ENSAI: National School for Statistics and Information Analysis

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ENSAI, ENSAE birlikte INSEE araştırma ve öğretim etkinliklerini bir araya getiren Ulusal Ekonomi ve İstatistik Okulları (GENLER) 'in gruplandırılması bir parçasıdır.

ENSAI ödül, Mühendislik Eğitimi, CTI Fransız Akreditasyon Kurulu (Komisyon des Titreleri d'Ingénieur) tarafından yüksek lisans düzeyinde mühendislik diploması akredite edilmiştir.

1994 yılında kurulan, ENSAI hemen Rennes dışında kırsal alanda, 1996 yılından bu yana Ker Lann Kampüsünde yer olmuştur.

ENSAI Grandes écoles'dan veya özel enstitüler olarak bilinen Fransa'da prestijli yüksek öğrenim kuruluşlarından ağının bir parçasıdır. ENSAI eğitim öğrencilerine bilgi işleme ve analiz nitelikli, üst düzey yöneticileri olmak için eğitiyor. İstatistiksel mühendisliği veya INSEE memur istatistikçi programından mezun olduktan sonra öğrencilerimiz istatistik, ekonometri ve evrensel tüm profesyonel sektörlerde tanınan bilgisayar bilimleri, üç kat uzmanlığa sahip.

İstatistiksel mühendislik öğrencileri elde 3 yıl sonra istatistiksel mühendis olmak Diplôme d'mühendisimdir, İstatistik Science (MSc) bir Master eşdeğer yüksek lisans düzeyinde mühendislik derecesi (toplam 5 yıl ve sonrası Bakalorya 300 ECTS kredisi temsilcisi çalışmaları). Memur öğrenci stajyer 2 yıl sonra INSEE için resmi memur istatistikçiler haline; Onlar ENSAI, kabaca 1.700 € aylık net maaş onların eğitim için ödenen (ikramiye dahil).

Misyonumuz

İstatistiksel mühendisleri yetiştirmek

ENSAI istatistik mühendisliğinin birçok alanlarından birinde çalışmak üzere mezunlarının sağlayan, istatistik, ekonomi ve bilgisayar bilimi derinlemesine eğitimi dağıtmak için, Fransız Grande Ecole veya lisansüstü okula götürüyor. Çalışmanın üç yıl sonra, öğrencilerimiz CTI tarafından akredite bir derece ile, ENSAI istatistiksel mühendis olarak mezun olmaktadır.

Eğitim INSEE yöneticileri Her yıl öğrencilerimizin üçte için İstatistik ve Ekonomi Çalışmaları Fransız Ulusal Enstitüsü, ENSAI gelen memur istatistikçilerin INSEE kolordu bir üyesi olarak kamu hizmeti kendi kariyerine başlamadan demektir. Eğitim iki yıl sürer ve bu dönemde istatistiksel mühendislik öğrencileri aynı dersleri izleyin. Memurlar, belirli koşullar altında, içinden bir Bac + 5 seviyesini elde edebilirsiniz "İstatistik ve Ekonometri, Kamu İstatistikleri Major" sırasında entegre (başlangıç ​​eğitimi iki yıl sonra) sürekli olabilir eğitim veya ertelenmiş için lisansüstü sayesinde ( mesleki yaşamın ilk altı yıl).

Anahtar rakamlar

  • Tüm 414 öğrenci, 240 istatistik mühendislik öğrencileri (31 yabancı öğrenci), 94 INSEE memur öğrenci istatistikçiler ve 80 Masters. (Vb; Lisans,, Yüksek Lisans, bir HND eşdeğer bir Fransız Üniversitesi Teknoloji Diploması, DUT) - 32 önceki niteliklerin temelinde kabul etti.
  • 31 yabancı istatistiksel mühendislik öğrencileri - 21 daimi öğretim üyesi - kurumsal akademik ve sivil hizmet arenalarda gelen 475 profesyonel öğretmenler.
  • 39 idari ve teknik kadrosu - 2 in-house araştırma ekipleri (laboratoires) - Bir yüksek lisans ve 5 doktora hazırlanıyor 12 öğrenci - bina 7250 m2 - Öğrenci kullanımı için 162 bilgisayar - 165 hektarlık kampüs, 98 geliştirilir (% 60)

Okulu Tarihçesi

1994 yılına kadar ENSAI tarafından sağlanan eğitim Paris'te ENSAE (İktisat, İstatistik ve Maliye Paris Graduate School) bir kolu olarak oldu.

GENLER (Ulusal Ekonomi ve İstatistik Okulları Gruplandırılması) kurulduğu zaman, ENSAE of CGSA şubesi Ecole Nationale de la statistique et de l'Analiz de l'bilgiler (ENSAI, İstatistik ve Bilgi Analizi Ulusal Okulu adını almıştır ). Bu istatistik ve bilgi işleme tüm alanlar için mühendisler yetiştirir.

ENSAI ve Ekonomi ve İstatistik (CREST) ​​Araştırma Merkezi'nin iki araştırma ekipleri 1996 yılında Rennes taşındı.

Konumlar

Rennes

National School of Statistics and Information Analysis

Address
Ensai campus de ker-lann
Rue blaise pascal
BP 37203

35172 Rennes, Brittany, Fransa
Telefon
+33 2 99 05 32 32

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin