Audencia Business School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1900'de kurulan Audencia Business School, Avrupa'nın en iyi yönetim okullarından biridir.

EQUIS, AACSB ve AMBA uluslararası akreditasyonları, AERES'in (araştırmayı ve yüksek öğrenimi değerlendiren Fransız ajansı) olumlu değerlendirmesine ekledi; mükemmellik öğretme taahhüdünün altını çizdi.

Programları Financial Times ve The Economist tarafından düzenli olarak dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Okulun öğretim vizyonu, eylemlerimize mantıklı gelen üç ana prensibe dayanıyor: global sorumluluk, girişimcilik ve ikili yetkinliklerin yaklaşımı ve uluslararası bir açıklık ruhu en simgesel örnekler olduğu bir kültürel bilinç.

2004'te Audencia Nantes , Birleşmiş Milletler'in Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne (Global Compact) uymak için ilk Fransız yönetim okulu oldu. Okul daha sonra BM'nin PRME (Sorumlu Yönetim Eğitiminin Prensipleri) tanımına katıldı. Audencia Nantes WWF-Fransa ile stratejik bir ortaklık imzaladı. Büyük ölçüde her yıl yeni açılan girişimcilik projelerine ev sahipliği yaptığı inkübatörün etkinliğinden dolayı okul şirketi yaratmada aktiftir. Çift yetkinlik mantığıyla okul, mühendisten sorumlu yöneticileri eğitmek için Ecole Centrale de Nantes ile imzalanan ilk anlaşma ile başlatılan eylemleri güçlendirmeye devam ediyor. Bugün, Audencia Nantes yönetim ve diğer disiplinleri (mimari, güzel sanatlar, hukuk ve siyaset bilimi) birleştiren çeşitli çalışma izleri sunmaktadır.

key figures/iframe>

Kampüs yaşam tarzı

Fransa'nın en güzel kampüslerinden biri

Kampüs, öğrenme ortamının kalitesini göz önünde bulundurarak yaratılmıştır.

1140 m2'lik multimedya kütüphanesi haftalık 76 saat açık, 15.000 kitap ve veritabanı, 500 Fransız ve İngiliz dergisi ve Wi-Fi erişimi.

Bir dizi hizmete erişimi olan bir finansal ticaret odası, genellikle finans uzmanları için saklıdır.

Kulüpler ve dernekler: Audencia'daki öğrenci hayatı özellikle zengindir. Boş vakitlerinde, öğrenciler iş, finans, spor, müzik, kültür, insani yardım veya uluslararası konularda çeşitli etkinliklerde yer alabilirler. Kampüste yaklaşık 30 öğrenci klübü var.

Ziyaretçiler için kampüsteki konuk odaları.

Konaklama: Öğrenci Intranet'inde bulunan özel bir veri tabanı, öğrenci yurtlarında, stüdyolarda / dairelerde veya ailelerle birlikte özel pansiyonlarda mevcut odalar hakkında bilgi sağlar. Audencia'ya gelen her uluslararası öğrenci, her öğrencinin konaklama imkânı bulacağını garanti eden özel bir uluslararası irtibat ekibine güvenebilir.

Öğrencilerin ders çizelgelerine, e-postalarına, çalışma dosyalarına ve kurs ayrıntılarına erişmelerini sağlayan sanal bir platform olan Campus Net.

Saint-Nazaire kampüs tesisleri, satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde öğretim ve araştırma yapmakla görevlidir.

aboutAudencia Nantes çeşitli uluslararası derecelerde tanınmıştır:/>

Financial Times Eylül 2015

Audencia, Management-Engineering programındaki Yüksek Lisans ve dünyanın kariyer derecesi kategorisinde 6. sıra ile dünyada 28. sırada yer alıyor.

Bu program, Audencia Nantes , Ecole Centrale de Nantes'in ve Nantes Ekol Nationale Supérieure d'Architecture'ın arkasındaki mantığı göstermektedir.

Kasım 2014 - Avrupa'nın en iyi işletme okulları

Audencia, Avrupa'nın en iyi 80 işletme okulunun arasında yer alıyor.

Ekonomist

2014 - Dünyanın ilk 100 MBA'sı

Audencia MBA, dünyada 88. sırada yer aldı

Konumlar

Nantes

Audencia Nantes École de Management

Address
Audencia Nantes - School of Management
8 route de la Jonelière - B.P. 44312

31222 Nantes, Loire de öder, Fransa
Telefon
+33 2 40 37 34 34

Shenzhen

Address
Shenzhen, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar