Center for Research and Interdisciplinary (CRI)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Araştırma ve disiplinler arası Merkezi (Centre de Recherches Interdisciplinaires - CRI) Paris'te yaşam bilimleri ve kesin, doğal, bilişsel ve sosyal bilimler kesiştiği bir keyifli bir yer olarak 2005 yılında kurulmuştur.

Bugün, CRI Bettencourt müfredat entegre üç lisans programları sunmaktadır: Bir lisans programına (Lisans Sınır du Vivant, FDV, Paris-Descartes Üniversitesi), bir yüksek lisans programı (Yaşam Bilimleri Disiplinlerarası Yaklaşımlar, AIV Usta, Paris-Descartes Üniversitesi, Paris -Diderot Üniversitesi), ve bir doktora programı (Hayat Frontiers, 474 Frontières du Vivant doctorale Ecole, FDV).

CRI adanmış tesisleri ziyaret profesör, çeşitli kurslar ve birçok öğrenci kulüpleri ev sahipliği yapmaktadır.

CRI ana rolü inisiyatif ve kendi araştırma projelerini geliştirmek için öğrencilere güçlendirmek için yeni eğitim teknikleri ve stratejilerini teşvik etmektir. Böyle Bettencourt Vakfı gibi Mentors, araştırma kurumları, özel şirketler ve vakıflar, öğrenci tarafından oluşturulan araştırma projeleri ve faaliyetleri için destek sağlar.

Söz konusu faaliyetler liseleri izin veren Paris-Montagne Bilim Festivali ve Bilim Académie, bir sosyal yardım programı (MIT-sponsorluğunda İGEM (uluslararası genetik mühendisliği makine) rekabet için iGEM Paris Bettencourt,) ilk Fransız sentetik biyoloji ekibinden aralığı yoksul mahallelerde öğrencilerin bilim yaratıcılıklarını keşfetmek.

CRI Ayrıca Paris-Descartes Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık ve Tıp Araştırmaları Fransız Ulusal Enstitüsü (INSERM) ait U1001 biriminin laboratuvar imkanları ev sahipliği yapıyor.

2012 ve 2013 boyunca, CRI faaliyetleri aşağıdaki yeni projelerle genişlettik:

Araştırma Yoluyla Öğrenme için yeni Enstitüsü (la Recherche par Institut Innovant de Formasyonu - IIFR Paris Descartes / PRES Sorbonne Paris Cité) Araştırma Fransız Bakanlığı Ulusal Yenilikçi Eğitim Programı Uluslararası Bilimsel Komite (IDEFI) tarafından Mart 2012 yılında açıldı . IIFR farklı atölye çalışmaları, doktora dersleri, bir yönetici bir program düzenliyor ve Eylül 2014 yılında yeni bir Master Programı başlatacak. Eylül 2013 yılında IIFR faaliyetleri "bilim öğrenme" için bir UNESCO Başkanı verildi. Vatandaş CYBERLAB Avrupa Konsorsiyumu (vatandaş bilimi) AB 7. Çerçeve desteği ile Eylül 2012 yılında başlatıldı. Çocuklar / Savanturiers için Bilgi maceraları: Parisli ilköğretim okulu (9-10 yaş çocuk) bu bilimsel atölye Paris Belediyesi ile işbirliği içinde, Eylül 2013 yılında başladı. Temmuz 2013 yılında, CRI da 2014 yılında ilk projelerini başlatacak yenilikçi bir MOOC (Massive Online Açık Kursları) tasarlamak ve geliştirmek için Paris Şehri tarafından seçildi.

CRI takımın tüm yeni üyelerimize hoş geldiniz diyoruz yeni tesislerin arama 2013 yılında açtı ÇİC hızlı büyüme: ekip (kuru laboratuar) bir parçası Paris 4e 8-10 rue Charles V bulunan yeni binasına taşınmıştır , U1001 Inserm laboratuvar ekibi ve ıslak laboratuvar faaliyetleri Paris 14e Tıp Fakültesi kalırken - Port Royal.

CRI Kurucu ortaklarımız, François Taddei ve Ariel LindnerGenel faiz bilimsel dergilerde çok sayıda yayın üretti ve araştırma çabaları birçok ödül tarafından kabul edilmiştir.

François Taddei araştırma ve eğitimin geleceği ile ilgili çeşitli çalışma gruplarının (Fransa 2025, OECD raporu, vs.) bir üyesidir ve o 2012 yılında Eğitim Fransız Yüksek Kurulu'nda aday gösterildi.

Konumlar

Paris

Address
8-10 rue Charles V
75004 Paris, Île-de-France, Fransa