École Polytechnique

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

2020 inci 10 Ekim tarihinde sanal Açık Günü üye olun: polytechnique.edu/jpo

École Polytechnique Hakkında

École Polytechnique , en üst düzey araştırmaları, akademisyenleri ve yenilikleri bilim ve teknolojinin en ileri seviyesinde birleştiren önde gelen bir Fransız enstitüsüdür. Müfredatı, hümanist geleneklere bağlı, bilim üzerinde güçlü bir vurgu ile bir mükemmellik kültürünü teşvik etmektedir. Okul, toplumumuzun karşı karşıya olduğu mevcut ve gelecekteki zorlukları ele alan, karmaşık ve yenilikçi projelere öncülük eden, sosyal sorumluluk sahibi profesyonelleri üretir.

Strateji ve Görevler

Günümüzün şiddetli ekonomik rekabet ortamında, yenilik, refah için tek yoldur. École Polytechnique , hem iş dünyası hem de araştırma dünyalarına bolca maruz kalarak, çok disiplinli bilimde sağlam altyapıya sahip liderleri eğitiyor.

École Polytechnique DNA'sı: inovasyona inanç, refahın itici gücü

École Polytechnique , sadece politik ve ekonomik kargaşa ile değil, aynı zamanda Aydınlanma Çağı'nın sona ermesiyle de dikkat çeken 1794 yılında kuruldu. Tarihin bu eşsiz anı sırasında, Comité de Salut Public (Fransız Kamu Refah Komitesi), 18. yüzyılda meydana gelen ve Sanayi Devrimi'ni tetikleyen sayısız bilimsel ve teknik keşiflerin gelecekteki uygulamalarını öngörmüştür. Gaspard Monge, Lazare Carnot ve diğer birçok bilim insanını, rekabetçi bir işe alım süreci, zamanlarının en iyi akılları aracılığıyla, ve onları Fransız Cumhuriyeti'nin yararına bilim öğreterek, emanet etti.

1804'te Napolyon, Polytechnique'in École Polytechnique askeri statüsünü vererek ve okula sloganını vererek ulusa hizmet etmedeki rolünü doğruladı:

"La Patrie, les Sciences et la Gloire" ("Vatan, Bilim ve Zafer İçin").

Şimdi, 21. yüzyılın başlarında, sayısız çığır açan teknolojinin yanı sıra jeopolitik, ekonomik ve çevresel zorluklarla karakterize başka bir dönem olan École Polytechnique , aynı felsefi çekirdeği koruyor. Yenilikçiliğin kolektif refahın tek itici gücü olduğu düşüncesinin sadık bir savunucusu olan üniversite, sorumlu üretken, ekonomik ve bilimsel gelişmeyi teşvik etmek için önemli bir katkıda bulunuyor.

École Polytechnique en üst düzeyde multidisipliner bilgi üretir ve paylaşır.

Bir yüksek öğrenim kurumu olarak, l'X doğal olarak en güncel bilgileri, tanınmış olduğu mükemmellik kriterleri temelinde seçilen öğrencilerine fayda sağlamak için paylaşmayı amaçlamaktadır.

Bununla birlikte, École Polytechnique aynı zamanda profesörlerin hem öğretmenleri hem de araştırmacıları için bilgi yaratır. Fransız ulusal araştırma kurumlarıyla yakından bağlantılı ve prestijli uluslararası işbirliğine bağlı yaklaşık yirmi laboratuvara ev sahipliği yapıyor. Bu laboratuvarların amacı, hem temel hem de uygulamalı araştırmalarda önde gelen dergilerde fikri mülkiyet hakları ve yayınlar şeklinde sonuç elde etmektir.

École Polytechnique dersi hem öğretim hem de araştırma alanında çok disiplinli olmaktır. İnsan bilimleri ve sosyal bilimler de dahil olmak üzere, on bilimsel disiplinin etrafında yapılandırılmış, araştırmalarını laboratuvarlar arasında işbirliğini içeren sekiz tema üzerinde yoğunlaştırmıştır. Böyle bir model, toplum tarafından kabul edilen verimli yeniliklerin, felsefe dahil olmak üzere disiplinlerin çatışmasından ve işbirliğinden doğduğuna dair gözlemlerden kaynaklanmaktadır.

École Polytechnique , topluma, şirketlere ve öğrencilerine hizmet vermektedir.

Bilgili ve hareketli bir toplumda, dünyanın en iyi öğrencileri dünyadaki herhangi bir sayıda üniversite arasından seçim yapabilir. Yüksek öğrenim uluslararası bir yarışmadır ve l'X'in hem ortak hem de ortak olan genellikle kendi paydaşları vardır - bunlar hem kamusal hem de özel kaynaklardan elde edilen finansal araçları oldukça önemlidir.

Bu teşvik edici ortamda, École Polytechnique amacı dünyanın dört bir yanından gelen en istisnai öğrenciler tarafından, bir bilgi tabanı ve bilgi birikimi edinebilecekleri ve onlara izin verecek eski bir öğrenci ağına erişim kazanabilecekleri bir kurum olarak tanınmaktır. Hedefleri ile uyumlu bir mesleki yaşama sahip olmak.

Üniversite ayrıca, değer yaratan şirketlere fayda sağlamak için tasarlanan faaliyetlerini geliştiriyor. Onlara, hem endüstriyel hem de ekonomik düzeyde başarılı olmalarını sağlayacak araştırma ve geliştirme sonuçları sunmayı umuyor.

Son olarak, École Polytechnique toplumdaki rolünü unutmadı. Üniversitenin bilgi yayma rolü araştırma yayınları ile sınırlı değildir ve artık “Eğitimler Ligne Ouvertes à Tous” (Çevrimiçi Eğitim Oturumları herkese açıktır) aracılığıyla çevrimiçi öğretime uzanmaktadır. Toplumdaki nüfuzu sadece bir eğitim ve bilim seviyesinden daha fazlası üzerinde görülebilir; İş yaratıcılığını teşvik etme çabalarına rağmen, üniversitenin ulaşımı artık ekonomik kalkınmayı da kapsayacak şekilde genişletildi.

Bilgiyi tamamlamak için değerler

L'X sadece bilgi yaratmak için yerleşmez. Öğrencilerinde ve araştırma profesörlerinde örnek değerler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bilim ve vicdan: Dürüstlük ve kamu yararı duygusu, köklü kültürünün bir parçasıdır. Daha yaygın olarak, École Polytechnique dünyaya açıktır ve yeni deneyimleri coşkuyla karşılamaktadır.

Üniversite şu anda bu önemli özellikleri, aynı derecede önemli olan niteliklerle, yani audacity ve girişimci bir ruhu bir araya getiriyor ve bu, çevik ve risk almaya istekli takımlara gülümseten bir dünyada hayati nitelikler oluşturan.

Geçmişinin özü, X'I 21. yüzyılda bilimsel, teknolojik ve endüstriyel devrimler yapmaya kararlı.

École Polytechnique Tarihçesi

Fransız Devrimi ve Aydınlanma Çağı'nın bir ürünü olan École Polytechnique , 220 yılı aşkın süredir zengin bir tarihe sahiptir. Kuruluşundan bu yana, okul, bilimsel bir mükemmellik ve ortak iyiliği sunma taahhüdünü bir gelenek haline getirmiştir.

sıralamalar

École Polytechnique , ulusal ve uluslararası ölçekte rekabetçi bir ilk Fransız mühendislik okulu.

N ° 1 En İyi Fransız Grandes Écoles Bilim ve Teknoloji / Tüm Fransız dereceleri birleştirildi / L'Usine Nouvelle / L'Étudiant

> Avrupa sıralaması

N ° 1 Fransa ve N ° 16 En İyi Avrupa Üniversiteleri / QS World University Rankings 2018

> Dünya sıralaması

N ° 1 Fransa ve N ° 2 Dünyanın en iyi küçük üniversiteleri / Times Higher Education 2018

N ° 1 Fransa ve N ° 4 Dünya çapında eğitim liderleri / Alma Mater Index 2017'ye göre

Sivil Katılım

Başlıca toplumsal zorlukların üstesinden gelmek, mükemmeliyet, ilerleme ve bilim peşinde olan École Polytechnique tarih ve geleneğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Kabul ve erişilebilirlik perspektifleri ile okul, sürdürülebilir kalkınma ve sosyal sorumluluk politikasına aktif olarak bağlıdır.

Konumlar

Palaiseau

Address
91128 Palaiseau, Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin