Academie Charpentier

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Charpentier Academy tercih neden?

Çünkü Charpentier Akademisi, 70 yıldan fazla bir süredir, iç mimarları ve sanat yönetmenlerini eğiten Özel Sanat Uygulamalı Grande Ecole. Kökenlerinin değerlerine, yaratıcılığına, insanlığına, çağdaşlığına ve çok güçlü bir sanatsal baskının tadını çıkarmaya sadık kalarak, insan boyutunu korudu.

1958'den beri Académie de la Grande Chaumière'nin, o zamanlar yaratıcı özgürlük ve plastik deneylerin merkezi olan mirasçı, uygulamalı sanatlar dünyasında keşif çalışmalarına devam ediyor, şu anda güçlendirmeye çalışan yeni bir yönelimle modernitenin bir parçası olurken okulun temelleri.

Charpentier Academy'yi seçmek:

Ulusal Seviye Meslek Sertifika Komisyonu’nun, 1. düzeydeki iç mimar ve sanat yönetmeni derecelerinin tanınması sayesinde uygulamalı sanatların en iyi özel okullarından birinde okumak,
İnsan atölyelerinde çalışmak ve disiplinlerinde uzman olan öğretmenler tarafından bireysel olarak eşlik etmek,
atölye çalışmaları, yarışmalar, ortaklıklar, konferanslar ve zorunlu stajlar yoluyla çalışma dünyasına açılmak, kişinin çizimlerini mükemmelleştirmek ve La Grande Chaumière atölyelerine katılarak tekniği derinleştirmek (canlı modeller),
okulun felsefesinden, kendi sanatsal ve grafik kimliğinin açığa çıkmasına dayanarak faydalanmak,
Erasmus programı (İtalya, İspanya, Bulgaristan, Almanya vb.) aracılığıyla yurtdışında bir yarıyıl devam edecek.
ve 12.000'den fazla mezuntan oluşan bir ağın tadını çıkarın.

116300_pexels-photo-285814.jpegTranmautritam / Pexels

Gelecekteki profesyonellere eşlik etmek için kuruluş ve pedagoji projesi

Becerilerin kazanılması, yaratıcılık ve esnafın gerçekliği arasındaki ilişki

Her öğrenciye verilen özen

Modellerin, tekniklerin ve ticaretin sürekli geliştiği bir bağlamda profesyonel entegrasyonun zorluğu, her öğrencide dünyanın bir vizyonunu, bir adaptasyon fakültesini, kritik bir aparatı, analiz özelliklerini geliştirmektir. Bu nedenle her öğrenci öğretmenleri tarafından tanınır ve grup dinamiğinin önemini azaltmadan tek tek eşlik edilir.

Ticaretlerle sürekli irtibat

Ticaretle sürekli irtibat, eğitimin temelidir. Okulun pedagojik ekibi, öğrencileri yetiştirdikleri disiplinlerin haberiyle ilgilenen profesyonellerden oluşur. Ayrıca gelecekteki çalışma dünyasıyla olan bağlantılarını temsil ederler ve öğrencileri çalışma hayatlarında somut bir şekilde yönlendirirler: Onları hazırlamak için Charpentier Academy, öğrencilerinin şirketler veya kurumlardaki stajları takip etmelerini, rekabetçi sınavlara katılmalarını sağlar. İç mimarlık, Tasarım veya Görsel İletişim ve sergiler. Uygulanan ortaklıklar bu gereksinimi pekiştirmekte ve projeleri gerçek bir bağlamda gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Enine

İki bölümünden zengin, İç Mimarlık / Tasarım ve Görsel İletişim / Grafik Tasarım, Charpentier Academy, proje veya ortak kurslar vesilesiyle bir beceri birikimi ve görüşlerin paylaşılmasını teşvik eder. Bu çok yönlülük bugün zorunludur. Aslında, bir mimarın projesini iletmeyi öğrenmesi gerekir ve bir grafik tasarımcının uzayda çalışmayı öğrenmesi gerekir.

116299_pexels-photo-276267.jpeg× / Pexels

Dış açıklık

İki amaçlı bir egzersiz

Çalışılan konular, öğrencilerin yaptıkları araştırmalar gerçek verilere dayanarak önerilmekte veya önerilmektedir. Bunlar hem “provalar” olan hem de somut bir durum ve didaktik materyallerin simülasyonları olan çift amaçlı egzersizlerdir.

Alanında öne çıkan kişilikleri tarafından verilen konferanslar, mevcut dünyanın çeşitli vizyonlarını kavrama, bir işe bakış açısını duyma, gruplar halinde düşünme ve sonra bireysel olarak yazma fırsatıdır.

Etkinlikler ve yarışmalar

Bir pedagoji geleceğe döndü

Öğrencilerimiz profesyonel bir rekabet bağlamında değerlendirilmelerini sağlayan geçici veya düzenli olarak sergilere ve yarışmalara katılırlar:

VIA (Mobilyada İnovasyonun Teşviki), Chaumont Uluslararası Poster Festivali, Minimaous, Ugitech, Camif, Procos Ödülü, Premier Regard Festivali, Medion / Microsoft yarışması, Kararname, Çelik

Konumlar

Île-de-France

Address
Rue Jules Chaplain,2
75006 Île-de-France, Fransa

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin