École de Management de Normandie / Normandy Business School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Normandiya Business School (Ecole de Management de Normandie)

Son 25 yılda, Caen ve Le Havre Ticaret Odaları kendi kasaba ve bölgelerin yararına Yükseköğretim ortak bir yapı kurmak için çabalarını bir araya getirmiştir.

Bugün, bu çaba Ecole de Management de Normandie, firmaların ulusal ve uluslararası ihtiyaçları hem de karşılamak için hazır bir birleşik ve güçlendirilmiş iş okul doğurmuştur.

Kökeni uzanmaktadır 1871 Ecole de Management de Normandie (Normandiya Business School), kaliteli, öğrenci merkezli öğrenme ortamı öncesi tecrübe ve sürekli eğitim sağlayan seçtiğiniz bir işletme okulu olmayı hedeflemektedir.

Onun kültürlü ve özel programlar sorumlu küresel vatandaşlar yetiştirmek üzere bölgesel ve ulusal kurumsal paydaşların talepleri ve hem öğrenciler hem de öğretim üyelerinin bireysel özlemleri arasında yakın bir maç oluşturmak için tasarlanmıştır.

Bu hedeflere ulaşmak için, Okul eylem öğrenme ve öğretim, profesyoneller ve destekleyici topluluklar ile anlamlı bir mentorluk ilişkisi dayalı bir öğretim yaklaşımı uygular. Görevle ilgili araştırma ile desteklenen akademik giriş, ulusal ve uluslararası kalite standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış programların bir portföy doğrular.

Her yıl, 1.700'den fazla öğrenci iş çalışma. Okulu da 8000 aşan mezunları bulunuyor.

Okul Yapısı

Ecole de Management de Normandie yapısı artık bir değil, kar amacı gütmeyen bir dernektir. Bu önemli gelişme önceki üç kurumların birleşme ve Ticaret Odaları iki tarafından inşa geliştirilmiş işbirliği tamamlanmasını örneklenmiştir etti.

Bu büyük evrim önemli bir gayrimenkul yatırım ile sürekli olmuştur: bir daha 2, 000 m² Caen açılmıştır.

Kalite

Birkaç yıl önce, Okul Fransa Eğitim Bakanlığı ve EQUIS Güdümlü Gelişme süreci ile yüksek lisans derecesi akreditasyon için değerlendirme prosedürlerini karşılamak için kaliteli bir planı başlattı.

Bugün, Ecole de Management de Normandie Master Fransız devleti tarafından kabul edilmektedir.

2006 yılının Mayıs ayında, Okul EQUIS akreditasyon için uygun ilan edildi ve adaylık planı şimdi akran değerlendirme denetim yönelikse.

Ecole de Management de Normandie "Konferansı des Grandes Ecoles" üyesidir.

Okulu'nda sunulan tüm Yüksek Lisans ve MS dereceleri "Konferansı des Grandes Ecoles" tarafından akredite edilmiştir ve "Rozet" sertifika Normandy bankacılık sektörü (Yönetim ve Ticaret Geliştirme) için tasarlanmış sürekli eğitim programlarından birine verildi.

"Grandes Ecoles" Fransız Yükseköğretim sektörüne özgü: çok seçici ve sınırlı kayıt var. Bunlar mühendislik, işletme, sanat, güzel sanatlar ve sosyal bilimler alanında yüksek profilli mezunları üretmeyi hedefliyoruz.

Konumlar

Caen

EM Normandie - Normandy Business School

Address
9, rue Claude Bloch
14000 Caen, Normandiya, Fransa
Telefon
+33 2 31 46 78 78

Le Havre

EM Normandie - Normandy Business School

Address
30, rue de Richelieu
76087 Le Havre, Normandiya, Fransa
Telefon
+33 2 32 92 59 99

Paris

EM Normandie - Normandy Business School

Address
64, rue du Ranelagh
75016 Paris, Île-de-France, Fransa
Telefon
+33 (0)1 75 00 00 76

Rouen

Address
Rouen, Normandiya, Fransa

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited