'den fazla uluslararası öğrenci değişim sürelerini University of Vaasa tamamlamak için gelir . Ayrıca, 300'den fazla uluslararası öğrenci, Üniversitenin uluslararası Master ve Doktora programlarına katılmaktadır.

University of Vaasa uluslararası bir atmosfer ve güzel bir deniz kampüsü ortamı, etkin ders ve İngilizce olarak sunulan çok çeşitli derslerin yanı sıra canlı bir sosyal ortam sunmaktadır. Yüksek Lisans programlarında yer alan derslerin çoğu, yerel öğrencileri tanımak için mükemmel bir fırsat sağlayan hem uluslararası hem de Fin öğrenciler için sunulmaktadır. Uluslararası olarak karışık çalışma grupları, diğer öğrencilerden ve deneyimlerinden öğrenmeleri için büyük bir fırsat sunmaktadır.

Geleceğine Yatırım Yapın!

Çok sıkı bir çalışma topluluğu, iyi planlanmış öğretim ve etkin öğrenci hizmetleri, akademik ilerlemeyi ve derecelerin tamamlanmasını desteklemektedir. University of Vaasa , modern iş hayatının ihtiyaçları için yetkin uzmanları yetiştirmekte ve mezunlar için istihdam beklentileri iyidir. Üniversite, Üniversite içindeki ve Vaasa'daki, Finlandiya'daki ve dünyadaki diğer akademik kurumlardaki çalışmalarda esnekliği desteklemektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen University of Vaasa ana sayfalarını http: // www. univaasa / ana /. Şimdi bize katılın!

Konumlar

Vaasa

Address
Wolffintie 34,

65200 Vaasa, Finlandiya